Boter, tereyağının Flemenkçesi… Günün herhangi bir saatinde buraya mutlaka uğrayın; kahve, tatlılar, kahvaltı çeşitleri ve atıştırmalıklar arasından bir ya da birkaçını seçip keyif yapın.

Flat White
Flat White | Fotoğraf: Instagram / @boter.kalamis

Konum

Mekanın sahibi Sevcan, bir beyaz yakalıyken işi gücü bırakıp MSA’da profesyonel pastacılık eğitimi alıyor ve Türkiye’nin neresinden hangi güzel, lokal lezzeti bulurum ve de bunu klasik tatlarla değil de biraz Avrupa biraz Alman havasında sunarım diye düşünüyor. Sadece kahve olmasın, günlük taze tatlılar olsun, hem çay hem kahvaltı hem de günün her saatine uyan atıştırmalıklar olsun, kendi ellerimle yapayım diye planlıyor ve Boter‘i açıyor.  

Alles Klar Kahvaltı
Alles Klar Kahvaltı| Fotoğraf: Instagram / @boter.kalamis

Günün her saatinde Boter’de vakit geçirebilirsiniz. Gün boyu kahvaltı ve atıştırmalıkların bulunmasının yanı sıra sabah giderseniz Türk ve Avrupa esintili farklı kahvaltı seçenekleri, fırından yeni çıkmış kiş, tart, espresso bazlı pek çok kahve, filtre kahve ve taze demlenmiş çay da bulabilirsiniz. 

Sucuklu Humuslu Tost
Sucuklu Humuslu Tost | Fotoğraf: Instagram / @boter.kalamis

İsterseniz sosisli yumurtalı kahvaltı, isterseniz humuslu sucuklu tost isterseniz hafif bir bowl… Cheesecake (San Sebastian’ı çok başarılı), brownie, glutensiz tart ve daha burada sayamadığım pek çok günlük tatlıyı girişteki tezgahta görebilirsiniz. Ay acelem var derseniz, kahve ve tatlıları paket alıp gitmeniz de mümkün.

Dev bir mekan olmadığı için evinizin salonunda gibi rahat ve samimi hissedebilir, masa etrafında ya da dev bir kanepede oturabilirsiniz. Arka tarafta açıkta oturmak isteyenler için de bir bahçesi bulunuyor. Laptop’unuzu da alıp istediğiniz yerde çalışabilirsiniz. Pazartesi günü hariç her gün sabah 10.00’dan akşam 20.00’a kadar Boter’de keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Son olarak benim Boter’deki favorilerim şöyle:

Poşe yumurtalı avokado tost;

Avokado Tost | Fotoğraf: Seda İlhan

Boter brot, yöresel sac ekmegi üzeri tereyağ… Erzincan tulum ve marmelat;

Boter Brot
Boter Brot | Fotoğraf: Seda İlhan

Şimdiden afiyet olsun!

Kapak fotoğrafı: Instagram / @boter.kalamis

İlginizi çekebilir: İstanbul Flaneur’den Moda Mekanları