Gün geçtikçe daha da popülerleşen Çeşme’de artık sakin, huzurlu ve doğayla iç içe olabileceğim yer bulmam neredeyse imkansız hale geldi diye düşünürken buldum onu: Çeşme Köy …

Çeşme Köy | Fotoğraf: cesmekoy.com

Çeşme Köy Deneyimi

Organik ve Lezzetli Ürünleriyle Kökten Restoran

cesmekoy1
Kökten Restoran | Fotoğraf: Gizem Sayat

Kahvaltıdan akşam yemeğine kadar, kendi bahçelerinde yetiştirdikleri ürünlerle hazırladıkları, aşçılarının kendilerine özgü tatlar kattığı yemekleri, cırcır böceklerinin sesleri eşliğiyle ormanın serinliğinde işte bu manzara karşısında keyifle yiyebilirsiniz. Amaçları müşterilerine sıcak, doğal ve samimi bir ortamda unutulmaz anlar yaşatmak..

Yoga, Meditaston, Pilates, Farkındalık Çalışmaları ve Çok Daha Fazlası

cesmekoy-3
Yoga ve Meditasyon | Fotoğraf: Gizem Sayat

Yaz ve kış her mevsime uygun  yoga, meditasyon, pilates, drama, farkındalık eğitimleri ve daha sayamadığım pek çok grup çalışması ve atölye için uygun yerlerinin olması da sebep oldu tabi ki yolumun düşmesine. Kendiniz grup çalışmaları, atölyeler, organizasyonlar düzenleyebileceğiniz gibi, halihazırda olan zaten sizin için her detayı düşünülmüş organizasyonlara da katılabilirsiniz. Ben de bir yoga ve meditasyon kampı için oradaydım. Ofis çalışanı olarak inzivaya çekilebileceğim, sağlıklı beslenebileceğim ve bol bol temiz hava çekerek spor yapabileceğim bir yer ararken… Gün doğumunu izleyerek ve güneşi selamlayarak başladım günüme, akşam da bahçesinde yaptığımız farkındalık çalışmalarıyla özüme döndükten sonra cırcır böceklerinin sesleriyle uykuya dalarak bitirdim günümü. 

Çeşme Köy Butik Bir Otel Rahatlığı

cesmekoy-4
Kış Salonu | Fotoğraf: Gizem Sayat

Bunların yanında bir de butik bir otel olması ve güler yüzlü çalışanları ile kendi evinizdeymiş hissi veriyor insana. Şehir hayatına tekrar dönmek istemeyeceğiniz, kendiniz için özel bir mekan. Özel diyorum çünkü oda sayısı o kadar sınırlı ki kendinizi villa kiralamış ya da hobi merkezindeymiş gibi özgür ve yalnız hissedebiliyorsunuz. Ha bu arada aklınızda bulunsun, doğayla daha da iç içe olmak isterseniz kendi çadırınızı götürme ya da onların çadırlarını kullanma imkanınız da var. Kafanızı dinlemek istediğiniz zaman kaçın kaçın gidin derim… Sizin için detayları bulabileceğiniz linki de buraya ekliyorum.

Kapak Fotoğrafı: Gizem Sayat

İlginizi çekebilir: İrem Bali’den Mona Glamping