Dionysos yani şarap ve keyfin tanrısı! Zeus’un Semele’den olan oğlu Dionysos, Zeus’un kıskanç karısı Hera’dan çok çekmiştir. Bundan bıkıp oğlunun gün yüzü görmesini isteyen Zeus da Dionysos’u oğlağa çevirir. Mitolojide sadece oğlak olarak değil aynı zamanda asma ve üzüm ile de betimlenen tanrımız zamanla coşkunun ve yaşama sevincin de simgesi haline gelir. Tabi üzüm ile betimlenmesiyle birlikte şarap ve şarabın yarattığı keyfin de temsilcisi haline gelmiştir. Konuyla pek de ilgisi olmasa da adında geçmesinden dolayı Dionysos tanrımızı kısaca andıktan sonra, asıl bahsetmek istediğim mükemmel keşfimiz: Dionysos Village Hotel.

Kumlubük
Kumlubük | Fotoğraf: Burcu Şahin

Kumlubük açıklarında yer alan bu otel müthiş manzarası ve doğaya olay saygısıyla bizi kendisine aşık etti.  Kayalıkların üzerine kurulduğu için kalacağınız her oda size epik bir manzara sunuyor. “Sabah üşenmeyip yataktan kaldıran gün doğumu” ve “mutlaka şarap açmalıyım gün batımı” doğanın otel misafirlerine en güzel hediyeleri.

 Dionysos Village Hotel
Dionysos Village Hotel | Fotoğraf: Burcu Şahin

Bir de deniz sahil olayı var tabii. Siz de benim gibi bir otele yerleşir yerleşmez “buradan sahile ne kadar yakınız, nasıl gideriz?” sorusunu soranlardansanız, valizinizi bırakıp sakince otelin havuzuna bakmanız yeterli. Çünkü Dionysos Village Hotel ‘de kaldığınız süre boyunca sahile hiç gitme ihtiyacı duymuyorsunuz. Şahane manzaraya karşı yüzmenin tadı her yerde deneyimleniyor. Mutlaka deniz istenirse de Kumlubük sahili yaklaşık 10 dk mesafede. 

Yemekler tabi ki önemli, ancak otel burada da şaşırtmıyor. Farklı bileşenler ve en önemlisi de kendi mahsullerini kullanmalarından dolayı her yemeğe ayrıca bayıldık. Farklı bir restorana gitme ihtiyacı asla hissetmedik. 

Dionysos Village Hotel
Dionysos Village Hotel | Fotoğraf: Burcu Şahin

Dionysos Village Hotel ile bu güzel deneyimini arkamızda bırakırken dönüş yolunda pek sevdiğimiz Nilay Örnek’in “Nasıl Olunur?” podcastinde otel sahibi Ahmet Bey’in söyleşisi olduğunu fark ettik. Bir sonraki durağımıza giderken Ahmet Bey’i dinleyip otelin hikayesini vizyonunu dinlemek de yolumuzu ayrıca keyiflendirdi. Gündemiyle her gün onlarca stres kaynağı yaratan ülkemizde böyle deneyimler yaşayabilmemiz geleceğimiz için bir umut sebebi! 

Kapak Fotoğrafı: Burcu Şahin

İlginizi çekebilir: Gizem Sayat’tan Çeşme Köy