Enerjik ve farklı mekanları, konserleri, festivalleri, film gösterimleri ve daha pek çok etkinliğiyle Bomontiada’nın hepimizin vazgeçilmezlerinden olduğu bir gerçek. Attınız kendinizi Bomonti’ye, peki şimdi yolculuk nereye? Delimonti’den Ara Güler Müzesi’ne sizler için lezzet, sanat ve eğlence dolu bir rehber hazırladık. Haydi, keşfe!

Bomontiada’nın Mekanları:

Babylon Konum

DJ
Babylon

Hayatında bir Babylon deneyimi yaşamış olan olmayan herkese; tüm müzikseverlere sesleniyoruz! Yerel ve uluslararası müzik kültürünün ritmi 1999’dan beri Babylon’da atıyor. Bugüne kadar Jimmy Scott’tan Charles Bradley’e her türden müziğin en başarılı temsilcilerini ağırlamış olan Babylon’un takvimi şimdilerde de muhteşem konserlerle dolu. Sahip olduğu güçlü teknolojik altyapıyla burada beğendiğiniz sanatçıların canlı performanslarını izleyebilir, sevdiğiniz şarkıları bağıra bağıra söyleyebilir, geçen saatleri farkına varmadan doyasıya dans edip eğlenebilirsiniz! Eğlencenize eğlence katmak içinse Babylon’un birbirinden lezzetli kokteylleriyle yeni tatlar denemenin keyfini çıkarmayı unutmayın.

Babylon Bomonti’nin etkinlik takvimine buradan ulaşabilirsiniz.

Instagram: @babylonistanbul

Monochrome Konum

Monochrome, günün her saatine uygun alternatifleriyle Bomonti’nin renkli mekanlarından! Monochrome, adını fotoğrafçılık dünyasında sıklıkla adı geçen, siyah ve beyaz renklerin baskınlığı üzerine kurulu karelerden alıyor. Akşam yolunuzu Bomonti’ye düşürün, Monochrome’dan içeri adımınızı atın; hafif bir salata söyleyin kendinize ve keyif başlasın.

Instagram: @monochrometr

The Populist Konum

The Populist Bomontiada
The Populist

İstanbul’un nabzının attığı bir diğer yer de The Populist! Burası farklı dekorasyonu, zengin menüsü ve her gerçekleşen etkinliğiyle birbirinden özel keşif anları deneyimlemenizi sağlıyor oluşuyla bir harika. Tarihi fabrikanın mirasını modern bir anlayışla yeniden yorumlayan The Populist; ister sevdiklerinizle sohbet etmek ve keyifli vakit geçirmek için, ister dans ve müziği içinizde hissedip eğlenceye doymak için ideal.

Instagram: @thepopulisttr

Kilimanjaro Konum

Kilimanjaro Bomonti
Kilimanjaro

Kilimanjaro, Mehmet Uluğ ve Cem Yegül’ün Amerika’da avangart cazın efsanelerinden Sun Ra Arkestra’yı ilk kez izledikleri Washington D.C.’deki kulübün adı. Mekan atmosferinin farklılığını ve sıcaklığını tam da buradan alıyor. Duvarlarındaki çağdaş sanat örneklerinden akıllara yer eden menüsüne burası keyifli zaman geçirmek ve başarılı bir yemek deneyimi yaşamak isteyenler için ideal. Kilimanjaro’nun tam ortasına yerleştirilmiş olan ikonik bar ise mekanın sembollerinden. Her birinin sizi alıp başka zaman dilimlerine götürdüğü müzikleri dinlerken, Schweppes ile Kilimanjaro özelinde tasarlanan kokteylleri denemeyi unutmayın!

Instagram: @kilimanjaroist

Atölye Konum

Atölye Bomonti
Atölye

Biri yaratıcılık mı dedi? Bomontiada’da yer alan Atölye veya kendi tanımlamalarıyla Disiplinlerötesi İnovasyon Platformu’yla tanıştığımızdan beri biz yaratıcılık kelimesini onlardan ayrı düşünemiyoruz. Burası öyle bir oluşum ki, temel amaç yeni fikirlerin en faydalı şekilde hayata geçirilmesini sağlamak. Bu amaçla; mühendislikten tasarıma, sanattan girişimciliğe farklı alanlarda çeşitli çalışmalar yapılıyor burada. Son zamanlardaki çalışmalardan biri, günlük hayatta sıklıkla kullanılan ve tek bir amaca hizmet etmelerine alışkın olduğumuz objelere farklı özellikler kazandırmaktı. Bu çalışmada kişiye meditasyon yapması için uyarı veren yastıktan, kambur durduğunuzu algıladığında uyarı veren sweatshirt’e birbirinden özgün fikirler hayata geçirildi. Aynı zamanda bireysel ve kurumsal olarak yer alabileceğiniz etkinliklerin de düzenlendiği Atölye’ye mutlaka uğramalısınız!

Instagram: @atolyeist

Kiva Konum

Kiva, özellikle akşam saatlerinde gidiyorsanız sizi ilk görüşte büyüleyen bir mekan. Mekanın dışında yer alan küçük ışıklar, içeride yaşayacağınız keyifli deneyimin habercisi niteliğinde. İçeride ise bir lezzet şöleniyle karşılaşıyorsunuz: Anadolu’nun yöresel lezzetleri bir bir masanıza geliyor, akşamınızı renklendiriyorlar. Gündüz saatlerinde tercih edebileceğiniz bu mekanda masanıza oturun, atmosferin tadını çıkarın ve Bomonti ruhunu iliklerinize kadar hissedin.

Instagram: @kivabomonti

Leica Gallery İstanbul Konum

Leica Gallery
Leica Gallery İstanbul

Fotoğrafçılığa ilgi duyuyorsanız çok şanlısınız, Bomontiada’nın etkileyici galerisi Leica Gallery İstanbul ile tanışmak üzeresiniz. Dünyaca tanınan sanatçılardan keşfedilmeyi bekleyen yerel fotoğrafçılara çok sayıda değerli çalışma burada buluşuyor. Leica geleneğini yaymayı ve Türkiye’deki yaratıcı potansiyeli ortaya koymayı amaç edinen galeride VIP salonu, çalışma alanı, ürün satış odaları, bir sınıf, profesyonel stüdyo gibi çeşitli alanlar da mevcut. Olanlar makinesini, olmayanlar meraklı gözlerini alsın yanına; atın kendinizi Leica Gallery İstanbul’dan içeri!

leicacamera.com/LeicaGalleryIstanbul

Ara Güler Müzesi Konum

Ara Güler Müzesi Bomonti
Ara Güler Müzesi

Bomonti’de yer alan Ara Güler Müzesi, yakın zamanda kaybettiğimiz ve dünyanın en iyi fotoğrafçılarından biri olan Ara Güler’i, eserlerini, ilham verici hayatını ölümsüzleştirmek adına yaratılmış bir müze. Picasso, Churchill gibi dünyanın en önemli isimlerini objektifine taşımış olan Güler, fotoğrafçılık ve foto muhabirliği denince her zaman ilk akla gelen isimlerden biri olacak. Güler’in sanatçı kimliğini yakından tanımak, yaşam hikayesini öğrenmek ve derinlikli fotoğraflarını incelemek isterseniz müzeye uğrayabilirsiniz. Kendisine ait fotoğraf makineleri ve ekipmanlardan örnekleri bulabileceğiniz müzede büyülenmemek elde değil!

Instagram: @aragulermuzesi

İlginizi çekebilir: Gizem Dereci’den “Ara Güler Müzesi: Fotoğrafın Bomontiada’daki Mabedi”

Bomontiada birbirinden özgün ve farklı mekanları, eğlenceli etkinlikleri, neşeli kalabalığı ve bitmek bilmeyen enerjisiyle günlerimize canlılık getirmeye devam ediyor. En kısa zamanda siz de kendinizi Bomonti’ye atın, açın rehberimizi, kendinizi harika bir gün ile ödüllendirin!

bomontiada.com/

İlginizi çekebilir: İrem Bali’den “Batard İstanbul: Bomonti’nin Yeni Gözdesi”