Disney’in uzun zamandır dört gözle beklediğim dijital yayın platformu Disney+, geçtiğimiz hafta Türkiye’de yayına girdi! Yayına girdiği günün akşamındaysa Tersane İstanbul’da belki de son zamanların en büyük lansman etkinliği gerçekleşti. Ben de şimdiden listeme aldığım içerikleri sizlerle paylaşmak istedim.

web-capture_20-6-2022_92025_www-disneyplus-com
Disney+ Deneyimi | Fotoğraf: disneyplus.com.tr

Disney+ Hakkında

İlk olarak 2019 yılında yayın hayatına başlayan Disney+, 14 Haziran’da Türkiye dahil 42 ülkede daha gösterime girerek, bulunduğu ülke sayısını 100’ün üzerine taşımış oldu. Geçtiğimiz Nisan ayında dünya çapında 130 milyondan fazla aboneye sahip olduğunu duyurmuştu. Bu lansmanlarla beraber hızla büyümeye devam ettiği görülüyor. Disney yapımlarına ek olarak Walt Disney Studios çatısı altında bulunan Pixar, Marvel, Star Wars ve National Geographic yapımlarını da izleyecebileceğiniz bu platform, sadece çocuklara değil her yaşa hitap eden seçenekler sunuyor.

Tıpkı Netflix gibi Disney+ da orijinal Türk yapımlarıyla da karşımıza çıkacak. Engin Akyürek’in başrolünde olduğu Kaçış dizisi, bu platformun ilk yerli yapımı ancak bununla sınırlı kalmayacağını biliyoruz. Buğra Gülsoy, Demet Özdemir, Can Yaman, Pınar Deniz gibi isimlerin yer alacağı diziler de önümüzdeki aylarda yayına girecek.

Disney+ Lansman Partisi

Disney+ Lansman Partisi | Fotoğraf: Instagram @tarkan

Tersane İstanbul’da gerçekleşen lansman etkinliği her açıdan masal gibiydi. Girişte bizi devasa Disney karakterleri karşılarken, farklı Disney+ içerikleri için ayrı ayrı hazırlanmış eğlenceli fotoğraf noktaları bulunuyordu. Gece boyu gidip gelen ikramlara, “Yoda” veya “Kardashians” gibi orijinal sunumlara sahip olan kokteyller eşlik etti. Ayrıca lansmanın tam bir yıldızlar geçidi olduğunu söyleyebilirim; medya dünyasından, Youtuber ve influencer’lara kadar çok geniş bir katılım vardı.

İlerleyen saatlerde İstanbul Film Müzikleri Orkestrası, denizin üzerine kurulmuş bir platformda Disney temalı harika eserler seslendirdi. Bu esnada dev bir beyaz perde üzerinde Disney+’ta yayınlanan içerikler gösterildi. Kelimelerle ifade edilemeyecek rüya gibi dakikalardı. Gecenin elbette en çok beklenen anı Tarkan konseriydi. Çok özlediğimiz, herkesin ezbere bildiği o harika şarkılarıyla hepimizi yıllar öncesine aldı götürdü 🙂

Disney+ İçerik Önerileri

Moon Knight | 2022

Moon Knight | Fotoğraf: Instagram @themoonknight

Geçtiğimiz Mart ayında yayına giren Marvel dizisi Moon Knight’ın başrolünde Oscar Isaac karşımıza çıkıyor. Hediyelik eşya dükkanında çalışan uysal karakterli Steven Grant’ın, aynı zamanda paralı asker Marc Spector ile aynı bedeni paylaşmasını konu alıyor. Çoklu kişilik bozukluğuna sahip olan bu karakter, hem kendi içinde hem de dış dünyayla savaş veriyor.

Jeff Goldblum’un Dünyası | 2019

Jeff Goldblum’un Dünyası | Fotoğraf: Pinterest

Jeff Goldblum bu belgesel serisinin her bölümünde farklı bir konuyu ele alıyor: spor ayakkabılar, dövme kültürü, oyun dünyası ve daha fazlası… Bilim ve tarih ekseninde ilgi çekici bilgiler veren bu seri, aynı zamanda eğlenceli bir anlatıma sahip. Jeff Goldblum günlük hayatta çok da dikkatimizi çekmeyen konuların, basit gibi görünmesine rağmen o kadar da hafife alınmaması gerektiğini bizlere gösteriyor.

Obi-Wan Kenobi | 2022

Obi-Wan Kenobi | Fotoğraf: Instagram @disneyplustr

Efsane Star Wars karakteri Obi-Wan Kenobi, İmparatorluk yeniden bir tehdit oluşturunca, saklandığı yerden ortaya çıkıyor. Hayden Christensen’ı özleyenlerin, Kenobi’nin eski öğrencisi Darth Vader ile yüzleşmesini keyifle izleyeceğini düşünüyorum. Ayrıca Disney+’ta orijinal Star Wars filmlerine ek olarak onlarca dizi ve özel içerik bulabilirsiniz.

Once Upon A Time | 2011

Once Upon A Time | Fotoğraf: digitalspy

Pamuk Prenses, Prens ve Kırmızı Başlıklı Kız gibi bildiğiniz birçok peri masalı kahramanının günümüze ışınlandığını düşünün. Ancak hiçbiri aslında kim olduğunun farkında değil, çünkü Kraliçe bilmediğimiz bir sebepten dolayı hepsinin anılarını silmiş. Macera dolu bu fantastik dizi, sizi çocukluk yıllarınıza alıp götürecek. Yalnız adı sizi yanıltmasın, çünkü Once Upon A Time bir yetişkin dizisi 🙂

Kaçış | 2022

Kaçış | Fotoğraf: Instagram @disneyplustr

Disney+’in ilk yerli yapımı Kaçış’ın başrolünde yer alan Engin Akyürek bir savaş fotoğrafçısını canlandırıyor. Bir Ezidi köyünde araştırma yapmak üzere, muhabir arkadaşı ve bir grup ile Türkiye sınırının ötesine geçiyorlar. Ancak köye yapılan baskın sırasında arkadaşları terörist grubun eline düşüyor. Kaçış, ana karakterimizin terörist grubun arasına sızarak arkadaşlarını kurtarma çabasını ele alıyor.

Loki | 2021

Loki | Fotoğraf: Instagram @officialloki

Marvel yapımı bu dizi, Avengers: End Game filminin devamı olarak karşımıza çıkıyor ve filmin sonunda Tesseract’ı çalan Fesatlık Tanrısı Loki’nin başına gelenleri konu alıyor. Zaman ve uzayın dışında bir yerde, Zaman Değişim Otoritesi tarafından yargılanan Loki, mizahi ve kurnaz kişiliği sayesinde sevilen bir karakter olarak diğer süper kötülerden ayrışıyor.

Kapak Fotoğrafı: teknotalk.com

İlginizi çekebilir: Sine Magger’dan Netflix’te Bu Ay Neler Var?