Filmekimi, bu hafta sonu başlıyor! İster aldığı biletlerle 9 gününü filmlerle doldurmuş bir sinefil olun, ister tek filme gitmeyi planlıyor olun; film öncesinde, sonrasında ya da arasında bir kahve molası vermek isteyeceğiniz kesin! Mekan önerilerimiz bu galeride!

*Yazıda geçen Ada Cafe Bistro kapandı.*

Atlas Sineması, Beyoğlu Sineması ve Nişantaşı City’s’deki film gösterimleri arasında (ya da film öncesi veya sonrasında) Beyoğlu ve Nişantaşı’nda tercih edebileceğiniz kafelerle ilgili detaylı bilgi için aşağıdaki galerimize göz atabilirsiniz:

Eda Geven’in listemizde yer alan Şimdi Cafe izlenimlerimleri için “Perdenin Arkasındaki Kusursuzluk: Şimdi Cafe” yazısını okuyabilir, daha fazla kahve mekanı önerisi için Deniz Yılmaz’ın “Kahve Keyfine Yakışır Mekanlar” listesini inceleyebilirsiniz.

KAFE ARA, GALATASARAY: Bir İstiklal Caddesi klasiği olan Kafe Ara’yı ya da “Ara Kafe”yi bilmeyen olduğunu sanmıyoruz. Fakat İstanbul Film Festivali ve Filmekimi sırasında iki film arasında yemek ya da kahve için tüm sinefillerin klasik uğrak yerlerinden biri haline geldiği için listemizin başında yer alması kaçınılmaz. Ara Cafe’de Ara Güler imzalı fotoğraflarla süslü duvar ve Amerikan servisleri, lezzetli bir menü, hızlı bir servis ve her an ünlü birini görme fırsatı sizi bekliyor. Kahve söz konusu olunca mekanın, çay bardağında gelen sütlü Türk kahvesinden bahsetmemek de olmaz! (Tomtom Mah. Tosbağa Sok. No:2 Beyoğlu / İstanbul – 0212 245 4105)

GÖLGE KAHVE, BEYOĞLU: Galatasaray’dan Aslmalımescit’e doğru giderken sağdaki Olivya Geçidi’nde yer alan bu şirin ve küçük köşe-mekan, kahve içerken film sohbeti yapmak için ideal kafelerden. Hangi kahveden içerseniz için, yanında gelen bir adediyle yetinmeyin ve o harika kurabiyeleri kahveniz ve sohbetiniz sona erene dek tekrar tekrar tadabilmek için bir kurabiye tabağı sipariş edin! (Asmalı Mescit Mah. Olivya Geçidi No:7C Beyoğlu / İstanbul – 0212 251 8430)

TAG CAFE & BISTRO, BEYOĞLU: Oldukça küçük bir mekan olmasına rağmen hem geceleri bir bistroya dönüşerek şaşırtan hem de lezzetli tatlılarıyla aklınızı çelecek olan Tag Cafe, İstiklal Caddesi üzerinde, ARTER’in hemen yan sokağında yer alıyor. İki film arasında yeterince vaktiniz varsa, önce 13. İstanbul Bienali mekanlarından olan ARTER’i de gezebilir, ardından ister sinema ister güncel sanat konuşmak üzere arkadaşlarınızla Tag Cafe & Bistro’nun küçük masalarındaki yerinizi alabilirsiniz.(İstiklal Cad. Postacılar Sok. No:1A Beyoğlu / İstanbul – 0212 243 6862)

ADA CAFE + BOOKSTORE, BEYOĞLU: Yalnız film izleyenlerdenseniz, film arası molanızı da Ada Cafe’de verebilir, böylece yemek ya da kahve siparişinizin hemen öncesinde, size eşlik edecek bir kitap satın alabilirsiniz. Kitaplarla iç içe kafeler hoşunuza gidiyorsa, hem yemek hem de tatlı seçenekleri oldukça lezzetli olan Ada Cafe + Bookstore sizin mekanınız. (İstiklal Cad. No:158A Beyoğlu / İstanbul – 0212 251 5544)

ŞİMDİ CAFE, ASMALIMESCİT: İki film arasındaki zamanınız Asmalımescit’e yürüyecek kadar genişse, bol vaktinizi en güzel şekilde geçirmeniz için önerimiz Şimd Cafe. Sokakta göreceğiniz o saatin altından, bir perdeyi aralayarak gireceğiniz mekanda ister sokaktan geçenleri izleyebileceğiniz rahat koltuklarda, ister yukarıya baktığınızda zevkle süslenmiş bir apartman boşluğu görebileceğiniz arka tarafta oturabilirsiniz. Kahvenizin yanında birbirinden güzel tatlılarını özellikle de ev yapımı keklerini denemeyi unutmayın! (Asmalımescit Sok. No:5 Atlas Apt. Beyoğlu / İstanbul – 0212 252 5443)

JUNO, NİŞANTAŞI: Birçok mekanla dolu Atiye Sokak ve Abdi İpekçi Caddesi’ni geride bırakıp, keyifli bir kahve molası vermek için Nişantaşı’da tercih edebileceğiniz en güzel kafelerden biri Juno. Hava güzelse bahçesinin keyfini sürebileceğiniz, lezzetli yemekleri, tatlıları ve soğuk-sıcak, alkollü-alkolsüz birçok içecek çeşidi arasından seçim yapabileceğiniz Juno’da eğer açsanız kahvenizin öncesinde pizzalarını özellikle denemelisiniz! (Mim Kemal Öke Cad. No:15 Nişantaşı / İstanbul – 0212 291 5723)

CAFE ZONE, NİŞANTAŞI: Genelde yoğun bir tempoda yaşayan Nişantaşı halkının, çok uzağa gitmeden huzur bulabildiği Cafe Zone, samimi ortamıyla gün içinde lezzetli yemek yiyebileceğiniz ve kahve molası verebileceğiniz güzel bir mekan. Filmler arasında, Cafe Zone’un keyifli atmosferinde Türk Kahvesi içmek isterseniz yanında Balkabağı tatlısı ve Armutlu Panno Cottasını da sipariş etmeyi unutmayın! (Kuyumcu İrfan Sok. No:11 Nişantaşı / İstanbul – 0212 296 6590/91)

AŞŞK KAHVE, NİŞANTAŞI: Kuruçeşme’de Boğaz manzarası ve tatlılarıyla birçoğumuzun kalbini fethetmiş olan Aşşk Kahve’nin Nişantaşı’nda, Milli Reasürans Çarşısı’ndaki mekanı da civarın klasiklerinden… K(Abdi İpekçi Cad. Milli Reasürans Çarşısı No:63/66 Nişantaşı / İstanbul – 0212 231 9172)

CITY’S MAHALLE, NİŞANTAŞI: Filmekimi’nin Nişantaşı City’s’deki gösterimlerinden ikisine ardarda girecekseniz, iki film arasındaki kısıtlı zamanınızı hemen alt katta yer alan ve onlarca seçenek sunan Mahalle’de değerlendirebilirsiniz. Yemek isterseniz yemek, tatlı isterseniz tatlı, şarap isterseniz şarap… Fakat konumuz kahveyse, sizin de seçiminiz Mahalle Kahvecisi Caribou Coffee ya da Mahalle Türk Kahvecisi Selamlıque’tan yana olmalı. (Teşvikiye Mah. Teşvikiye Cad. No:162 Kat:4 Mağaza No:401-418-419 Nişantaşı / İstanbul – 0212 373 1700)

URBAN CAFE, GALATASARAY: Kartal Sokak, Beyoğlu’nun en güzel ve en hareketli yerlerinden biriyken masaların kaldırılmak zorunda kalması sonucu ıssızlaşan sokaklardan. Fakat bu sokağın en sevilen mekanlarından olan Urban Cafe, halen popülerliğini koruyor. Giriş katı, asma katı ya da alt katındaki masaların hepsinde oturmanın ayrı bir zevki olan, her türlü yiyecek ve içecek çeşidini bulabileceğiniz bu kafe, iki film arasında az zamanınız olsa bile Beyoğlu ve Atlas sinemalarına olan yakınlığı sayesinde kolaylıkla tercih edebileceğiniz mekanlardan. (İstiklal Cad. Kartal Sok. No:6A Beyoğlu / İstanbul – 0212 252 1325)

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

MAGGER NEWSLETTER'A ÜYE OLUN

MAGGERLARDAN GÜNCEL YORUMLAR
x

Newsletter'a üye olmadınız mı?