Rıhtımda indiniz…Gelin beraber Moda’ya doğru yürüyelim. Algılarınızı açın çünkü her bir sokakta sizi ayrı bir sürpriz karşılıyor olacak. Tramvayın geçtiği yolu takip ederek yukarılara çıkıyoruz. Sokaklarda insan sesleri müzikle karışmış… Süreyya Operasının önünde Charlie Chaplin bizi selamlıyor. Başımızı gökyüzüne çeviriyoruz mavilik uzun boylu çınar ağaçlarının yeşiliyle boyanmış. Her bir köşede tatlı bir kafe ,kafelerin önünde derin arkadaş sohbetleri… Dinamik Kadıköy’de her geçen gün harika mekanlar, lezzetli yiyecekler bizimle buluşuyor. Hadi gelin tütsülenmiş etin yeni adresi Catchy BBQ ‘yu beraber ziyaret edelim.   

Catchy BBQ
Catchy BBQ | Fotoğraf: Tuba Nil Dengiz

Catchy BBQ Konum

Catchy; Mehmet Kavak ve Ali Niyaz Seferov tarafından açılan şefliğini Elbey Hüseyinzade’nin yaptığı, dikkatleri ‘Tütsülenmiş Et’ olarak çekmeyi hedeflemiş çok yeni bir mekan. Dışarıdan ve içeriden bakıldığında bir ‘food truck’ gibi tasarlanmış. Kendileriyle yaptığım sohbette anladığım kadarıyla gelecekteki hayallerinden birisinin de gerçek, tatlı bir ‘food truck’larının olması ve daha fazla insana hikayelerini anlatarak ortaya çıkardıkları lezzetleri buluşturmak.

Catchy BBQ’de Lezzetler

Catchy BBQ | Fotoğraf: Instagram @catchy.bbq

Menüye göz atmaya başlayalım. On saat meşe odununda tütsülenmiş dana kaburga kullanılarak farklı ürünler tasarlanmış. Tütsüleme yönetimi yiyeceklere harika bir aroma katıyor. İnsanların artık gıdalar hakkında yorum yapabildiğini ve bilinçlenmenin arttığını görebiliyoruz. Ne yiyip içtiklerini ve yediklerinin içeriğini bilmek istiyorlar. Yerel, doğal içerikli, kalitesi yüksek, “yavaş yiyecek” e yönelim arttı. Tütsüleme de bu trende uyum sağlıyor. Menülerinde tütsülenmiş etten burger, sandviç, dürüm ve porsiyon kaburga yapılmış.

Catchy BBQ | Fotoğraf: Instagram @1gezi1yemek

Ben gittiğimde tatlarına bakamadım çünkü bitmişti. Bu nedenle öğlen saatlerinde gitmenin faydalı olacağını düşünüyorum. Alternatif olarak içinde köftesi olan klasik burger, harika bir ballı hardal soslu çıtır tavuk burger, tütsülenmiş tavuk buttan yapılmış bir burger ve yine tütsülenmiş sosisten yapılmış bir hot-dog. Atıştırmalık olarak da; tütsü tavuk kanat gibi ürünlere yer verilmiş. Ayrıca çok kişi gittiğinizde seçimli iki adet combo menü tasarlanmış. Ben çıtır tavuk burger yedim ve masadan memnun kalktığımı söyleyebilirim. Sizlere de bu yeni mekanı keşfetmenizi öneririm. Keyifli zamanlar.

Kapak Fotoğrafı: Tuba Nil Dengiz

İlginizi çekebilir: Tuba Nil Dengiz’den Banko Burger