Netflix’e her ay yepyeni filmler, diziler ve belgeseller eklenirken, muhtemelen sizin de izlenecekler listeniz gittikçe kabarıyordur. Yeni eklenen içeriğin sürekli olarak izini sürmek ne kadar zorsa, merakla beklediğiniz bir filmin ya da ilgiyle takip ettiğiniz bir dizinin yeni sezonunun Netflix’e eklenmiş olduğunu fark etmemenin getirdiği bir şeyler kaçırmış olma hissi de bir o kadar kötü. Gelin Netflix’te bu ay neler var birlikte göz atalım, Netflix yeni filmler, diziler ve belgeseller açısından bu ay bize ne sürprizler hazırlamış beraber öğrenelim. İşte, ayın yenilerinden sizin için seçtiklerimiz ve yeni Netflix film önerileri:

youtube play youtube play

Bu ay Netflix’te Sıcak Kafa ve The Recruit gibi yeni dizilere birer şans vermeli, Emily in Paris‘in yeni sezonu için heyecanlanmalı, bir an önce White Noise ve Glass Onion: A Knives Out Mystery gibi Netflix orijinal filmlerinin başına geçmeli ve yanardağlardan basketbola birçok farklı konuya odaklanan belgeselleri izlemelisiniz. Ağzı bozuk animasyon dizi Rick and Morty‘nin yeni sezonu başta olmak üzere, farklı dönem ve türlerden birçok film ve dizinin de bu ay Netflix’e ekleneceğini unutmayın!

Netflix Yeni Diziler

Sıcak Kafa

youtube play youtube play

İletişim yoluyla yayılan bir salgının pençesindeki distopik bir dünyada, hastalığa bağışıklık kazanmış dil bilimci Murat Siyavuş’un hikayesini anlatan Sıcak Kafa, Türk bilim kurgu edebiyatının önemli yapıtlarından, Afşin Kum imzalı aynı adlı kitabın bir uyarlaması. Başroldeki Osman Sonant’a Hazal Subaşı, Şevket Çoruh, Şebnem Hassanisoughi gibi oyuncuların eşlik ettiği dizide, acımasız bir kurumun hedefi haline gelen ana karakter, hem salgına hem de onlara rağmen hayatta kalmaya çalışıyor. (2 Aralık)

İlginizi çekebilir: Eralp Alper’den Sıcak Kafa

Emily in Paris – 3. Sezon

youtube play youtube play

Paris’in en sevilen expat’ı geri dönüyor! Emily in Paris’in üçüncü sezonunda, hayallerindeki iş için taşındığı Paris’te geçirdiği bir yılın ardından kariyeri ile aşk hayatında bir dönüm noktasına gelince geleceğine dair bir karar vermek zorunda kalan Emily’nin yeni maceralarını izliyoruz. (21 Aralık)

youtube play youtube play

Yeni dizi Sıcak Kafa ve Emily in Paris‘in yeni sezonu dışında, The Witcher dünyasından bin yılı aşkın süre önce, elflerin dünyasında yaşayan yedi dışlanmış karakterin mücadelesi hakkındaki spin-off dizi The Witcher: Blood Origin (25 Aralık), Rus bir casusla yeniden bir araya geldikten sonra tüm hayatını sorgulamak zorunda kalan bir MI6 ajanı hakkındaki Treason (26 Aralık), CIA’de işe başlayan çaylak bir avukatın eski bir muhbirin teşkilatın sıralarını ifşa etme tehdidi üzerinde kendisini uluslararası casusluğun tehlikeli dünyasında bulduğu The Recruit (16 Aralık) ve ayrıca Rise of Empires: Ottoman (29 Araık) ve Alice in Borderland‘in (22 Aralık) ikinci sezonları da bu ay Netflix’te izleyebilecekleriniz arasında.

Netflix Yeni Filmler

Sürekli dijital içerik tükettiğimiz bu karantina günlerinde, Netflix orijinal filmleri, izlenecek filmler listemize yeni seçenekler eklemeye devam ediyor:

Özel Ders

youtube play youtube play

Her ay yeni bir orijinal yerli yapımla karşımıza çıkmasına alıştığımız Netflix’in eli bu ay da boş değil: Özel Ders (16 Aralık), gençlere yaşam ve ilişki koçluğu yapan, fakat yakışıklı yeni komşusu bildiği doğruları unutmasına neden olunca kendi söküğünü dikemeyen Azra’ın yaşadıklarını konu alan filmi başrolünde Bensu Soral yer alıyor.

White Noise

youtube play youtube play

Amerikan bağımsız sinemasının en sevilen ve en üretken yönetmenlerinden Noah Baumbach, bağımsız sinemanın favori oyuncularından Adam Driver ve Greta Gerwig’i bir araya getirdiği ve 1980’lerde geçen yeni bir filmle geri dönüyor. Filmin merkezindeki modern Amerikan ailesi, gündelik yaşamın sıradan sorunlarıyla boğuşurken aşk ile ölüm gibi evrensel gizemler ve belirsiz bir dünyada mutluluk ihtimali üzerine kafa yoruyorlar. Yaşadıkları küçük ve sakin üniversite kasabasını kimyasal bir felaketin vurması, hem aralarındaki dinamikleri hem tüm kasabanın düzenini değiştiriyor, hem güldüren hem de hüzünlendiren bir aile hikayesine dönüşüyor. (30 Aralık)

Glass Onion: A Knives Out Mystery

youtube play youtube play

İlki 2019’da yayınlanan ve hem dev oyuncu kadrosuyla hem iğneleyici mizahı ve tuhaf karakterleriyle hem de izlemesi keyifli polisiye öyküsüyle dikkat çeken Rian Johnson imzalı Knives Out‘u devam filmi, Glass Onion: A Knives Out Mystery, bir kez daha Daniel Craig’i Dedektif Benoit Blanc rolüne döndürüyor. Dedektif, sıra dışı şüphelilerin dâhil olduğu bir gizemi aydınlığa kavuşturmak üzere Yunanistan’a gidiyor. Filmin renkli oyuncu kadrosuysa yine yıldızlar geçidi gibi: Edward Norton, Janelle Monae, Kathryn Hahn, Leslie Odom Jr., Kate Hudson, Dave Bautista… (23 Aralık)

youtube play youtube play

Ayrıca, Oscar ödüllü yönetmen Guillermo del Toro’nun stop-motion tekniğiyle yeniden yorumladığı Pinocchio (9 Aralık), Oscar ödüllü yönetmen Alejandro González Iñárritu’nun meşhur bir gazeteci ve belgesel yapımıcısnın rüyayı andıran içsel yolculuğunda geçmişi, bugünü ve Meksikalı kimliğini sorguladığı Bardo (16 Aralık), kesin bir zekaya ve renkli bir hayal gücüne sahip olağanüstü kız Matilda’nın kaderini değiştirmek için atıldığı serüven hakkındaki Matilda: The Musical (25 Aralık) ve mutsuz bir evlilik yaşayan aristokrat Leydi Chatterley’ninyasak aşkını konu alan dönem filmi Lady Chatterley’s Lover (2 Aralık) da bu ay Netflix’e ekleniyor.

Netflix Yeni Belgeseller

Farklı ama hepsi ilgi çekici konulara dair çarpıcı gerçekler ve detaylı araştırmalar bu ay da Netflix belgeselleri ile önümüze seriliyor:

Netflix’in hayatın çok farklı alanlarından gerçek hikayeler anlattığı orijinal belgesellerine bu ay iki yeni yapım ekleniyor: Yeni Zelanda’da 2019 yılında meydana gelen yanardağ patlamasını konu alan ve ilk elden tanıkların anlatımına yer vererek bu ölümcül olayı anbean yeniden yaşatan The Volcano: Rescue from Whakaari (16 Aralık) ile Koç Mosley’nin ilerlemek için bir dizi yeni ve yetenekli oyuncuya ihtiyacı olduğu yeni sezouyla Doğu Los Angeles MYO’daki Huskies takımını konu alan Last Chance U: Basketball‘un ikinci sezonu… (13 Aralık)

Netflix’te Bu Ay: Eklenen Filmler / Diziler

Netflix’e sadece orijinal filmler, diziler ve belgeseller eklenmiyor tabii… Birçok popüler yapım ve/veya ödüllü film bu aydan itibaren Netflix’ten izlenebilecekler arasında… Yılın ilk günlerini son yılların öne çıkan filmleri, yeni sezonları merakla beklenen diziler ve modası geçmeyen klasiklerle geçirmek isteyenler için ihtimaller sonsuz! Ayın heyecan verici film ve dizileri arasında, parlak zekalı Rick ve huysuz torunu Morty’nin alternatif dünyalara yaptığı yolculukları konu alan, yetişkinlere yönelik animasyon Rick and Morty‘nin altıncı sezonu (1 Aralık) dikkat çekiyor.

youtube play youtube play

Ayrıca Francis Ford Coppola imzalı The Godfather Üçlemesi (1 Aralık), Sergio Leone‘nin başyapıtı Once Upon a Time in the West (1 Aralık), 1990’lı yılların Oscar ödüllü filmleri Pulp Fiction (1 Aralık), Good Will Hunting ve Elizabeth (1 Aralık), Robin Williams’ın gülümsemenin iyileştirici gücüne inanan bir doktoru canlandırdığı Patch Adams (1 Aralık), sevimli hayaletle sizi çocukluğunuza götürecek Casper (1 Aralık), Ridley Scott’ın Denzel Washington ve Russell Crowe’u buluşturduğu gangster filmi American Gangster (1 Aralık), 80’lerin uçakta geçen komedisi Airplane! (1 Aralık) ve intikam peşindeki genç bir kadını Carey Mulligan’ın canlandırdığı Promising Young Woman (31 Aralık) bu ay Netflix’te izleyebilecekleriniz arasında.