Netflix’e her ay yepyeni filmler, diziler ve belgeseller eklenirken, muhtemelen sizin de izlenecekler listeniz gittikçe kabarıyordur. Yeni eklenen içeriğin sürekli olarak izini sürmek ne kadar zorsa, merakla beklediğiniz bir filmin ya da ilgiyle takip ettiğiniz bir dizinin yeni sezonunun Netflix’e eklenmiş olduğunu fark etmemenin getirdiği bir şeyler kaçırmış olma hissi de bir o kadar kötü. Gelin Netflix’te bu ay neler var birlikte göz atalım, Netflix yeni filmler, diziler ve belgeseller açısından bu ay bize ne sürprizler hazırlamış beraber öğrenelim. İşte, ayın yenilerinden sizin için seçtiklerimiz ve yeni Netflix film önerileri:

youtube play youtube play

Bu ay Netflix’te yayınlanacak yeni diziler 50m2 ve Lupin için heyecanlanmalı, Cobra Kai ve Disenchantment‘ın yeni sezonlarını iple çekmeli, yepyeni Netflix orijinal filmleri Azizler, Pieces of a Woman, The Dig ve The White Tiger‘ı kaçırmamalı, belgesel dizilerden mini-dizilere birçok yeni içerik arasında yepyeni dünyalar keşfetmelisiniz. Silver Linings Playbook ve Crouching Tiger, Hidden Dragon gibi ödüllü filmlerin ve Brooklyn Nine-Nine ve Dawson’s Creek gibi güncel ve nostaljik dizilerin de bu ay Netflix’e ekleneceğini unutmayın.

Netflix Yeni Diziler

50m2

youtube play youtube play

Netflix Türkiye orijinal yapımlarından en yenisi 50m2, Ocak 2021’in merakla beklenen dizilerinden biri. Patronuna ihanet ettikten sonra boş bir terzi dükkanında saklanan bir kiralık katilin, herkes onu merhum terzinin oğlu sanınca büründüğü yeni kimlikle yaşamaya başlamasını konu alıyor. 27 Ocak‘ta yayınlanacak yeni dizinin başrolünde Engin Öztürk yer alıyor.

Disenchantment: 3. Kısım

youtube play youtube play

Netflix’in ağzı bozuk, alkolik ve aksi bir prensesi ekranlara taşıdığı, yetişkinlere yönelik animasyon dizisi Disenchantment (15 Ocak), hikayesine üçüncü kısmıyla, kaldığı yerden devam ediyor. Bu sezon Prenses Bean, entrikalar, gizemler, kralın dengesizlikleri ve Dreamland’i kimin yöneteceğine dair sorularla boğuşmak zorunda kalıyor. Bakalım prensesimiz, bu yeni bölümlerde iyi bir insan olmayı başarabilecek mi?

Cobra Kai: 3. Sezon

youtube play youtube play

Karate Kid efsanesini yıllar sonrasına taşıyan ve oldukça beğenilen dizi Cobra Kai de üçüncü sezonuyla bu ay, henüz duyurulmayan bir tarihte geri dönüyor. Lisede dojolar arasında çıkan şiddet dolu kavganın ardından Valley ruhu da, öğrenci ve senseilerin kaderi de tehlikeye giriyor. Karate Kid nostaljisini Netflix dizilerinin eğlenceli dünyasıyla bileştirmeye hazır olun!

Lupin

Arsène Lupin’in macerlarından esinlenen kibar bir hırsızın intikam yolculuğunu işleyen Lupin (8 Ocak) ve kendi kimliğini bulmaya çalışan genç bir perinin maceralarını konu alan Fate: The Winx Saga (22 Ocak) Netflix’in bu yılki ilk orijinal dizileri olarak karşımıza çıkarken, Call My Agent‘ın dördüncü sezonunun 21 Ocak‘ta yayınlanacağını ve haftalık yayınlanan bilim kurgu dizi Snowpiercer‘ın ikinci sezonunun 26 Ocak‘ta başlayacağını da hatırlatalım.

Netflix Yeni Filmler

Sürekli dijital içerik tükettiğimiz bu karantina günlerinde, Netflix orijinal filmleri, izlenecek filmler listemize yeni seçenekler eklemeye devam ediyor:

Azizler

youtube play youtube play

Netflix, son dönemde sayısı oldukça artan yerli yapımlarına bir yenisini ekliyor: Orta yaş bunalımındaki, delirmek üzere olan Aziz’in ve hayatın içinde sıkışıp kalmış yalnız kalabalıkların komik ve trajik hikâyesi diyebileceğimiz Azizler‘in (8 Ocak) başrollerini Engin Günaydın, Haluk Bilginer ve Binnur Kaya paylaşıyor.. Azizler‘in senaryosu 2020’nin son çeyreğinde Bir Başkadır ile dillerden düşmeyen Berkun Oya‘ya ait, yönetmen koltuğunda ise Taylan Biraderler oturuyor.

Pieces of a Woman

youtube play youtube play

Prömiyerini Vanessa Kirby’nin En İyi Kadın Oyuncu seçildiği Venedik Film Festivali’nde yapan Pieces of a Woman (7 Ocak), yılın dramatik açıdan en güçlü filmlerinden biri. Evde yaptığı trajik doğumun ardından duygusal yıkım yaşayan bir kadının, içine düştüğü kederli boşlukta eşinden ve ailesinden uzaklaşmasını konu alan filmde The Crown’un ilk sezonlarından tanıdığımız Vanessa Kirby kadar usta oyuncu Ellen Burstyn de performansıyla göz kamaştırıyor.

youtube play youtube play

Netflix’in aralık ayındaki orijinal filmleri bunlarla da sınırlı kalmıyor. Ödül sezonu için oldukça iddialı iki film daha ayın takviminde: The White Tiger, (22 Ocak) zengin bir Hintli ailenin hırslı şoförünün fakirlikten kurtulup girişimci olmak için aklını ve kurnazlığını kullanmasını konu alıyor. Ralph Fiennes ve Carey Mulligan‘ın başrollerini paylaştığı The Dig (29 Ocak) ise, eşini kaybeden bir kadın ve arazisinde kazı yapılması için işe aldığı amatör bir arkeologun tarihi değiştiren bir keşif yapmasını konu alan bir dönem filmi.

youtube play youtube play

Netflix Yeni Belgeseller

Farklı ama hepsi ilgi çekici konulara dair çarpıcı gerçekler ve detaylı araştırmalar bu ay da Netflix belgeselleri ile önümüze seriliyor:

youtube play youtube play

Netflix’in hayatın çok farklı alanlarından gerçek hikayeler anlattığı orijinal belgesellerine bu ay üç yapım ekleniyor: Seri katil belgeselleri müptelalarını sevindirecek Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer (13 Ocak), 1980’lerin Los Angeles’ında, Amerikan tarihinin en acımasız seri katillerinden birinin izinin süren iki dedektifin yaşadıklarını konu alan bir belgesel dizi. The Minimalist: Less Is Now (1 Ocak), Joshua Fields Millburn ve Ryan Nicodemus’un daha az şeyle daha iyi bir hayat sürmeyi amaçlayan, minimalizmden yola çıkan bir akım kuruşunu mercek altına alıyor. Tony Parker – The Last Shot (6 Ocak) ise basketbol tutkunları için – Fransa’nın en başarılı basketbolcularından Tony Parker’ın geçmişi ve kariyerini bu belgeselde keşfedebilirsiniz.

Netflix’te Bu Ay: Eklenen Filmler / Diziler

Netflix’e sadece orijinal filmler, diziler ve belgeseller eklenmiyor tabii… Birçok popüler yapım ve/veya ödüllü film bu aydan itibaren Netflix’ten izlenebilecekler arasında… Çoğunlukla evde geçirdiğimiz bu günleri geçmişten favorileriyle renklendirmek ya da eksiklerini tamamlamak isteyenler için ihtimaller sonsuz!

youtube play youtube play

_Her izleyişte yeni baştan ilham veren, iyi hissettiren film Eat Pray Love (1 Ocak),

_Sevilen komedyen Jack Black’in çılgın bir öğretmeni canlandırdığı School of Rock (1 Ocak) ve kalabalık oyuncu kadrosuyla güldüren aksiyon komedisi RED (1 Ocak),

_Jennifer Lawrence ve Bradley Cooper’ı buluşturan Oscar ödüllü v umut dolu film Silver Linings Playbook (1 Ocak),

_Ang Lee’nin Uzakdoğu tarihini ve dövüş sanatlarını olabilecek en estetik şekilde kullandığı Crouching Tiger, Hidden Dragon (1 Ocak),

youtube play youtube play

_Lego filmleri serisinin eğlenceli hikayeleri The Lego Batman Movie (1 Ocak) ve The Lego Ninjago Movie (1 Ocak),

_Clint Eastwood’un gerçek bir kahramanlık hikayesinden uyarlanan Tom Hanks’li filmi Sully (1 Ocak),

_Devam eden en eğlenceli komedi dizilerinden Brooklyn Nine-Nine‘ın yeni sezonu (10 Ocak),

_2000’lerin başında hepimizi ekran başına kitleyen gençlik dizisi Dawson’s Creek‘in tüm sezonları (15 Ocak) bu ay Netflix’te olacak.