Netflix’e her ay yepyeni filmler, diziler ve belgeseller eklenirken, muhtemelen sizin de izlenecekler listeniz gittikçe kabarıyordur. Yeni eklenen içeriğin sürekli olarak izini sürmek ne kadar zorsa, merakla beklediğiniz bir filmin ya da ilgiyle takip ettiğiniz bir dizinin yeni sezonunun Netflix’e eklenmiş olduğunu fark etmemenin getirdiği bir şeyler kaçırmış olma hissi de bir o kadar kötü. Gelin Netflix’te bu ay neler var birlikte göz atalım, Netflix yeni filmler, diziler ve belgeseller açısından bu ay bize ne sürprizler hazırlamış beraber öğrenelim. İşte, ayın yenilerinden sizin için seçtiklerimiz ve yeni Netflix film önerileri:

youtube play youtube play

Bu ay Netflix’te yeni dizi Erşan Kuneri ve Clark‘a birer şans vermeli, Stranger Things ve Love, Death & Robots‘un yeni bölümleri için heyecanlanmalı, bir an önce Yolun Açık Olsun gibi heyecan verici Netflix orijinal filmlerinin başına geçmeli, buz dalışlarından nükleer felaketlere farklı konulara odaklanan belgeselleri izlemelisiniz. The Lost Daughter başta olmak üzere, farklı dönem ve türlerden birçok film ve dizinin de bu ay Netflix’e ekleneceğini unutmayın!

Netflix Yeni Diziler

Erşan Kuneri

youtube play youtube play

Türkiye sinemasında komedi deyince akla ilk gelen isimlerden Cem Yılmaz, kendi filmlerinde karşımıza çıkan bir karakteri, Netflix için hazırladığı bu dizinin merkezine yerleştiriyor: Erşan Kuneri. Dizide, erotik filmlerin unutulmaz yönetmeni, yapımcısı ve oyuncusu Erşan Kuneri, farklı film türlerini denemek ve pornocu yaftasından kurtulmak için kolları sıvıyor. Kahkaha fırtınası, 13 Mayıs’ta platformda olacak.

Stranger Things – 4. Sezon Kısım I

youtube play youtube play

Netflix dizileri arasındaki ilk göz ağrılarımızdan Stranger Things, her zamankinden daha karanlık yeni sezonuyla geri dönüyor. Bahar tatili sırasında Hawkins’e geri dönen karanlık, yepyeni korkuları, rahatsız edici hatıraları ve savaş tehlikesini beraberinde getiriyor. Özlediğiniz karakterlerle yeniden buluşmanız, sezonun ilk kısım bölümleriyle 27 Mayıs’ta gerçekleşiyor.

Clark

youtube play youtube play

Stockholm Sendromu teriminin nereden geldiğini biliyor muydunuz? Netflix’in Bill Skarsgård‘ı başrole yerleştiren bu yeni dizisi, bu terimin ortaya çıkmasına neden olan o olayı merkezine alıyor. Sıra dışı suçlu Clark Olofsson’un inanılmaz yaşamı, sizi hem şaşırtacak hem de nefesinizi kesecek bir suç hikayesine dönüşüyor. Dizi, 5 Mayıs’ta yayınlanıyor.

youtube play youtube play

Yeni diziler Erşan Kuneri ve Clark ile Stranger Things‘in yeni sezonu dışında, yüzyıllar boyu dünyadaki olaylara yön veren gizli bir topluluğa odaklanan The Pentaverate (5 Mayıs), Michael Connelly’nin çok satan roman serisinden uyarlanan ve gelenek karşıtı bir avukatın maceralarını konu alan yeni dizi The Lincoln Lawyer (13 Mayıs), farklı animasyon tekniklerini bilim kurgu öykülerle birleştiren antoloji dizi Love, Death & Robots‘un üçüncü cildi (20 Mayıs) ve Workin’ Moms‘ın altıncı (10 Mayıs), Who Killed Sara?‘nın (18 Mayıs) üçüncü sezonları da bu ay Netflix’te izleyebilecekleriniz arasında.

Netflix Yeni Filmler

Sürekli dijital içerik tükettiğimiz bu karantina günlerinde, Netflix orijinal filmleri, izlenecek filmler listemize yeni seçenekler eklemeye devam ediyor:

Yolun Açık Olsun

youtube play youtube play

Yedinci Koğuştaki Mucize filmiyle büyük yankı uyandıran yönetmen Mehmet Ada Öztekin‘in Netflix orijinal filmi Yolun Açık Olsun, 23 Mayıs’ta platformda yayınlanıyor. İki askerin dokunaklı yol öyküsünü anlatan film, başkahramanları olarak gazi Yüzbaşı Salih, Asteğmen Kerim ve kafesteki bir kekliği seçiyor. Filmin başrollerinde Engin Akyürek ve Tolga Sarıtaş yer alıyor.

Netflix’te Bu Ay | Senior Year

Ayrıca, on yıl sonra tekrar bir araya gelmek zorunda kalan iki uyumusuz polisin bir Fransız kasabasında araştırdığı cinayeti konu alan The Takedown (6 Mayıs), kocaman bir yüreğe sahip olsa da başı bir türlü dertten kurtulmayan pasaklı ve yaramaz Marmadıke’ün köpek şovu dünyasında öne çıkmak için çabaladığı animasyon Marmaduke (6 Mayıs) ve bir amigo gösterisinde yaşanan kaza sonucu 20 yıllık komaya giren bir kadının 37 yaşında gözlerini açtığında gerçekleştirmek istediği lise mezuniyet balosu kraliçesi olma hayallerine dair komedi Senior Year (13 Mayıs) bu ay Netflix’e ekleniyor.

Netflix Yeni Belgeseller

Farklı ama hepsi ilgi çekici konulara dair çarpıcı gerçekler ve detaylı araştırmalar bu ay da Netflix belgeselleri ile önümüze seriliyor:

Netflix’te Bu Ay | Meltdown: Three Mile Island

Netflix’in hayatın çok farklı alanlarından gerçek hikayeler anlattığı orijinal belgesellerine bu ay, üç yeni yapım ekleniyor: Buz altında tek nefeste katettiği mesafeyle dünya rekorunu kırmaya çalışan serbest dalgıç Johanna Nordblad’ın hikayesi Hold Your Breath: The Ice Dive (3 Mayıs), Pensilvanya’nın Three Mile Adası’nda bulunan nükleer santralindeki kazanın öncesi ve sonrası yaşananlara odaklanan Meltdown: Three Mile Island (4 Mayıs) ve Adam Conover’ın devlet kurumunun zaferlerini, yenilgilerini ve onu nasıl değiştirebileceğimizi sorguladığı The G Word with Adam Conover (19 Mayıs).

Netflix’te Bu Ay: Eklenen Filmler / Diziler

Netflix’e sadece orijinal filmler, diziler ve belgeseller eklenmiyor tabii… Birçok popüler yapım ve/veya ödüllü film bu aydan itibaren Netflix’ten izlenebilecekler arasında… Yılın ilk günlerini son yılların öne çıkan filmleri, yeni sezonları merakla beklenen diziler ve modası geçmeyen klasiklerle geçirmek isteyenler için ihtimaller sonsuz! Ayın sürprizleri arasında, geçtiğimiz yıl oyuncuları Olivia Colman ve Jessie Buckley’e ve senaristi Maggie Gyllenhaal’a birer Oscar adaylığı getiren, kadın ve anne olmak üzerine etkileyici bir dram olan The Lost Daughter (17 Mayıs) da var!

youtube play youtube play

Ayrıca II. Dünya Savaşı’nda maruz kaldığı zulümden kaçarak satranca sığınan bir adamı merkezine alan The Royal Game (10 Mayıs), size MTV nostaljisi yaşatacak aykırı komedi Jackass 4.5 (20 Mayıs) ve iki İngiliz istihbaratçının Nazileri kandırmak ve II. Dünya Savaşı’nın seyrini değiştirmek için yaptığı sıra dışı planı konu alan Operation Mincemeat (26 Mayıs) bu ay Netflix’te izleyebilecekleriniz arasında.