Netflix’e her ay yepyeni filmler, diziler ve belgeseller eklenirken, muhtemelen sizin de izlenecekler listeniz gittikçe kabarıyordur. Yeni eklenen içeriğin sürekli olarak izini sürmek ne kadar zorsa, merakla beklediğiniz bir filmin ya da ilgiyle takip ettiğiniz bir dizinin yeni sezonunun Netflix’e eklenmiş olduğunu fark etmemenin getirdiği bir şeyler kaçırmış olma hissi de bir o kadar kötü. Gelin Netflix’te bu ay neler var birlikte göz atalım, Netflix yeni filmler, diziler ve belgeseller açısından bu ay bize ne sürprizler hazırlamış beraber öğrenelim. İşte, ayın yenilerinden sizin için seçtiklerimiz ve yeni Netflix film önerileri:

youtube play youtube play

Bu ay Netflix’te yayınlanacak yeni The Umbrella Academy ve Hakan: Muhafız sezonları için heyecanlanmalı, yeni diziler Cursed ve Warrior Nun‘a birer şans vermeli, reality şovlardan yarışmalara belgesel dizilerden orijinal filmlere birçok yeni içerik arasında yepyeni dünyalar keşfetmelisiniz. About a Boy, Bumblebee, Knocked Up ve Lovely Bones‘un de aralarında bulunduğu onlarca film ve dizinin de bu ay Netflix’e ekleneceğini unutmayın!

Netflix Yeni Diziler

Cursed

youtube play youtube play

Bir diğer Netflix dizisi 13 Reasons Why ile adını duyuran Katherine Langford, bu kez fantastik bir diziyle karşımıza çıkıyor. Kral Arthur efsanesinin yeni bir uyarlaması olan Cursed, Nimue’in Merlin’i bulmak ve kadim bir kılıcı teslim etmek için paralı asker Arthur ile çıktığı yolculuğu anlatıyor. Dizinin ilk sezonu, 17 Temmuz’da Netflix’te olacak.

Umbrella Academy: 2. Sezon

youtube play youtube play

Zamanla yolları ayrılan, süper güçlere sahip bir grup çocuğun yıllar sonra yeniden bir araya gelerek dünyayı koruma çabalarını anlatan, renkli kadrosu ve eğlenceli olay örgüsüyle Netflix’in en sevilen dizilerinden biri olan The Umbrella Academy‘nin ikinci sezonu sonunda duyuruldu. Hargreeves Kardeşler, 31 Temmuz‘da yeni sezon için geri dönecek.

Hakan: Muhafız: Final Sezonu

youtube play youtube play

Türkiye’nin ilk Netflix orijinal dizisi olma özelliği taşıyan Hakan: Muhafız‘ın bu ay dördüncü ve son sezonu yayınlanıyor. 9 Temmuz’da yayınlanacak veda öncesi bu son macerada, Vezir ve Ölümsüzler günümüz İstanbul’una hükmederken, Hakan bir savaşı durdurmak için geçmişe yolculuk ediyor, Zeynep ise güçlü bir dönüşüm geçiriyor.

netflix'te bu ay - down to earth zac efron
Down to Earth: Zac Efron

Bu ay ayrıca altıncı ve son sezonunun ikinci kısmını izleyerek Las Chicas del Cable / Cable Girls dizisiyle vedalaşabilir (3 Temmuz), sorunlu bir kadın, acılı bir mülteci, gözlerini morgda açan bir genç, şeytan avcısı rahibeler, gizli tarikatlar ve süper güçlerin bir arada olduğu fantastik dizi Warrior Nun (2 Temmuz), Orkun Işıtmak‘ın sunumuyla Türkiye’nin sosyal medya fenomenlerini bir araya getiren macera dolu sportif yarışma Exatlon (2 Temmuz), bir bürokrat ve zor durumdaki bir babanın yollarını kesiştiren Stateless‘a (8 Temmuz) ve oyuncu Zac Efron‘un sağlıklı ve sürdürülebilir yaşam biçimleri arayışıyla dünyayı gezdiği reality dizisi Down to Earth: Zac Efron‘a (10 Temmuz) göz atabilirsiniz.

Netflix Yeni Filmler

Sürekli dijital içerik tükettiğimiz bu karantina günlerinde, Netflix orijinal filmleri, izlenecek filmler listemize yeni seçenekler eklemeye devam ediyor:

The Old Guard

youtube play youtube play

Temmuz ayının merakla beklenen Netflix orijinal filmi The Old Guard. 10 Temmuz‘da yayınlanacak film, yüzyıllar boyunca gizlice insanlığı koruyan dört ölümsüz savaşçının, yeni bir ölümsüzü keşfettikleri sırada gizemli güçleri nedeniyle hedef hâline gelmesini konu alıyor. Filmde dramatik rollerinde olduğu kadar aksiyon filmlerindeki başarısıyla da kendine hayran bırakan, Oscar ödüllü Charlize Theron başrolde yer alırken, Chiwetel Ejiofor, Matthias Schoenaerts ve Kiki Layne de oyuncu kadrosunda.

netflix'te bu ay - the kissing booth 2
The Kissing Booth 2

Temmuz ayında ayrıca Netflix’in orijinal romantik komedi filmi The Kissing Booth‘a bir devam filmi geliyor: Joey King, Jacob Elordi ve Joel Courtney’nin canlandırdığı üç gencin beklenmeden gelen bir ilk öpücük ardından ortaya çıkan karmaşık ilişkileri The Kissing Booth 2de devam edecek. (24 Temmuz) Geçtiğimiz yıl özellikle Jennifer Lopez‘in performansıyla ödül sezonu boyunca gündemden düşmeyen bir film de ülkemizde Netflix orijinali olarak dağıtılıyor: Gerçek bir hikayeye dayanan Hustlers, zor durumdaki bir striptizci ve sokakların kurdu akıl hocasının, 2008 ekonomik krizi sırasında Wall Street’te çalışan müşterilerini nasıl dolandırdığını konu alıyor. (3 Temmuz)

Netflix Yeni Belgeseller

Farklı ama hepsi ilgi çekici konulara dair çarpıcı gerçekler ve detaylı araştırmalar bu ay da Netflix belgeselleri ile önümüze seriliyor:

youtube play youtube play

Açıklanamayan kaybolma olayları, ölümler ve gerçek üstü karşılaşmalar… Gizemi çözülemeyen gerçek olayları konu alan belgesel dizi Unsolved Mysteries‘in yeni sezonu 1 Temmuz‘da Netflix’te olacak. Bunun yanı sıra FBI’ın 1980’lerde New York’ta güçlerinin zirvesindeki beş mafya imparatorluğunu nasıl yıktığı anlatan belgesel Fear City: New York vs the Mafia (22 Temmuz) ve Oakland, Kaliforniya’daki bir Amerikan futbolu takımını konu alan spor belgeseli Last Chance U: Laney (28 Temmuz) bu ay izleyebilecekleriniz arasında.

Netflix’te Bu Ay: Eklenen Filmler / Diziler

Netflix’e sadece orijinal filmler, diziler ve belgeseller eklenmiyor tabii… Birçok popüler yapım ve/veya ödüllü film bu aydan itibaren Netflix’ten izlenebilecekler arasında… Evde geçirdiğimiz bu günleri geçmişten favorileriyle renklendirmek ya da eksiklerini tamamlamak isteyenler için ihtimaller sonsuz!

Tamamı 1 Temmuz’da Netflix kütüphanesine eklenecek filmler arasından önerilerimiz şunlar:

youtube play youtube play

_Transformers serisinin, soundtrack şarkılarıyla nostalji, hikayesiyle tatlı bir dostluğun hissiyatını yaşatan spin-off filmi Bumblebee,

_Steven Spielberg‘ün yıllar sonra sevilen karakterini beyaz perdeye geri taşıdığı Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull,

_Peter Jackson‘ın Yüzüklerin Efendisi serisinin ardından yine fantastik bir uyarlamaya imza attığı Lovely Bones,

_Yaratıcı ve sürükleyici gerilim filmi Cube,

_Victor Hugo’nun romanını Broadway sahnelerine taşıyan, tüm dünyada gişe rekorları kıran müzikal Les Misérables / Sefiller‘in 25. yıldönümü özel konserinin kaydı,

youtube play youtube play

_Ben Stiller, Robert Downey Jr. ve Jack Black‘i bir araya getiren Vietnam Savaşı komedisi Tropic Thunder,

_Seth Rogen, Katherine Heigl, Paul Rudd ve Leslie Mann‘ı bir araya getiren komedi Knocked Up,

_Unutulamayan sevgilinin dramından kahkahaya boğacak bir komedi çıkaran Forgetting Sarah Marshall,

_Nick Hornby’nin sevilen romanından uyarlanan, genç bir Hugh Grant‘e küçük bir Nicholas Hoult’un eşlik ettiği About a Boy.