Geçen sene ilki İzmir’de, ikincisi İstanbul’da gerçekleşen Brewstival’i bu kez de 28 Nisan’da İzmir Arena’da deneyimledik. Farklı lezzetler, tadımlar, atölyeler ve söyleşilerle dolu festivalde, oyunlar oynadık, yarışma heyecanını tattık ve tabii ki müziksiz olmaz diyerek Jabbar’dan Ekin Beril’e birçok keyifli performans izledik. Bütün bir gün nasıl göz açıp kapayıncaya kadar geçti, neler öğrendik ve deneyimledik derseniz, Brewfestival Vol3’e gelin yakından bakalım.

Her sene bira severleri birbirinden lezzetli ve eğlenceli etkinliklerle buluşturan Brewfestival, atölyelerden konserlere baharın coşkusunu bize yeniden yaşattı diyebiliriz. Hem çok şey öğrendiğimiz, hem de başarılı isimlerden ilham aldığımız atölyelerle başlayalım. Ahmet Güzelyağdöken’in “Ege Lezzetleri ve Eşlikçileri” adlı atölyesiyle başladık ve biranın yanında çok iyi giden Ege lezzetlerine doğru bir keşif yolculuğuna çıktık. Türkiye’nin tek sertifikalı BJCP bira hakemi olan Emin Cem Sürer ile bira tadımı nasıl yapılır, tadım kriterleri nelerdir gibi sorular üzerine konuştuk, leziz tadımlar gerçekleştirdik. Erdinç Çatak, bizleri tadı damağımızda kalan bira kokteylleriyle buluşturdu.

Atölyelere birbirinden bilgi verici ve eğlenceli söyleşiler eşlik etti. Avrupa’nın en büyük lezzet festivallerinden biri olan Barcelona Beer Festival’ın organizasyonunu gerçekleştiren Mikel Rius ile dünyadaki diğer festivallerden de bahsettiğimiz harika bir sohbet ettik.

Oğul Türkkan bizleri biranın tarihi ve hayatımızdaki yeri konusunda bilgilendirdi. Söylemiştik, bolca öğrenmenin yanında çok güldük, çok eğlendik!

Brewstival boyunca deneyimlediğimiz tüm bu keyifli etkinliklerin arkaplanında sürekli olarak canlı, dinamik ve kaliteli müzikler vardı. Jabbar, Ekin Beril, Woman Blues With Göksenin, Kadirhan Ayter ve Audiobeats’i dinledik, tüm gün özel yayını ile bizlerle olan Radyo Brewfestival, Barış Akpolat & Sarp Dakni’ye kulak verdik. Festivalin sonunda gerçekleşen yarışmaysa hepimiz için çok heyecanlı geçti.

Sözün özü, Brewstival her detayıyla eğlence, müzik, bilgi ve lezzet doluydu. Kafamızı her çevirdiğimizde gülen yüzler ve havada dans eden eller gördük. Bir sonraki etkinlik için şimdiden çok heyecanlıyız, yeniden görüşmek üzere!

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN