Netflix’e her ay yepyeni filmler, diziler ve belgeseller eklenirken, muhtemelen sizin de izlenecekler listeniz gittikçe kabarıyordur. Yeni eklenen içeriğin sürekli olarak izini sürmek ne kadar zorsa, merakla beklediğiniz bir filmin ya da ilgiyle takip ettiğiniz bir dizinin yeni sezonunun Netflix’e eklenmiş olduğunu fark etmemenin getirdiği bir şeyler kaçırmış olma hissi de bir o kadar kötü. Gelin Netflix’te bu ay neler var birlikte göz atalım, Netflix yeni filmler, diziler ve belgeseller açısından bu ay bize ne sürprizler hazırlamış beraber öğrenelim. İşte, ayın yenilerinden sizin için seçtiklerimiz ve yeni Netflix film önerileri:

En kaliteli film deneyimi için Televizyon ve Soundbar önerilerimize göz atın.

youtube play youtube play

Bu ay Netflix’in Osmanlı tarihine odaklanan orijinal Türkçe belgesel dizisi Rise of Empires: Ottoman ile tanışmalı, 2019’un en beğenilen ve en konuşulan filmlerinden Uncut Gems‘i izlemeli, BoJack Horseman, Chilling Adventures of Sabrina, Grace and Frankie ve Sex Education‘ın merakla beklenen yeni sezonlarını kaçırmamalısınız. Jurassic Park serisi, Zodiac ve The Lego Movie başta olmak üzere birçok filmin de bu ay Netflix’e ekleneceğini unutmayın!

Netflix Yeni Diziler

Dracula

youtube play youtube play

Aralık ayında The Witcher ile fantastik alemlere dalmamızı sağlayan Netflix, çok yakında yayınlanacak bir mini-diziyle bu yönde ilerlemeye devam ediyor. Bram Stoker‘ın defalarca sinema ve televizyona uyarlanmış klasik romanından uyarlanan Dracula, Sherlock‘un yapımcılarının imzasını taşıyor. Mini-dizide Dracula’yı Claes Bang canlandırıyor. 19. yüzyıl Londra’sına dehşet saçacak olan ünlü vampirin maceralarını kaçırmayın!

Ragnarok

youtube play youtube play

Orijinali Norveççe olan bu yeni Netflix dizisi, özellikle gençlerin iklim değişikliğine karşı harekete geçişinin gündemde olduğu bir dönemde konuya sürükleyici bir macerayı merkeze alarak yaklaşıyor. Alışılmışın dışında, şiddetli yağmurlar ve ılık kışlarla karşılaşan bir Norveç kasabasındaki gençler yeni bir “Ragnarok” yaşamamak için duruma müdahale etmeye karar veriyor. Dizi, 31 Ocak‘ta Netflix’te olacak.

youtube play youtube play

Ayrıca ailesiyle ilgili şok edici bir sırrı öğrendikten sonra sıradan sandığı hayatı altüst olan bir adamın yaşadıklarını anlatan The Stranger (30 Ocak) ve drag kültürünü popüler kültüre sokan, RuPaul’s Drag Race sayesinde hepimizi kendine ve mirasına hayran bırakan RuPaul’un 11 yaşındaki bir çocukla Amerika’yı kamyonetiyle uçtan uca gezdiği AJ and the Queen (10 Ocak) merakla beklediğimiz yeni Netflix dizilerinden. Heyecanla takip ettiğimiz BoJack Horseman‘in son sezonunun kalan bölümleri (31 Ocak) ve Anne with an A‘in final sezonu (3 Ocak) ile Sex Education‘ın ikinci (17 Ocak), Chilling Adventures of Sabrina‘nın üçüncü (24 Ocak) ve Grace and Frankie‘nin altıncı (17 Ocak) sezonları da bu ay Netflix’te olacak.

Netflix Yeni Filmler

Geçtiğimiz aylarda izlediğimiz Marriage Story, The Irishman ve The Two Popes ile bu ay açıklanacak Oscar adayları arasında birçok yer işgal edeceğine emin olduğumuz Netflix filmlerine bu ay yenileri ekleniyor:

Uncut Gems

youtube play youtube play

Türkiye’deki dağıtımını Netflix’in üstlendiği A24 filmi, Amerikan bağımsız sinemasının 2019’daki en çok konuşulan filmlerinden Uncut Gems, iki yıl önce Good Time filmiyle fırtınalar estiren Safdie Kardeşler‘in imzasını taşıyor. Adam Sandler‘ın başrolde olduğu film, borçlarının altından kalkamayan, alacaklıları ve belalıları kapıya dayanan New Yorklu bir kuyumcunun hayatta kalma uğruna aldığı riskleri anlatıyor. Safdie Kardeşler sinemasına aşinaysanız, bu suç komedisini soluk soluğa izleyeceğinizi tahmin ediyorsunuzdur. Film, 31 Ocak‘tan itibaren Netflix’te izlenebilecek.

youtube play youtube play

Uncut Gems dışında, beklenmedik bir şekilde gelişen dört ürpertici kısa korku filminden oluşan Ghost Stories 1 Ocak‘ta, Tyler Perry‘nin yazıp yönettiği, kocasını öldürmekle suçlanan bir kadın ve ilgisiz avukatının kendilerini büyük bir komplonun içinde bulmasını konu alan A Fall from Grace ise 17 Ocak‘ta Netflix’te olacak.

Netflix Yeni Belgeseller

Farklı ama hepsi ilgi çekici konulara dair çarpıcı gerçekler ve detaylı araştırmalar bu ay da Netflix belgeselleri ile önümüze seriliyor:

Netflix’te Bu Ay: Rise of Empires: Ottoman

Bu ay Netflix’te iki belgesel dizi öne çıkıyor: Bunlardan ilki, kurmaca canlandırmalarla tarihi gerçekleri iç içe geçiren, Netflix’in ilk Türkçe orijinal belgesel dizisi: 24 Ocak‘ta yayınlanacak Rise of Empires: Ottoman, Osmanlı tarihini mercek altına alırken, imparatorluğun önemli figürlerini Cem Yiğit Üzümoğlu, Damla Sönmez ve Tuba Büyüküstün gibi isimler canlandırıyor. Diğeri ise 29 Ocak‘ta yayınlanacak bir doğa belgeseli dizisi, Night on Earth. Blue Planet ve Life gibi etkileyici belgesel yapımlarda imzası olan ekip, bu kez dünyanın farklı köşelerinde ve farklı koşullarda gece yaşamını konu alıyor.

Netflix’te Bu Ay: Eklenen Filmler / Diziler

Netflix’e sadece orijinal filmler, diziler ve belgeseller eklenmiyor tabii… Jurassic Park ve Jason Bourne serileri başta olmak üzere birçok popüler yapım ve/veya ödüllü film bu aydan itibaren Netflix’ten izlenebilecekler arasında… Yılın son günlerini evde, bilgisayar ya da televizyon karşısında tembellik yaparak geçirmek isteyenler için ihtimaller sonsuz!

Netflix’te Bu Ay: Jurassic Park

_90’lara damgasını vurmuş Steven Spielberg klasiği Jurassic Park ve serinin diğer filmleri The Lost World: Jurassic Park ile Jurassic Park III 1 Ocak‘ta,

_Ben Affleck‘in yönettiği ve başrolünü üstlendiği, En İyi Film dahil 3 dalda Oscar ödüllü Argo 1 Ocak’ta,

_Tüm zamanların en iyi filmleri arasında gösterilen, Stephen King uyarlaması The Shawshank Redemption 1 Ocak‘ta,

Netflix’te Bu Ay: Donnie Brasco

_The Irishman ile yeniden gündemde olan Al Pacino‘nun başrolünde yer aldığı 90’lar klasiği Donnie Brasco 1 Ocak‘ta Netflix’te olacak.

_Geride bıraktığımız onyılın en eğlenceli animasyonlarından The Lego Movie 1 Ocak‘ta,

_En sevilen David Fincher filmlerinden, 2007 yapımı Zodiac 1 Ocak‘ta,

_Matt Damon ile özdeşleşmiş karakterlerden Jason Bourne’un maceralarını anlatan serinin dört filmi, The Bourne Identity, The Bourne Supremacy, The Bourne Ultimatum ve The Bourne Legacy 1 Ocak‘ta,