Bazen bir yeri çok duyarsınız, ziyaret etmek aklınızın bir köşesindedir ama o yere tesadüfen denk gelmeden gidemezsiniz. Anlarsınız ki oraya zaten plan yapılarak gidilmez, güzelliği yolların oraya çıkması, ayakların bizi oraya götürmesinde saklıdır belki de. Sosyal medyada “meşhur çadırı” ile oldukça fazla denk geldiğim Bebek Noi ile Etiler’den Bebek’e dar ara sokaklardan, nereye çıkacağını çok da kestiremeden, navigasyondan bakmadan inerken göz göze geldik. Küçük Bebek sokaklarında etrafıma bakarak ilerlerken, ışıkları görüp çalan müziği duydum. Evlerin arasında adeta gizlenmiş bir yer olduğunu fark ettim.

whatsapp-image-2021-08-18-at-22-24-42-1
Bebek Noi | Fotoğraf: Nesliay Ocakküçük

Bebek Noi Konum

Apartmanların içerisinde kalmış bu gizli mekanı tepedeki ay ışığı örtüyor. Meşhur çadırın akşam saatlerinde ışıklandırılması estetik bir görüntü yaratıyor. Bu çadırdan ve içeride yer alan üst kat masalarından ise deniz manzarası görünüyor. Alt kattaki masalarda ise bir Alaçatı havası seziliyor. 

Bebek Noi’nin menüsü bu küçük kafeden beklenmeyecek kadar geniş. Yemekler, içecekler, tatlılar ve daha az kalorili tercihler yapmak isteyenler için seçenekler sunuluyor. Fit kurabiyeler, tahıllı kaseler ve yulaf lapalarına şekersiz tatlılar eşlik ediyor. Hatta sütlaçın bile şekersiz versiyonu yapılıyor.

Buraya yürüyerek gelmenizi tavsiye ederim zira sokaklar çok dar ve yokuşlu. Arabanızı park etmek için müsait bir yer bulamayabilirsiniz. Üstelik ağaçlı yollardan yürümekten de keyif alabilirsiniz.

whatsapp-image-2021-08-18-at-22-24-43
Oldukça Revaçta Olan Meşhur Tüylü Ayna| Fotoğraf: Nesliay Ocakküçük

Fakat Bebek Noi’nin Instagram’da birçok fotoğrafa can veren meşhur çadırı dışında konsept kafelerden pek de bir farkı olduğunu söyleyemeyeceğim. Yolunuz düşerse vakit geçirmek için tercih edebileceğiniz bir mekan. Gidenlerden yorumlarını bekliyorum. 🙂

Kapak Fotoğrafı: Instagram @bebeknoi

İlginizi çekebilir: Nesliay Ocakküçük’ten Minoa Village