Netflix’e her ay yepyeni filmler, diziler ve belgeseller eklenirken, muhtemelen sizin de izlenecekler listeniz gittikçe kabarıyordur. Yeni eklenen içeriğin sürekli olarak izini sürmek ne kadar zorsa, merakla beklediğiniz bir filmin ya da ilgiyle takip ettiğiniz bir dizinin yeni sezonunun Netflix’e eklenmiş olduğunu fark etmemenin getirdiği bir şeyler kaçırmış olma hissi de bir o kadar kötü. Gelin Netflix’te bu ay neler var birlikte göz atalım, Netflix yeni filmler, diziler ve belgeseller açısından bu ay bize ne sürprizler hazırlamış beraber öğrenelim. İşte, ayın yenilerinden sizin için seçtiklerimiz ve yeni Netflix film önerileri:

En kaliteli film deneyimi için Televizyon ve Soundbar önerilerimize göz atın.

youtube play youtube play

Bu ay Netflix’in sevilen orijinal romantik komedi filmi To All the Boys That I’ve Loved Before‘un devam filmi To All the Boys: P.S. I Still Love You‘u kaçırmamalı, yeni dizi Locke & Key ile tanışmalı, eski göz ağrılarınızdan Altered Carbon ve Narcos‘un yeni sezonlarıyla buluşmanın heyecanını yaşamalı, geçen yılki Akademi Ödülleri’nde damga vuran Roma’nın yapım sürecine ve popüler yıldız Taylor Swift‘in kariyerine belgeseller aracılığıyla göz atmalısınız. Birçok Studio Ghibli filminin yanı sıra Mission: Impossible – Fallout ve No Country for Old Men gibi filmlerin de bu ay Netflix’e ekleneceğini unutmayın!

Netflix Yeni Diziler

Locke & Key

youtube play youtube play

Netflix‘in bu ayki en heyecan verici ve yenilik dolu projesi, fantastik bir gençlik dizisi. Joe Hill ve Gabriel Rodríguez‘in çizgi romanından uyarlanan Locke & Key, babaları öldürülen üç kardeşin gerçekliği değiştiren anahtarlarla dolu bir eve taşınmasını konu alıyor.

Narcos: Mexico, 2. Sezon

youtube play youtube play

Türkiye’de geniş bir hayran kitlesi olan Narcos dizisinin bir uzantısı olan Narcos: Mexico da öncülü gibi bir sezonu aşanlardan oldu. DEA’e karşı yaptığı eylemlerin sonuçlarına ve ABD’ye göğüs germek zorunda olan Félix’in örgüt içindeki sorunlarla karşı karşıya kalacağı bu sezonu ilgi ve merakla bekliyoruz.

youtube play youtube play

Narcos: Mexico dışında sevilen birçok Netflix dizisi de yeni sezonlarıyla Şubat ayında karşımıza çıkacak. Las chicas del cable / Cable Girls‘ün final sezonunun ilk kısmı (14 Şubat), yeni bir bedenle ekrana gelecek Takeshi Kovacs’ın yeni hikayesini anlatacak Altered Carbon‘un ikinci sezonu (17 Şubat), Dracula‘nın kendi dizisi henüz başlamışken vampir avcısının maceralarına kaldığı yerden devam edecek Van Helsing‘in dördüncü sezonu (8 Şubat) ve Breaking Bad hayranlarının yakından takip ettiği Better Call Saul‘un beşinci sezonu (24 Şubat) bu ay Netflix’te yolunu gözleyeceklerimiz arasında.

Netflix Yeni Filmler

Başta En İyi Film adaylarından The Irishman ve Marriage Story olmak üzere 92. Akademi Ödülleri adayları arasında 17 kategoride 24 kez isimleri anılan Netflix filmleri Oscar için yarışırken, bu ay yeni Netflix orijinal filmleri de izleyiciyle buluşuyor:

To All the Boys: P.S. I Still Love You

youtube play youtube play

2018 yılında Lana Condor ve Noah Centineo‘nun birer gençlik yıldızına dönüşmesine neden olan romantik komedi To All the Boys I’ve Loved Before, yaşadığı yoğun duyguları asla postalamayacağı mektuplara döken Lara Jean’in bu mektuplar yanlışlıkla adreslerine postalandığında yaşadıklarını ve yalan bir ilişkinin gerçek aşka dönüşümünü konu alıyordu. Vakit kaybetmeden gelen devam filmi To All the Boys: P.S. I Still Love You, Lara Jean ve Peter’ın aşk dolu günlerinin hesapta olmayan bir mektup sahibinin ortaya çıkmasıyla gölgelenmesini anlatacak. Film, 12 Şubat‘ta Netflix’te olacak.

youtube play youtube play

To All the Boys: P.S. I Still Love You dışında bu ay Netflix’te, atlara olduğu kadar doğaüstü suçlara da merakı olan sıra dışı bir kızın, gördüğü ve günlük hayatını etkilemeye başlayan tuhaf rüyaların köklerinin peşine düştüğü Horse Girl (7 Şubat) ve aynı adlı gençlik romanından uyarlanan Elle Fanning ve Justice Smith‘li aşk hikayesi All the Bright Places‘i (28 Şubat) de izleyebileceğiz.

Netflix Yeni Belgeseller

Farklı ama hepsi ilgi çekici konulara dair çarpıcı gerçekler ve detaylı araştırmalar bu ay da Netflix belgeselleri ile önümüze seriliyor:

youtube play youtube play

Bu ay Netflix’te iki belgesel film öne çıkıyor: Bunlardan ilki, çağımızın ve yeni neslin idollerinden Taylor Swift‘in kariyerini konu alan, Sundance Film Festivali’nde yoğun ilgi gördükten hemen sonra Netflix’te izleyicinin karşısına çıkan Miss Americana (31 Ocak), diğeri ise geçtiğimiz yıl En İyi Yönetmen dahil 3 dalda Oscar’a uzanan Roma filmi ve yapım süreci hakkındaki belgesel Road to Roma (11 Şubat).

Netflix’te bu ay ayrıca Afro-Amerikalı aktivist lider Malcolm X suikastini konu alan belgesel dizi Who Killed Malcolm X?’in ilk sezonu (7 Şubat) ve Jon Favreau‘nun ödüllü şef Roy Choi ile yollara düştüğü ve farklı yerlerde yemek hazırlayarak hem gerçek hem mecaz anlamda bir maceraya atıldığı The Chef Show‘un üçüncü sezonu izlenebilecek. (19 Şubat)

Netflix’te Bu Ay: Eklenen Filmler / Diziler

Netflix’e sadece orijinal filmler, diziler ve belgeseller eklenmiyor tabii… Birçok Studio Ghibli filmi başta olmak üzere birçok popüler yapım ve/veya ödüllü film bu aydan itibaren Netflix’ten izlenebilecekler arasında… Kış günlerini evde, bilgisayar ya da televizyon karşısında tembellik yaparak geçirmek isteyenler için ihtimaller sonsuz!

youtube play youtube play

_Netflix, geçtiğimiz ayın son günlerinde yaptığı bir anlaşmayla gündeme oturdu. Animeler dendiğinde akla gelen ilk isimlerden usta Hayao Miyazaki‘nin tüm filmlerinin de aralarında bulunduğu 21 Studio Ghibli animesi, 1 Şubat‘tan itibaren ABD dışındaki tüm ülkelerde, Netflix’ten izlenebilecek. Castle in the Sky (1986), My Neighbor Totoro (1988), Kiki’s Delivery Service (1989), Only Yesterday (1991), Porco Rosso (1992), Ocean Waves (1993) ve Tales from Earthsea (2006) bu ayki ilk bölümün içerdiği filmler. Diğer 14 film de 1 Mart ve 1 Nisan‘dan itibaren izlenebilecek.

_En İyi Film dahil 4 Oscar ödüllü, Coen Kardeşler imzalı No Country for Old Men 1 Şubat’ta,

_David Fincher filmlerinden, Brad Pitt‘in başrolünde yer aldığı The Curious Case of Benjamin Button 1 Şubat’ta,

youtube play youtube play

_ Suzanne Collins’in popüler gençlik romanlarından sinemaya uyarlanan The Hunger Games serisi 1 Şubat‘ta,

_Yepyeni Dracula ve Van Helsing dizilerinin de gündemde olduğu sırada izlenebilecek Van Helsing filmi 14 Şubat‘ta,

_Tom Cruise ile özdeşleşen serinin en beğenilen filmi Mission: Impossible – Fallout 21 Şubat‘ta Netflix’te olacak.