“Vücut bakımı yeni cilt bakımı haline gelecek.” 2023 güzellik trendlerinin belkemiği olacak bu cümle cildimize gösterdiğimiz özeni yalnızca yüzümüzle sınırlı tutmamamız gerektiğini anımsatıyor. Her yerde karşımıza çıkan ‘self-care’ kavramını daha gerçekçi bir biçimde kendi yaşam pratiğimize uyarlarken teknolojinin gücünü de arkamıza alarak kendimize hak ettiğimiz bakımı evlerimizde vermeyi tercih ediyoruz.

Konu cilt bakımı olduğunda temizleme, peeling ve nemlendirme gibi adımlara arasında sıkça kayboluyoruz. Oysa ihmal ettiğimiz çok daha öncelikli ve pratik ihtiyaçlar söz konusu: Epilasyon, IPL ve cilt bakımı gibi! Elbette cildimizi hayal ettiğimiz pürüzsüz görünüme kavuşturacak bu deneyimlerin tümü hassas dokunuşlar ve uzmanlık gerektiriyor. Şanslıyız ki Braun, yeni nesil cihazlarla bu süreçleri evde tamamlayabilmemize aracılık ediyor.

Bakım ve güzellik endüstrisine dair yapılan araştırmalar, yetişkinlerin %40’ının vücut bakımının en az cilt bakımı kadar önemli olduğunu düşündüğünü gösteriyor. Günlük yaşamın temposu ve belirsizlikler karşısında evlerimizde, kendimize bakım vermek için ayırdığımız zamanlarsa hiç olmadığı kadar değerli. Bu zamanı doğru kullanabilmek için de öncelik vermemiz gereken bazı önemli adımlar var: Cilt tipini tanımak, ihtiyaçları belirlemek, bu ihtiyaçlara uygun şekilde az sayıda ve birden çok fonksiyonu olan ürünlerle bir rutin oluşturmak… O halde gelin bu adımları bizim yerimize düşünen ve ürünleri bu farkındalıkla tasarlayan Braun dünyasına birlikte göz atalım.

Braun Dünyasında Adım Adım

Silk Expert Pro ile IPL Deneyimi: Uzun Süreli Pürüzsüzlüğün Tadını Çıkarın.

Tüylerden kurtulmak için kullanılan yöntemler ve yararlandığımız teknolojiler zaman içerisinde değişiyor. Aklımızdaki sorularsa hiç değişmiyor: “Her cilt tipi için uygun mu?”, “Ne kadar zamanda sonuçlarını görmeye başlayacağız?”, “Kalıcılığı ne kadar?” ve tabii en önemlisi “Canımız yanacak mı?”. Braun’un en yeni nesil IPL cihazı Silk Expert Pro 5, ev konforunda güvenli, hızlı, pratik ve etkili bir IPL deneyimi sunmayı hedeflerken tüm bu sorulara aradığımız yanıtları veriyor.

Cilt için en güvenli uygulamayı sunan Silk Expert Pro, 400.000 flaş atımına sahip. Bu da yaklaşık 22 yıl kullanıma denk geliyor.  SensoAdapt sensörü saniyede 80 kere cildi okuyor ve sahip olduğu 10 farklı yoğunluk seviyesi sayesinde cilt rengini sürekli okuyarak cilt tonuna uyum sağlarken en küçük cilt tonu değişikliklerini bile hassas bir şekilde algılıyor.

Önerilen şekilde kullanıldığında, 4 haftada tüylerde azalma, 6 aya kadar da pürüzsüz bir cilt sağlamasının yanı sıra sadece bir düğmeye dokunarak 3 hassas cilt modunu açabildiğimiz teknolojisi sayesinde yüz, koltuk altı, bikini gibi cildin hassas ve narin bölgelerinde bile uzun süreli pürüzsüzlük için gereken ışık yoğunluğunu sağlıyor. Üstelik her 0,5 saniyede bir yanıp sönerek cilde nazikçe dokunduğundan tüm bunları acısız bir şekilde gerçekleştiriyor.

Silk-épil 9 Flex ile Epilasyon Deneyimi: Esnek Başlığın Farkını Keşfedin.

Evden tam çıkacakken fark edilince tat kaçıran kısa tüyler ya da bilek gibi kıvrımlı bölgelerde kaldıkları için bir türlü ulaşılamayanlar… Braun’un tüy alma makineleri ailesinin en son üyesi Silk-épil 9 Flex, bu sorunlara çözüm getiriyor. Epilasyona yeni başlayanlar, deneyimli profesyoneller, tüylerinizi almak isteyenler ya da yalnızca kırpmak isteyenler… Bu yeni seride her türlü tüy alma ihtiyacına uygun bir ürün bulmak mümkün. Dünyanın ilk tam esnek başlıklı epilatörü olan Silk epil 9 Flex’in farkını yaratan ögelerse; ıslak ya da kuru cilt üzerinde kullanılabilen, ağdaya göre 3 kat daha kısa tüyleri temizleyebilen epilatör başlığı, ekfoliyasyon başlığı ve vücuttaki kıvrımları kusursuz bir şekilde takip edip, kan akışını aktif hale getirmek için yoğun bir şekilde masaj yaparak cildinizi daha yumuşak ve pürüzsüz yapan masaj başlığı! Konu epilasyon olduğunda ilk aklımıza gelen “Ne kadar süre pürüzsüz bir görünüm sağlar?” sorusunun yanıtıysa sevindirici: Tüm cilt ihtiyaçlarını bir arada sunan Silk-épil 9 Flex 4 haftaya dek pürüzsüz bir cilt sağlıyor.

Braun FaceSpa Pro: Cilt Bakım Rutininize Heyecanlı Bir Yenilik Getirin.

Son iki yıldır yükselen skinimalizm akımı, bizlere daha az sayıda ve çok işlevli olan ürünlerle, daha sade rutinler yaratma alışkanlığını kazandırdı. İşte Braun FaceSpa Pro da aynı işlevsellik anlayışını cilt bakım cihazlarına taşıyor. Değiştirilebilir başlıklı ve iki kademeli hız ayarlı 3’ü 1 arada cihazı, cilt bakımı rutinine heyecanlı bir yenilik getiriyor. Değişen cilt bakım ihtiyaçlarını karşılayabilmek için aynı yüz epilasyon başlığı ve temizleme fırçasının yanı sıra ergonomik tasarımlı yeni MicroVibration başlığı ile de güzellik rutinlerimize mükemmele bir adım daha yaklaştırmayı hedefliyor.

Nazik hareketlerle yapılan Japon cilt bakımından ilham alan MicroVibration sıkılaştırıcı metal başlık, absorban değil ve cilt üzerinde mikro titreşim etkisi yaratıyor. Yani krem ve serumlarınızın daha iyi uygulanabilmesi için nazik dokunuşlar yapıyor. Önemli bir diğer noktaysa metal Başlığın nazik sıkılaştırma tekniğinin, parmak uçlarıyla yapılan uygulamadan daha etkili olması. Ürünü hoş şekilde uygulayarak krem veya serumun cilt üzerinde daha eşit şekilde dağılmasını sağlıyor ve bu değerli ürünlerin bir damlası bile ziyan olmuyor!

Elbette 3’ü 1 arada özelliğini vurguladığımız Braun FaceSpa Pro‘nun sağladığı dokunuşlar bununla da sınırlı değil. Tek bir cihaz ile istenmeyen tüyleri alırken derinlemesine gözenek temizlemesi yapıyor. Braun epilatör başlığıysa detaylı ve rahat bir epilasyon sağlayarak ağdaya oranla 4 kat daha kısa tüyleri ve en ince tüyleri bile hassas biçimde alıyor!