Netflix’e her ay yepyeni filmler, diziler ve belgeseller eklenirken, muhtemelen sizin de izlenecekler listeniz gittikçe kabarıyordur. Yeni eklenen içeriğin sürekli olarak izini sürmek ne kadar zorsa, merakla beklediğiniz bir filmin ya da ilgiyle takip ettiğiniz bir dizinin yeni sezonunun Netflix’e eklenmiş olduğunu fark etmemenin getirdiği bir şeyler kaçırmış olma hissi de bir o kadar kötü. Gelin Netflix’te bu ay neler var birlikte göz atalım, Netflix yeni filmler, diziler ve belgeseller açısından bu ay bize ne sürprizler hazırlamış beraber öğrenelim. İşte, ayın yenilerinden sizin için seçtiklerimiz ve yeni Netflix film önerileri:

youtube play youtube play

Bu ay Netflix’te yeni diziler Kuvvetli Bir Alkış, Avatar: The Last Airbender ve One Day‘e birer şans vermeli, Good Morning Veronica‘nın yeni sezonu için heyecanlanmalı, bir an önce Kül ve Players gibi Netflix orijinal filmlerinin başına geçmeli ve Formula 1 pistlerinden Einstein’ın yaşamına birçok konuyu mercek altına alan Netflix belgesellerine göz atmalısınız. Rick and Morty‘nin yeni sezonu başta olmak üzere, farklı dönem ve türlerden birçok film ve dizinin de bu ay Netflix’e ekleneceğini unutmayın!

theMagger Banner
Advertisement

Netflix Yeni Diziler

Kuvvetli Bir Alkış

Anne, baba ve çocuk… Portakalda vitamin olduğu geçmişe duyduğu özlemle, varoluşun doğasını sorgulayan bir çocuk… Çekirdek bir ailenin on yıllara yayılan yolculuğunu konu alan Kuvvetli Bir Alkış, Bir Başkadır‘da da imzası bulunan Berkun Oya’nın yeni projesi. Dizi, aile fertlerinin birbirleriyle ve onları çevreleyen toplumla çatışmalarını anlatıyor. (29 Şubat)

Avatar: The Last Airbender

youtube play youtube play

Nickelodeon’ın çok sevilen, anime stiliyle ABD kökenli çizgi filmleri harmanlayan tarzıyla evrensel ilgi gören animasyon dizisi Avatar: The Last Airbender, bir Netflix canlı aksiyon dizisi olarak ete kemiğe bürünüyor. Uzun zaman önce uyum içinde yaşayan Su, Toprak, Ateş ve Hava uluslarının savaşmaya başlamasından yüz yıl sonra geçen olaylarda, savaşı durdurabilecek tek kişi olan ve dört maddeye hükmeden Avatar, Aang adında küçük bir çocuk olarak dünyaya geliyor ve etrafındakilerin yardımıyla güçlerini kullanmayı öğreniyor. Merakla bekliyoruz! (22 Şubat)

One Day

youtube play youtube play

David Nichols’un çok satan romanı One Day, daha önce Anne Hathaway ve Jim Sturgess’i buluşturan bir filmle sinemaya uyarlanmış fakat oldukça katmanlı bu hikayeye bir film süresi yetmemişti. One Day, şimdi bir Netflix dizisi olarak karşımızda: Emma ve Dexter mezuniyet gecesini birlikte geçirdikten sonra kendi yollarına gitse de hayatları onlara sürprizler hazırlamaya devam ediyor. Hikaye, beraber geçirdikleri o günün farklı yıl dönümlerinde ikisinin hayatlarında yaşananları anlatıyor. (8 Şubat)

theMagger Banner
Advertisement
youtube play youtube play

Yeni diziler Kuvvetli Bir Alkış, Avatar: The Last Airbender ve One Day dışında, ardı ardına kasten işlemediği cinayetlere bulaşan bir üniversite öğrencisinin kurnaz bir dedektifle bitmek bilmeyen kedi-fare oyununu konu alan A Killer Paradox (9 Şubat) ve adalet arayışında kritik bir noktaya gelen Veronica’nın beklenmedik ittifaklar kurduğu ve geçmişini aydınlattığı final sezonuyla Good Morning, Veronica (14 Şubat) bu ay Netflix’te izleyebilecekleriniz arasında.

Netflix Yeni Filmler

Sürekli dijital içerik tükettiğimiz bu karantina günlerinde, Netflix orijinal filmleri, izlenecek filmler listemize yeni seçenekler eklemeye devam ediyor:

Kül

youtube play youtube play

Erdem Tepegöz’ün yönettiği, Erdi Işık’ın yazdığı, Funda Eryiğit, Alperen Duymaz ve Mehmet Günsür’ün başrollerini paylaştığı Kül, gerçek ve kurmacayı iç içe geçiriyor. Kendi yaşamında kaybettiği heyecanı eşi Kenan’ın sahibi olduğu yayınevine gelen kitaplardan Kül’ün hikayesinde bulan Gökçe, gizemli bir hikayenin peşine takılarak uzun zamandır hissedemediği duyguları yeniden yaşıyor. Mutlu aile tablosu, kısa sürede paramparça oluyor. (9 Şubat)

youtube play youtube play

Zekice flört taktiklerine sahip New Yorklu bir spor yazarının beklenmedik bir şekilde aşık olmasıyla gelişen olayları konu alan, Gina Rodriguez’in başrolünde yer aldığı komedi Players (14 Şubat) ve başkalarıyla görüşürken dahi birbirini unutmayan iki aşığı izleyeceğimiz, üçlemenin son filmi Through My Window 3: Looking at You (23 Şubat) adlı orijinal filmler de bu ay Netflix kataloğuna ekleniyor.

Netflix’in bu ay bir de sürprizi var: ABD’deki oyuncular sendikası SAG-AFTRA’nın 1995 yılından beri dağıtılan SAG Ödülleri bu yıl ilk kez, Netflix aracılığıyla tüm dünyada canlı yayınlanıyor. Türkiye saati ile 23 Şubat’ı 24 Şubat’a bağlayan gece saat 04:00’te yayınlanacak ödül töreniyle, sinema ve televizyonun yıldızları evimize geliyor.

Netflix Yeni Belgeseller

youtube play youtube play

Farklı ama hepsi ilgi çekici konulara dair çarpıcı gerçekler ve detaylı araştırmalar her ay Netflix belgeselleri ile önümüze seriliyor. Bu ay Netflix kataloğuna eklenenler arasında üç belgesel yapım dikkat çekiyor: Aşkı internette aramaya karar veren bir tamircinin takıntılı davranışlarını ölümcül noktalara taşımaktan çekinmeyen bir kadınla tanışmasını konu alan sürprizlerle dolu belgesel Lover, Stalker, Killer (9 Şubat), arşiv görüntüleri ile Einstein’ın kendi sözlerinden faydalanarak onun zihnini inceleyen ve Nazi Almanya’sından kaçtıktan sonra yaşadıklarını konu alan Einstein and the Bomb (16 Şubat) ve kıyasıya rekabetle dolu Formula 1 dünyasındaki pilotlar, yöneticiler ve takım sahiplerinin pist ve pist dışındaki hızlı yaşamına odaklanan Formula 1: Drive to Survive‘ın altıncı sezon bölümleri (23 Şubat).

theMagger Banner

Netflix’te Bu Ay: Eklenen Filmler / Diziler

Netflix’e sadece orijinal filmler, diziler ve belgeseller eklenmiyor tabii… Birçok popüler yapım ve/veya ödüllü film bu aydan itibaren Netflix’ten izlenebilecekler arasında… Önümüzdeki ayı son yılların öne çıkan filmleri, yeni sezonları merakla beklenen diziler ve modası geçmeyen klasiklerle geçirmek isteyenler için ihtimaller sonsuz! Ayın heyecan verici film ve dizileri arasında; parlak zekalı Rick ve huysuz torunu Morty’nin başka dünyalar ve alternatif boyutlardaki talihsiz serüvenlerini anlatan Rick and Morty‘nin yedinci sezon bölümleri öne çıkıyor. (8 Şubat)

youtube play youtube play

Ayrıca 90’lar klasiklerinden Home Alone ve Home Alone 2: Lost in New York (1 Şubat), kötülük kavramına sevimli bir boyut kazandıran Despicable Me serisinin animasyon filmleri (1 Şubat), Tom Cruise’lu klasik aksiyon filminin geçen yıl En İyi Film dahil 6 dalda Oscar adaylığı alan devam filmi Top Gun: Maverick (7 Şubat), Meryl Streep’in performansıyla dikkat çeken ve moda dünyası ile moda yayıncılığını mercek altına alan roman uyarlaması The Devil Wears Prada (7 Şubat), sinema tarihinin öne çıkan dans filmlerinden Footloose (15 Şubat) ile House MD (8. Sezon – 1 Şubat ve Killing Eve (4. Sezon – 15 Şubat) dizilerinin yeni sezon bölümleri de bu ay Netflix’te izleyebilecekleriniz arasında.