Dijital platformların yükselişi sürerken, her geçen gün yerli içeriklere de bir yenisi eklenmeye devam ediyor. Bunlardan en yenisi ise, 15 dakikalık bölümlerden oluşan formatıyla, az süresine çok kahkaha sığdıran ve kendi hayatınızla birçok paralelliğe rastlayacağınız Bonkis. Dizinin ilk üç bölümü, 22 Ocak Cuma günü BluTV’de yayınlandı!

Bonkis

Yerli dizilerde düşüncelerini özgürce dile getiren, hayatı bizimkilere çok benzeyen, hataları ve çuvallamalarıyla barışık, doğal karakterler görmeye ne kadar hasretiz, değil mi? Cinselliğini özgürce yaşayan ve konuşan, iş yaşamında, romantik ilişkilerinde ya da aile ilişkilerinde hatalar yapıp bunlara rağmen kendi ayakları üzerinde durmaya çalışan, düşündüğünü söyleyebilen, hayatı umduğu gibi gitmediğinde sarhoş olup daha fazla hata yapabilen karakterler… Hani Phoebe Waller-Bridge’in Londra sokaklarında dolaşan Fleabag’i ve Lena Dunham’ın Girls’de, Brooklyn sokaklarında dolaşan Hannah ve arkadaşları gibi… İşte Bonkis ile, artık o genç kadının İstanbul sokaklarında da bir şubesi var: Deniz! Deniz Tezuysal‘ın yazdığı ve başrolünde yer aldığı, Emre Erdoğdu‘nun yönetmenliğini üstlendiği Bonkis, kısacık bölümleriyle size kahkahalar attırmak için BluTV‘de yayında.

Bonkis

Mimar Deniz, bir mimarlık ofisinde köle gibi çalıştırıldıktan sonra hayallerinin peşinden gidip işi bırakmış ve kendisine Kadıköy’de Bonkis adlı bir kafe açmış. Bonkis’i “kahvaltıda menemen değil, avokado yiyenler” olarak tanımlıyor. Hem kendisini hem de kafeyi ayakta tutmak için çabalayan İstanbullu bu genç kadın, bir yandan da otuz beş yaşına gelip ailesinden para istemek zorunda kalmak, her yerden karşısına çıkan on yıllık eski sevgilisinin izleri, hâlâ evlenmediği için maruz kaldığı aile baskısı gibi dertlerle başa çıkmaya çalışıyor.

Bonkis

Dizinin senaristi ve başrol oyuncusu olan Deniz Tezuysal, ilk projesi ile karşımıza çıktığından size tanıdık gelmeyecek belki ama kısa sürede onunla yıllardır tanışıyormuşsunuz gibi hissedeceğinize emin olabilirsiniz. Üstelik ona dizide eşlik eden isimler arasında Vildan Atasever, Burak Sevinç gibi tanıdık yüzler ve usta oyuncu Lale Mansur gibi sürprizler de var. Dizinin yönetmenliğini ise birkaç yıl önce Kar filmi ile mükemmel bir ilk filme imza atan, bugünlerde ise yeni filmi Beni Sevenler Listesi üzerine çalışmayı sürdüren Emre Erdoğdu üstleniyor. Bonkis‘te tıpkı Kar’daki gibi dinamik ve yenilikçi bir yönetmenliğin izlerini de görmek mümkün.

youtube play youtube play

15 dakikalık bölümleri su gibi akan Bonkis‘in ilk üç bölümü 22 Ocak’ta BluTV’de yayınlandı. Deniz’i tanıdıkça çok seveceğinize, Bonkis’i izledikçe daha fazla izlemek isteyeceğinize eminiz!