Netflix’e her ay yepyeni filmler, diziler ve belgeseller eklenirken, muhtemelen sizin de izlenecekler listeniz gittikçe kabarıyordur. Yeni eklenen içeriğin sürekli olarak izini sürmek ne kadar zorsa, merakla beklediğiniz bir filmin ya da ilgiyle takip ettiğiniz bir dizinin yeni sezonunun Netflix’e eklenmiş olduğunu fark etmemenin getirdiği bir şeyler kaçırmış olma hissi de bir o kadar kötü. Gelin Netflix’te bu ay neler var birlikte göz atalım, Netflix yeni filmler, diziler ve belgeseller açısından bu ay bize ne sürprizler hazırlamış beraber öğrenelim. İşte, ayın yenilerinden sizin için seçtiklerimiz ve yeni Netflix film önerileri:

youtube play youtube play

Bu ay Netflix’te yayımlanacak yeni diziler Shadow and Bone ve Fatma için heyecanlanmalı, Sen Hiç Ateş Böceği Gördün mü? ve Concrete Cowboy gibi iddialı Netflix orijinal filmlerini kaçırmamalı, yepyeni belgesellerle farklı alanlarda merakınızı gidermeli ve yıllardır yolunu gözlediğiniz Friends‘in Netflix kataloğuna eklenişini diziyi bir kez daha baştan sona izleyerek kutlamalısınız. Schindler’s List ve The Theory of Everything gibi Oscar ödüllü yapımların da bu ay Netflix’e ekleneceğini unutmayın!

Netflix Yeni Diziler

Shadow & Bone

youtube play youtube play

Fantastik romanlardan uyarlanan dizi ve filmler sizi de çok heyecanlandırmıyor mu? Leigh Bardugo‘nun romanlarından uyarlanan ve 23 Nisan‘da yayımlanacak Shadow and Bone, müptelası olacağınız yepyeni bir dünyanın kapılarını aralamaya geliyor. Alina Starkov’un savaştan parçalanmış bir dünyanın kaderini değiştirebilecek tek kişi olduğunu öğrendiğinde, karşısında karanlık düşmanlar bulduğu, görsel dünyasıyla olduğu gibi renkli karakterleriyle de dikkat çeken Shadow and Bone, yazarın Gölge ve Kemik ile Kargalar Meclisi romanlarını iç içe geçiriyor.

Fatma

2020-2021 sezonunda yerli projelerinin sayısını bir hayli arttıran Netflix Türkiye, gizemli ve sürükleyici yepyeni bir diziyle karşımızda: Fatma. Olaylar, diziye adını veren temizlikçi Fatma’nın, kayıp eşi Zafer’i ararken beklenmedik bir şekilde bir cinayet işlemesiyle başlıyor. Ve Fatma, sıradan bir insan olarak, kendisinden hiç şüphe edilmeyen görünmez bir katile dönüşüyor. Burcu Biricik‘in başrolünde yer aldığı dizi, 27 Nisan‘da Netflix’te olacak.

youtube play youtube play

Shadow and Bone ve Fatma‘nın yanı sıra, 1970’lerin Güneydoğu Asya’sında “Hippi Yolunu” keşfe çıkan gezginleri kendine av olarak seçen acımasız bir katilin gerçek cinayetlerinden uyarlanan The Serpent (2 Nisan), hırslı bir iş kadını, çekici bir çete infazcısı ve sorunlu bir gencin yollarını kesiştiren bir servet avını konu alan Snabba Cash (7 Nisan) ve ergen kızının yanına taşınmasıyla babalığı baştan öğrenmeye çalışan bekar bir babanın hikayesi Dad Stop Embarassing Me! (14 Nisan) dizilerinin de bu ay Netflix kataloğuna ekleneceğini hatırlatalım.

youtube play youtube play

Netflix Yeni Filmler

Sürekli dijital içerik tükettiğimiz bu karantina günlerinde, Netflix orijinal filmleri, izlenecek filmler listemize yeni seçenekler eklemeye devam ediyor:

Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü?

youtube play youtube play

1990’ların sonunda BKM’nin kapalı gişe oynayan unutulmaz tiyatro oyunu, Yılmaz Erdoğan’ın yazdığı Sen Hiç Ateş Böceği Gördün mü?‘yü sahnede izleme fırsatı bulan şanslılardan mısınız? İster onlardan biri olan, ister bu hikayeyle yeni tanışacak olun, Netflix’in bu ayki en heyecan verici orijinal işlerinden biri, 9 Nisan’da yayımlanacak, Sen Hiç Ateş Böceği Gördün mü?‘nün bu sinema uyarlaması. Acısıyla tatlısıyla Türkiye’nin yıllar içinde geçirdiği değişimin bir aynası niteliğinde olan bu hayat hikayesinin kahramanı, sivri dili, zekası ve ateş böceklerine olan sevdasıyla öne çıkan Gülseren.

Concrete Cowboy

youtube play youtube play

Şehrin sokaklarında atlı bir kovboy görseniz şaşırır mıydınız? 2 Nisan‘da Netflix kataloğuna eklenecek Concrete Cowboy, Idris Elba‘nın bir kent kovboyuna dönüştüğü film, yaz tatilini uzun süredir görüşmediği babasıyla geçiren dikbaşlı bir gencin aradığı yakınlığı Philadelphia’daki siyah kovboyların kurduğu bir toplulukta bulmasını konu alıyor. Filmde Elba’ya, televizyon işlerinden tanıdığımız genç oyuncular Jharrel Jerome (When They See Us) ve Caleb McLaughlin (Stranger Things) eşlik ediyor.

youtube play youtube play

Ayın Netflix orijinal filmleri arasında ayrıca görsel efektleri ile 93. Akademi Ödülleri adayları arasında yer alan, post-apokaliptik fantastik film Love and Monsters (14 Nisan), Melissa McCarthy ve Octavia Spencer‘ı buluşturan, özel güçleriyle kenti suçtan ve suçlulardan korumaya çalışan iki çocukluk arkadaşının hikayesini anlatan aksiyon komedisi Thunder Force (9 Nisan) ve Amanda Seyfried’in başrolünde yer aldığı, taşındıkları yeni evde karanlık ve uğursuz gerçeklerle karşılaşan bir çiftin kabusunu konu alan korku filmi Things Heard & Seen (29 Nisan) de var.

Netflix Yeni Belgeseller

Farklı ama hepsi ilgi çekici konulara dair çarpıcı gerçekler ve detaylı araştırmalar bu ay da Netflix belgeselleri ile önümüze seriliyor:

youtube play youtube play

Netflix’in hayatın çok farklı alanlarından gerçek hikayeler anlattığı orijinal belgesellerine bu ay dört önemli yapım birden ekleniyor: İnsanların kendileri için en anlamlı giyim eşyalarına ilişkin büyüleyici ve tuhaf öykülerini konu alan Worn Stories (1 Nisan), 1990’da polis kılığına girmiş iki adamın Boston’daki bir müzeden servet değerindeki eserleri çaldığı cüretkar soygunun içyüzünü anlatan This Is a Robbery: The World’s Biggest Art Heist (7 Nisan) ayın ilk haftasında Netflix’te olacak.

youtube play youtube play

Onları, 24 yaşındaki kızlarının katillerinin izini sosyal medyada sürmeye çalışan bir aile için adalet ve intikam arasındaki çizginin nasıl bulanıklaştığını anlatan Why Did You Kill Me? (14 Nisan) ve doğa belgeselleri dendiğinde akla gelen ilk isim olan David Attenborough‘nun anlatıcılığını üstlendiği, yenilikçi bir teknolojiden yararlanarak doğayı yeni bir bakış açısından keşfe çıkan ve hayvanların renkleri nasıl kullandığını inceleyen Life in Color with David Attenborough (22 Nisan) izleyecek.

youtube play youtube play

Netflix’te Bu Ay: Eklenen Filmler / Diziler

Netflix’e sadece orijinal filmler, diziler ve belgeseller eklenmiyor tabii… Birçok popüler yapım ve/veya ödüllü film bu aydan itibaren Netflix’ten izlenebilecekler arasında… Çoğunlukla evde geçirdiğimiz bu günleri geçmişten favorileriyle renklendirmek ya da eksiklerini tamamlamak isteyenler için ihtimaller sonsuz!

_Netflix Türkiye pazarına girdiğinden beri kataloğuna ne zaman ekleneceği merak konusu olan, tüm zamanların en çok sevilen dizilerinden Friends, 1 Nisan‘da tüm sezonlarıyla sonunda Netflix’e geliyor!

_25 Nisan’daki 93. Akademi Ödülleri töreni öncesi, Oscar ruhuna bürünmenizi kolaylaştıracak, Oscar ödüllü ya da Oscar adaylıkları bulunan birçok film de 1 Nisan‘dan itibaren Netflix’te izleyebilecekleriniz arasında. Steven Spielberg filmleri ve Holocaust filmleri dendiğinde akla gelen ilk film, En İyi Film dahil 7 dalda Oscar ödüllü Schindler’s List, müzikleri ve kostümleriyle dikkat çeken, Joe Wright imzalı dönem filmleri Pride & Prejudice ve Atonement ve Eddie Redmayne‘in ünlü bilim insanı Stephen Hawking’i canlandırarak Oscar’a uzandığı The Theory of Everything bunlardan bazıları.

youtube play youtube play

_Jennifer Garner ve Mark Ruffalo‘yu buluşturan romantik komedi 13 Going on 30 (23 Nisan) ve Bo Burnham‘ın ilk kez yönetmen koltuğuna oturduğu, son yılların sevilen bağımsız filmlerinden biri olan büyüme hikâyesi Eighth Grade (28 Nisan) de Netflix’te ayın öne çıkan filmleri arasında.

youtube play youtube play

_Ayrıca geçtiğimiz günlerde dağıtılan SİYAD Ödülleri’nde birçok ödül kazanan, 2020 sinema yılının önemli yerli yapımlarından Ercan Kesal imzalı Nasipse Adayız (23 Nisan) ve Cenk Ertürk imzalı Nuh Tepesi (2 Nisan) de Netflix kataloğuna ekleniyor.