Bionda Nişantaşı, Valikonağı Caddesi’nin en merkezi köşesinde bulunan bir mekan. Birçok özelliğin bir arada olduğu Bionda minik bir yer olsa da içerisindeki lezzetler kocaman! 🙂 

Bionda
Bionda Nişantaşı | Fotoğraf: Instagram / @biondanisantasi

Konum

Az evvel de söylediğim gibi birçok özelliği aynı anda içinde barındırıyor Bionda. Öncelikle sabahın erken saatlerinden gece 4 sularına kadar açık olan mekan, sabahları size enfes bir kahvaltı vaat ediyor. MSA mezunu başarılı şeflerin elinden çıkan ekşi mayalı ekmek üstüler, kruvasan arası çırpılmış yumurta ve Eggs Benedict’le harika bir günü Bionda‘da başlatabilir; öğlen saatlerinde çevrede çalışanlara, yaşayanlara ve zaman geçirenlere özel sunulan daha uygun fiyatlı menünün tadını çıkarabilirsiniz.

Akşam ise Bionda’nın ortamı bambaşka diyebilirim. Lacivert rengin hakimiyetinde şık ve klas bir ortamın yaratılmış olduğu Bionda’nın akşam menüsü ve kokteylleri enfes! Kokteyller, Bozcaada’da uzun süre en güzel kokteyl barı işletmiş bir uzmana emanet edilmiş. Kendisinin dile getirdiği üzere, buradaki kokteyllerde hiçbir şekilde şurup veya doğal olmayan ürünler değil; meyvelerin ta kendisi kullanılıyor. Esasında şöyle de denebilir; Bionda’da yapılan bir kokteylde bulunan neredeyse her şey doğal ve kokteylin içinde kolaya kaçılan hiçbir şey bulunmuyor. Bu da, kokteyllerin lezzetinde inanılmaz bir patlama yaratıyor. Bionda’ya sadece bu kokteylleri denemek ve müzik dinlemek için dahi gidilebilir; ancak ve ancak o menü mutlaka deneyimlenmeli! 

Tattığımız her şey o kadar lezzetliydi ki yeniden ve yeniden geleceğimize kendi kendimize söz verdik. Başlangıçlardan Mavi Haşhaşlı Füme Yoğurtlu Pancar Köfte enfes! Bunun yanında Tatlı Patatesli Humus, Fatteh ve Mac&Cheese topları gibi seçenekler de mevcut. Ana yemeklerden Misket Köfte ve Izgara Thai Somona bayıldık. Sarımsak, kişniş ve Arnavut biberiyle lezzetlendirilen somonu Bionda’ya yolunuz düşerse muhakkak deneyin. Ragu fettucini de beni epeyce mutlu etti.

Menüde başka neler var derseniz; Bonfile Madalyon, Konfi Tavuk gibi ana yemeklerin yanında sokak lezzetleri bölümü ve salatalar da mevcut. Özellikle Bionda Hot Dog bize fazlasıyla önerildi ancak biz bunu bir sonraki ziyaretimize bıraktık.

Bionda fazlasıyla özenilerek yaratılmış bir mekan. Kahvelerinden çaylarına, kokteyllerin içerisindeki malzemelerden tüm yemeklere kadar büyük bir özenle oluşturulmuş menü ve mekanı sizin de fazlasıyla seveceğinize eminim. Hafta içleri 09:00-01:00 arasında açık olan mekan, hafta sonu geldiğinde eğlence için de tercih edilebildiğinden neredeyse saat 04:00’e kadar açık. Mutlaka Nişantaşı’na yolunuz düştüğünde uğrayın! 

Kapak fotoğrafı: Instagram / @mim_interni

İlginizi çekebilir: İstanbul Flaneur’den Nişantaşı Kafeler