Son zamanlarda yeni mekanlar keşfetme yolculuğumuzda gözde mekanlarımız sokak lezzetlerini menüsünde bulunduran mekanlar oluyor. Sokak lezzetlerini menüsünde bulunan mekanların açılışını Basta ile yapmıştık daha önce. Bugün menüsünde sokak lezzetleri bulunan yepyeni bir mekandan bahsedeceğim size: Cross Fingers!

Henüz yeni bir mekan Cross Fingers, ancak festivalseverler için pek de yabancı değilmiş. Bir kamyonetle festivallerde başlamış yolculuğu, şimdi Bomonti’de yeni yerinde devam ediyor. Bizim burayla ile tanışmamız Bomonti’de oldu. Çok da iyi oldu. Özellikle burritoya bayılan kocam için İstanbul’da iyi burrito yapan bir yer bulamamıştık. Artık canımız burrito istediğinde gideceğimiz mekan belli oldu diyebilirim.

Cross Fingers

Sokak lezzetlerini içeren mekanlarda en sevdiğim şey çok karışık ve kalabalık olmayan menüleri oluyor. Cross Fingers’ın menüsünde burritolar, wraplar, burger, sıcak sandviç ve salatalar bulunuyor. Biz ilk gidişimizde birazcık fikir sahibi de olabilmek adına burrito ve wrap denedik. Burrito açık arayla çok iyiydi, wrap’lerde ise asya tavuklu olanını denedik ve çok beğendik.

Mekan olarak da çok ferah olan Cross Fingers, İstanbul’da uğranması gereken mekanlardan olmuş. Biz en azından bundan sonra sık sık uğrayacağız.

Cross Fingers Adres: Cumhuriyet Mah. Düzoğlu Sok. Royal İş Merkezi No:5 Şişli / İstanbul

Instagram: @crossfingersistanbul

İlginizi çekebilir: İrem Bali’den “Batard İstanbul: Bomonti’nin Fransızı”