Netflix’e her ay yepyeni filmler, diziler ve belgeseller eklenirken, muhtemelen sizin de izlenecekler listeniz gittikçe kabarıyordur. Yeni eklenen içeriğin sürekli olarak izini sürmek ne kadar zorsa, merakla beklediğiniz bir filmin ya da ilgiyle takip ettiğiniz bir dizinin yeni sezonunun Netflix’e eklenmiş olduğunu fark etmemenin getirdiği bir şeyler kaçırmış olma hissi de bir o kadar kötü. Gelin Netflix’te bu ay neler var birlikte göz atalım, Netflix yeni filmler, diziler ve belgeseller açısından bu ay bize ne sürprizler hazırlamış beraber öğrenelim. İşte, ayın yenilerinden sizin için seçtiklerimiz ve yeni Netflix film önerileri:

youtube play youtube play

En kaliteli film deneyimi için Televizyon ve Soundbar önerilerimize göz atın.

theMagger Banner

Bu ay Netflix’in yepyeni orijinal filmleri politik drama Sergio ve Chris Hemsworth‘lü aksiyon filmi Extraction‘ı izlemeli, La Casa de Papel ve Afterlife gibi severek takip ettiğiniz dizilerin yeni sezonlarını bir solukta bitirmeli, yeni orijinal Türkçe dizi Aşk 101 ve Mindy Kaling‘in yaratıcılığını üstlendiği Never Have I Ever ile tanışmalısınız. Birçok Studio Ghibli filminin yanı sıraThe Godfather üçlemesi, Nightcrawler ve The Breakfast Club gibi onlarca filmin de bu ay Netflix’e ekleneceğini unutmayın!

Netflix Yeni Diziler

Aşk 101

youtube play youtube play

Hakan: Muhafız ve Atiye‘nin ardından, Netflix bu kez bir gençlik komedisiyle Türkçe orijinal içeriklerinin sayısını arttırıyor: Aşk 101. 1990’larda geçen ve günümüze uzanan Aşk 101, okula devam edebilmek için en sevdikleri öğretmeni okulda tutma planı yapan 17 yaşındaki bir grup asi gencin başından geçenleri anlatıyor. Planlarını bir aşk oyunu üzerine kuran gençler, bu sırada kendileri de aşkı keşfediyor. Aşk 101 dersi 24 Nisan‘da başlıyor!

Never Have I Ever

youtube play youtube play

The Office ile tanıdığımız, ardından kendi dizisi The Mindy Project‘i neredeyse tek başına sırtlayan, son olarak geçtiğimiz yılın öne çıkan komedilerinden Late Night‘ta izlediğimiz Mindy Kaling, yaratıcılığını üstlendiği yeni bir diziyle, bu kez Netflix’te karşımıza çıkıyor. Never Have I Ever, Kaling‘in kendi çocukluğundan esinlenen, Hindistan göçmeni Amerikalı modern bir genç kızın yetişkinliğe geçişini konu alan bir komedi. Never Have I Ever, 27 Nisan‘da yayınlanacak.

La Casa de Papel 4. Sezon

youtube play youtube play

Ülkemizdeki en sevilen Netflix dizileri arasında zirveye oynayan La Casa de Papel‘in dördüncü sezonunda heyecan dinmiyor. Profesör’ün planı açığa çıkarken hayatları tehlike altında olan soyguncular, İspanya Merkez Bankası’nın hem içindeki hem de dışındaki düşmanları savuşturmak zorunda kalıyor. Yeni sezon, 3 Nisan’da Netflix’te olacak.

Afterlife 2. Sezon

youtube play youtube play

Hollywood’un en sivri dilli komedyenlerinden, ofensif mizah denince akla gelen ilk isim olan Ricky Gervais‘in ilk sezonu beğeniyle izlenen dizisi After Life, ikinci sezonuyla 24 Nisan‘da Netflix’te olacak. Tony, bu yeni sezonda, eşinin yasıyla boğuşmaya devam ederken, bir yandan da çevresindekiler için daha iyi bir arkadaş olmaya çalışıyor. Ayrıca yerel gazete kapanma tehlikesiyle karşılaşıyor, kentteki amatör tiyatro oyunu tatlı bir heyecan yaratıyor.

youtube play youtube play

Bira yapımı hakkında her şeyi bilen iki erkek kardeşi konu alan Brews Brothers (10 Nisan) ve hayatın anlamını arayan bir uzay yayıncısının öyküsünü anlatan animasyon dizi The Midnight Gospel (20 Nisan) bir şans verebileceğiniz, ayın yeni dizilerinden. Sevdiğiniz sunucular ve iştah kabartan karmaşalarla Nailed It!‘in dördüncü sezonu (1 Nisan) ve kara komedi La Casa de las Flores‘in üçüncü sezonu (23 Nisan) da bu ay Netflix’te izleyebilecekleriniz arasında.

Netflix Yeni Filmler

Sürekli dijital içerik tükettiğimiz bu karantina günlerinde, Netflix orijinal filmleri, izlencekler filmler listemize yeni seçenekler ekliyor:

Extraction

netflix'te bu ay
Netflix’te Bu Ay: Nisan 2020 | Extraction

Extraction, silah ve uyuşturucu kaçakçılarının arasındaki savaşın ortasında kalan ve kaçırılan bir çocuğu kurtarması için tutulan kiralık asker Tyler’ın dünyanın en karmaşık şehirlerinden birinde verdiği mücadeleyi konu alıyor. Hindistan’ın Dhaka kentinde çekilen aksiyon dolu filmin başrolünde ünlü oyuncu Chris Hemsworth yer alıyor. Film, 24 Nisan‘da Netflix’te yayınlanacak.

Sergio

youtube play youtube play

Gerçek bir hikayeden uyarlanan Sergio, ABD’nin Irak’ı işgalinin ardından hayatının en zorlu görevlerinden birinin altından kalkması gereken Birleşmiş Milletler diplomatı Sergio Vieira de Mello’nun yaşadıklarını anlatıyor. Yöntmen Greg Baker, 2009 yılında HBO için çektiği ve Primetime Emmy ödülüne aday gösterildiği aynı adlı belgeselini bu kez sürükleyici bir kurmaca filme dönüştürüyor. Sergio, 17 Nisan‘da Netflix’te olacak.

youtube play youtube play

Ayın diğer Netflix orijinal filmlerinden Ed Helms ve Taraji P. Henson‘lı suç komedisi Coffee & Kareem (3 Nisan) kız arkadaşının sorunlu oğluyla yakınlık kurmaya çalışırken bir suç komplosunu ortaya çıkaran dedektifin hikayesini, Dangerous Lies (30 Nisan) ise hastasının mirasına konan ama aynı anda karanlık sırlar yumağına da maruz kalan bir bakıcının yaşadığı tehlikeleri anlatıyor.

Netflix Yeni Belgeseller

Farklı ama hepsi ilgi çekici konulara dair çarpıcı gerçekler ve detaylı araştırmalar bu ay da Netflix belgeselleri ile önümüze seriliyor:

netflix'te bu ay
Netflix’te Bu Ay: Nisan 2020 | Absurd Planet

Bu ay Netflix’te öne çıkan belgesel yapımlar; bu ay dördüncü sezonuyla karşımızda olacak La Casa de Papel‘in başarı hikayesini anlatan belgesel film La Casa de Papel: The Phenomenon (3 Nisan), dünyanın en olağanüstü hayvanlarının yaşamını inceleyen ve bizzat Tabiat Ana’nın ağzından anlatılan eğlenceli bilim dizisi Absurd Planet (22 Nisan) ile suç belgeselleri The Innocence Files (15 Nisan) ve Murder to Mercy: The Cyntoia Brown Story (29 Nisan).

Netflix’te Bu Ay: Eklenen Filmler / Diziler

Netflix’e sadece orijinal filmler, diziler ve belgeseller eklenmiyor tabii… Birçok Studio Ghibli filmi başta olmak üzere birçok popüler yapım ve/veya ödüllü film bu aydan itibaren Netflix’ten izlenebilecekler arasında… Kış günlerini evde, bilgisayar ya da televizyon karşısında tembellik yaparak geçirmek isteyenler için ihtimaller sonsuz!

youtube play youtube play

_Netflix, yıl başında yaptığı bir anlaşmayla gündeme oturdu. Animeler dendiğinde akla gelen ilk isimlerden usta Hayao Miyazaki‘nin tüm filmlerinin de aralarında bulunduğu 21 Studio Ghibli animesi, 1 Şubat‘tan itibaren ABD dışındaki tüm ülkelerde, Netflix’ten izlenebilecek. Miyazaki filmleri ve Studio Ghibli filmlerinden birçoğu Şubat ve Mart ayında Netflix’e eklenmişti. Howl’s Moving Castle, Ponyo ve From Up on Poppy Hill‘in de aralarında bulunduğu, kalan 7 film de 1 Nisan‘dan itibaren izlenebilecek.

netflix'te bu ay
Netflix’te Bu Ay: Nisan 2020 | Nightcrawler

_Jake Gyllenhaal‘un performansıyla dikkat çeken sürükleyici film Nightcrawler 1 Nisan‘da,

_Hollywood’un en üretken yönetmenlerinden Steven Soderbergh‘in ilk uzun metrajlı filmi Sex, Lies and Videotape 1 Nisan‘da,

_Ocean’s 11 serisinin en yeni filmi, Sandra Bullock ve Cate Blanchett‘in başrollerini paylaştığı Ocean’s 8 1 Nisan‘da,

youtube play youtube play

_Sevilen komedi dizileri Community‘nin tüm bölümleri 1 Nisan‘da,

_Kanadalı sanatçı Maud Lewis’in hayatını konu alan, Sally Hawkins ve Ethan Hawke‘lu Maudie 3 Nisan‘da,

_Sinema tarihinin başyapıtlarından, Francis Ford Coppola imzalı The Godfather üçlemesi 4 Nisan‘da,

youtube play youtube play

_1980’lerin gençlik klasiklerinden, John Hughes imzalı The Breakfast Club 4 Nisan‘da,

_Son dönemlerin başarılı yerli prodüksiyonlarından Bizim İçin Şampiyon 10 Nisan‘da,

_Türkiye korku sinemasının önemli yapımlarından Dabbe serisinin ilk iki filmi 24 Nisan‘da Netflix’te olacak.