Çocuklu anne-babaları düşünerek yola çıkan; çocuklara oyun atölyeleri yaparken, sağlıklı alternatifleriyle de ebeveynlerini mest eden BEE Reşitpaşa, civardaki favorilerim arasına girdi. Mekanın içi çok şeker, her yaşa hitap edecek şekilde özenle ve zevkle dizayn edilmiş. Özellikle her gün çıkan zeytinyağlılarını ve sağlıklı tatlılarını bir kez daha deneyimlemek için mutlaka tekrar gideceğim.

bee-resitpasa-3
BEE Reşitpaşa

BEE, lezzetleriyle iddialı olduğu kadar, çocukların da keyif alabileceği harika bir cafe alternatifi olmuş. Büyükler için nefis çeşitlerden oluşan bir menü hazırlayan mekan, miniklerin yemeklerini de düşünüp, “miniklere” ve “en miniklere” olmak üzere; çorba, balık köftesi, anne yoğurdu, püre gibi alternatifler yaratmış.

bee-resitpasa-2
BEE Reşitpaşa

BEE’de, hafta içi 09.00-12.00 arası kahvaltı alternatifleri, gün boyu ise ekmek üstü ya da salata seçenekleri var. Özellikle her gün 11.30-12.00 civarı gibi çıkan günlük zeytinyağlılara ve tatlılara bayıldım! O gün çıkan bütün zeytinyağlıları denedik diyebilirim: Turunçlu zeytinyağlı yer elması, mor lahanalı avokado soslu kinoa salatası, yeşil elmalı karışık ot salatası, yaban mersinli fırın kök sebzeler, İran’a özgü acem güllü kuru cacık, pırasa mücveri ve baklalı lor peynirli enginar… Sebzeleri değişik tatlarla birleştirip daha da lezzetlendirmişler, hepsi birbirinden harikaydı gerçekten.

bee-resitpasa-4
BEE Reşitpaşa

Tatlılarda ise avokadolu çikolatalı ıslak kek, limonlu merengli kek ve unsuz şekersiz brownie çıkmıştı. Hepsi nefisti ama, özellikle unsuz şekersiz brownie’ye inanamadık. Unsuz şekersiz bir tatlı ancak bu kadar lezzetli olabilirdi! Hafta sonları servis ettikleri Aheste Serpme Kahvaltısı da muhteşem gözüküyor. Hafta sonu 09.00-14.00 arası yolu buraya düşenler bu kahvaltıyı mutlaka denesin! Son olarak hafta sonları minikler için doğum günleri yapılabildiğini de hatırlatalım.

BEE Reşitpaşa: Instagram  – Konum

BEE Reşitpaşa Adres: Tuncay Artun Caddesi Bayram Sokak No:13 Reşitpaşa/Sarıyer

İlginizi çekebilir: Eda Geven’den Reşitpaşa Keşifleri Vol.4: Odun Pizza