Bilen bilir, theMagger ve takipçileri olarak her şeyin en keyiflisi ve en lezzetlisinin peşinden gitmeye bayılırız. Yalnızca İstanbul’da değil, her yerde yeni keşif noktaları bulmak, hiç tatmadığımız lezzetler denemek, hayatı daha güzel yaşamaya giden yolda karşımıza çıkan ne varsa her birini deneyimlemek bizim için bir tutkudur. Bu sonu gelmeyecek keyifli arayışımızın bizde uyandırdığı bir düşünce de şu, yeni yeni cafe ve restoranlar açılmaya devam ederken, hangi lezzetin en iyisini nerede yiyebilirim sorusuna cevap bulmak da gittikçe karmaşık bir hal alıyor. İşte bugün, sizleri bu sorunuza anında cevap bulabileceğiniz bir platformla tanıştırmak istiyoruz: Keyif Haritası!

Keyif Haritası, sizleri en iyi lezzetler, mekanlar ve lokasyonlarla buluşturmak için yaratılmış harika bir platform. Keşifler 10 lezzet kategorisi özelinde yapılıyor: kokoreç, sosisli, sucuk, pizza, midye, tavuk kanat, köfte, patates, balık ve burger. Süreç şöyle ilerliyor: Keyif Haritası Instagram hesabında yukarıdaki kategorilere dair paylaşımlar yapılıyor. Siz, bu paylaşımların altına o kategoride adı geçen lezzetin en iyisinin nerede yenebileceğini düşünüyorsanız, o  mekanın adını yorum olarak yazıyorsunuz. Örneğin, paylaşımda size en iyi hamburgerin nerede yeneceği soruluyor, siz favori mekanınızı yorum olarak paylaşıyorsunuz. Şu anda yorumlar toplanmaya devam ediyor, yakın zamanda ise Türkiye genelinde 10 kategorideki en iyi 100 mekan seçilecek!

Aslında amaç, dışarıda geçirdiğimiz bir gün belli bir anında kaçınılmaz olarak hepimizin aklında beliren, “Ne yesem?” ve “Nerede yesem?” sorularına verilecek doğru cevapları keşfedip ulaşılabilir hale getirmek. Yani aslında Keyif Haritası, hem günlük hayatımızda sıklıkla yaşadığımız onca zaman kaybını azaltmayı hedefliyor, hem de bunu bizi en iyi lezzetlerle buluştururken yapıyor. Böylece şimdi’de daha çok kalmamız ve içinde bulunduğumuz an’ı doyasıya yaşamamız için bize imkan sağlıyor.
Düşünsenize, Çeşme Alaçatı’da canımız bir midye-bira keyfi istediğinde, kafamızı nereye çevirsek bir midyeci görmeye ve kararsızlık yaşamaya alışmışken, artık hangisinin en iyi olduğunu düşünerek zaman kaybetmeyeceğiz. Onun yerine, Keyif Haritası’ndan bakıp en iyisine anında ulaşacağız ve bize yalnızca keyifle midye yemek kalacak! Veya İstanbul’da birbiri ardına açılan burgerciler arasında kaybolmadan, canınız çektiği an en iyisini bilerek yola çıktığını hayal edin, ne büyük rahatlık! Hani her arkadaş grubunda vardır; en dinlendirici noktaları bilen, en güzel lezzetlerin sunulduğu mekanları anında söyleyen, hakkında herkesin “Bu kadarını da nereden biliyor olabilir?” diye düşündüğü o kişi. İşte Keyif Haritası ile o kişi siz olabilirsiniz!

Söylediğimiz gibi, Keyif Haritası’nda öneriler toplanmaya devam ediyor. Her lezzetin en iyisine, ülkenin en keyif verici ve dinlendirici köşelerine, her istediğinde bir ‘tık’ ile ulaşmak için siz de Türkiye Keyif Haritası’na katkıda bulunabilirsiniz. Tek yapmanız gereken,@keyifharitasi‘nı takip ederek paylaşılan postların altına önerilerini yazmak. Lezzetle, keşifle kalın…

Banner