Netflix’e her ay yepyeni filmler, diziler ve belgeseller eklenirken, muhtemelen sizin de izlenecekler listeniz gittikçe kabarıyordur. Yeni eklenen içeriğin sürekli olarak izini sürmek ne kadar zorsa, merakla beklediğiniz bir filmin ya da ilgiyle takip ettiğiniz bir dizinin yeni sezonunun Netflix’e eklenmiş olduğunu fark etmemenin getirdiği bir şeyler kaçırmış olma hissi de bir o kadar kötü. Gelin Netflix’te bu ay neler var birlikte göz atalım, Netflix yeni filmler, diziler ve belgeseller açısından bu ay bize ne sürprizler hazırlamış beraber öğrenelim. İşte, ayın yenilerinden sizin için seçtiklerimiz ve yeni Netflix film önerileri:

youtube play youtube play

Bu ay Netflix’te Clickbait ve The Chair gibi yeni dizilere birer şans vermeli, Control Z ve Good Girls‘ün yeni sezonlarını bir an önce tüketmeli, Sweet Girl ve Beckett gibi Netflix orijinal filmleriyle aksiyona doymalı ve Bob Ross’un yaşamı dahil birçok ilginç konuyu mercek altına alan belgeselleri kaçırmamalısınız. Farklı dönem ve türlerden birçok filmin de bu ay Netflix’e ekleneceğini unutmayın!

Netflix Yeni Diziler

Clickbait

youtube play youtube play

Çoklu bakış açılarından anlatılan diziler sizin de ilginizi çekiyor mu? Suçunu itiraf eden bir tacizcinin öldürülmesini ve sosyal medyanın bu suçta oynadığı rolü inceleyen Clickbait, olayları tam sekiz ayrı bakış açısından ele alıyor. 25 Ağustos’tan itibaren izleyebileceğiniz mini-dizi, sosyal medya çağında insanların kontrolsüz dürtülerinin nasıl körüklendiğini ve bunun yol açabileceklerini gösteren bir koleksiyon niteliğinde.

The Chair

youtube play youtube play

Prestijli bir üniversitede İngilizce bölümünün başkanlığını üstlenen ilk beyaz-olmayan kadın Kim Ji-Yoon, bölümün zorlu taleplerini ve yüksek beklentilerini karşılamaya çalışıyor. Amanda Peet’in yaratıcılığını üstlendiği, Sandra Oh‘nun başrolünde yer aldığı komedi dizisi, 20 Ağustos’ta Netflix’te olacak.

youtube play youtube play

Clickbait ve The Chair dışında, New York’tan Tel Aviv’e uznanan entrikalı dizi Hit & Run (6 Ağustos), 1990’ların başında geçen, tuhaf halüsinasyonlarla dolu Brand New Cherry Flavor (13 Ağustos), herkesin yemek yapabileceğini göstermek isteyen Paris Hilton‘un yemek programı Cooking with Paris (4 Ağustos) ve eski programındakinden daha da ileri giderekn tüm kasabayı derleyip toplamaya niyetli Marie Kondo‘nun yeni programı Sparking Joy with Marie Kondo, ağustosta Netflix kataloğuna ekleniyor. Ayrıca, Valeria (13 Ağustos) ve Control Z‘nin (4 Ağustos) ikinci, Good Girls‘ün (31 Ağustos) ise dördüncü sezonu bu ay Netflix’te izleyebilecekleriniz arasında.

youtube play youtube play

Netflix Yeni Filmler

Sürekli dijital içerik tükettiğimiz bu karantina günlerinde, Netflix orijinal filmleri, izlenecek filmler listemize yeni seçenekler eklemeye devam ediyor:

Sweet Girl

youtube play youtube play

Eşinin ölümünden sorumlu tuttuğu bir ilaç şirketine karşı intikam yemini eden, kendisini ailesine adamış Ray Cooper, Sweet Girl filminde gerçeğin peşine düşüyor. İntikamın almak için çıktığı yolculuk, bir anda kızının hayatını kurtarmaya yönelik bir ölüm kalım savaşına dönüşüyor. Aquaman olarak tanıdığımız Jason Momoa‘nın başrolünde yer aldığı aksiyon filmi, 20 Ağustos’ta yayımlanacak.

Beckett

youtube play youtube play

Yunanistan tatili sırasında geçirdiği bir kaza sonrasında kendini bir insan avının hedefi halinde bulan bir adamın sürükleyici hikayesi Beckett, Netflix’in bu yılki öne çıkan aksiyon filmlerinden bir diğeri. Hayatı pahasına bir kaçışa ve ABD elçiliğine ulaşıp adını temize çıkarmak için gergin bir kovalamacaya göğüs geren genç adamı komplo teorileriyle dolu bir politik gerilimde izliyoruz. John David Washington ve Alicia Vikander‘in başrollerini paylaştığı Beckett, 13 Ağustos’ta Netflix’te olacak.

youtube play youtube play

Ayın Netflix orijinal filmleri arasında ayrıca, Elle’i bu kez hazırladığı yapılacaklar listesiyle üniversite öncesindeki son yaz tatilinin keyfini çıkarmak üzereyken izleyeceğimiz The Kissing Booth 3 (11 Ağustos), 1999 yapımı gençlik filmi She’s All That‘ten uyarlanan He’s All That (27 Ağustos), bir çekirge yetiştiricisinin onların kana olan düşkünlüğünü fark etmesiyle yaşanan olayları konu alan The Swarm (6 Ağustos) ve The Witcher‘ın olağanüstü dünyasını genişleten yeni anime The Witcher: Nightmare of the Wolf (23 Ağustos) da var.

youtube play youtube play

Netflix Yeni Belgeseller

Farklı ama hepsi ilgi çekici konulara dair çarpıcı gerçekler ve detaylı araştırmalar bu ay da Netflix belgeselleri ile önümüze seriliyor:

netflix'te bu ay - bob ross
Netflix’te Bu Ay: Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

Netflix’in hayatın çok farklı alanlarından gerçek hikayeler anlattığı orijinal belgesellerine bu ay, dört yeni yapım ekleniyor. Resim Sevinci adlı programı sayesinde birçoğumuzun çocukluğunda izleri olan, üretken manzara ressamı Bob Ross’un daha önce anlatılmamış gerçek öyküsünü anlatan Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed (25 Ağustos), korkunç tacizleri ifşa olana kadar dünya çapında üne kavuşan medyum João Teixeira de Faria’nın gerçek yüzünü açığa çıkaran John of God: The Crimes of a Spiritual Healer (25 Ağustos), Britanyalı seri katil Dennis Nilsen’in cezaevindeki hücresinde kaydettiği tüyler ürpertici kasetlerdeki itiraflarını konu alan Memories of a Murderer: The Nilsen Tapes (18 Ağustos) ve küçük bir kızken Holocaust’tan kurtularak kurtların arasında yaşadığını söyleyen, başta sempatiyle karşılansa da sonrada şüphelere yol açan bir kadının hikâyesi Misha and the Wolves (11 Ağustos).

netflix'te bu ay dennis nilsen
Netflix’te Bu Ay: Memories of a Murderer: The Nilsen Tapes

Netflix’te Bu Ay: Eklenen Filmler / Diziler

Netflix’e sadece orijinal filmler, diziler ve belgeseller eklenmiyor tabii… Birçok popüler yapım ve/veya ödüllü film bu aydan itibaren Netflix’ten izlenebilecekler arasında… Yaz günlerini son yılların öne çıkan filmleri ve modası geçmeyen klasiklerle geçirmek isteyenler için ihtimaller sonsuz! Aralarında, Audrey Hepburn‘ün başrolünde yer aldığı, bir gece opera çıkışı Prof. Higgins tarafından keşfedilince hayatı değişen çiçekçi Eliza Doolittle’ın hikâyesini anlatan klasik müzikal My Fair Lady de yer alıyor.

youtube play youtube play