Teşvikiye – Topağacı hattındaki değişim sizce de güzel ötesi değil mi? Hakikaten mahallenin hızına ve tatlılığına yetişemez olduk! Bu keyifli değişim nedeniyle eskiden yürürken mahallenin belirli sokaklarını kullanıyorken artık farklı farklı sokaklara dalıp çıkmaya bayılıyorum, lakin her seferinde bir yenilik görmek ya da var olanı bir anda detaylıca keşfetmek mümkün olabiliyor. Yeşil No. 11 de en yeni keşiflerden!

Konum

IMG_0649
Yeşil No. 11 Teşvikiye: Mahallenin En Yeşili

İşte Yeşil No. 11 aslında dekorunun şirinliği ile kendini başından beri belli ediyor olsa da, menü içeriği ile ancak dün kalbimizi çalan yepyeni bir keşif oldu. Midem öyle hafif ve ben öylesine mutlu oldum ki hemen deneyimimi maggerlar ve theMagger severlerle paylaşmak istiyorum.

IMG_0641
Yeşil No. 11 Teşvikiye: Mahallenin En Yeşili

Açık söyleyeceğim, salata konusunda çok titizim! Hem kullanılan malzemelerin taze olmasına önem veriyorum hem de içinde sağlıksız soslar olsun istemiyorum. İş böyle olunca önüme gelen salatalar  kuru ve lezzetsiz kalıyor. Bu yüzden de “dışarıda ne yemezsin?” sorusunun yanıtı bende daima “salata”…

IMG_0654
Yeşil No. 11 Teşvikiye: Mahallenin En Yeşili

Yeşil No. 11 mahallenin salata ve juice barı. Sağlıklı, hafif ve özellikle glutensiz beslenmeyi tercih edenler için nefis bir alternatif olması yanında, fresh bir kahvaltı ya da pek hoşlanmadığımız tatlı krizlerimize sağlık sınırlarını zorlamadan dur diyebileceğimiz bir menüye sahip. Menüden sipariş edeceğiniz tüm yiyecek ve içecekler anlık olarak ve gözünüzün önünde hazırlanıyor. Biz dün akşam taptaze ve soslarından lezzet fışkıran salata denemesi yaptık. Biri salata menüsünde Poke Bowl olarak adlandırılmış avokado ve taze ton balıklı, diğeri ise midemi tok tutacağına dair olan güvenimin her daim tam olduğu ızgara hellim peynirliydi. Tabii Yeşil No. 11’in asıl iddiası salatanın malzeme içeriğinden çok soslarında saklı… Poke Bowl’un sosu mekanın tatli sahibesi Cansın Hanım’ın da favorisi olan Wafu Sos idi ki biz de bayıldık kendisine. Izgara Hellim Salata’sının sosu ise taze dereotlu bir karışımdı ve salatamı bambaşka bir lezzet boyutuna taşıdı. Nefisti…

Bu arada şunu da özellikle belirtmek istiyorum; mekan, kişiye özel salata hazırlamamıza ve favori soslar ile salatamızı  eşleştirmemize de imkan veriyor.

IMG_0644
Yeşil No. 11 Teşvikiye: Mahallenin En Yeşili

Smoothie Bowl, sağlıklı beslenmenin bir hayat biçimi olmaya başlaması ile hayatımıza yeni yeni dahil olmuş bir lezzet. Kendisini çok sevmiş olsak da, menülerde hala çok sık rastladığımız söylenemez. Yeşil No. 11 Smoothie Bowl konusunda da mahallenin en iddalisi diye düşünüyorum. Mango Smoothie Bowl denememin çok başarılı olduğu kesin ama bir taraftan da aklım hala Super Green Matcha’da kaldı dersem yalan olmaz. Ayrıca tatlı krizimi sakinleştiremediğimde çikolata parçacıklı bir bowl da hiç fena bir fikir olmayabilir.

yeşil no 11 teşvikiye
Yeşil No. 11 Teşvikiye: Mahallenin En Yeşili

Neticesinde evin dışında bu kadar mutlu ve hafif hissettiğim bir akşam yemeği yemeyeli uzun zaman olmuştu. Yeniden gitme planlarına henüz mekandan çıkar çıkmaz başladım bile! Bir sonraki ziyaretim ya sıcak bir Matcha Latte üzerine yeni bir Smoothie Bowl denemesi olacak ya da keyifli bir kahvaltı niyetiyle Cansın Hanım’ın pek övgüyle bahsettiği ekşi maya ekmek üzerine avokado ve yumurta deneyeceğim.

Hayatın her anını keyifle keşfetmeniz dileğiyle, afiyetler!

Instagram

İlginizi çekebilir: Gizem Dereci’den Ahali Teşvikiye