Netflix’e her ay yepyeni filmler, diziler ve belgeseller eklenirken, muhtemelen sizin de izlenecekler listeniz gittikçe kabarıyordur. Yeni eklenen içeriğin sürekli olarak izini sürmek ne kadar zorsa, merakla beklediğiniz bir filmin ya da ilgiyle takip ettiğiniz bir dizinin yeni sezonunun Netflix’e eklenmiş olduğunu fark etmemenin getirdiği bir şeyler kaçırmış olma hissi de bir o kadar kötü. Gelin Netflix’te bu ay neler var birlikte göz atalım, Netflix yeni filmler, diziler ve belgeseller açısından bu ay bize ne sürprizler hazırlamış beraber öğrenelim. İşte, ayın yenilerinden sizin için seçtiklerimiz ve yeni Netflix film önerileri:

youtube play youtube play

Bu ay Netflix’te mini-dizi Maid’e bir şans vermeli, You ve Locke & Key‘in yeni sezonlarını bir an önce tüketmeli, The Guilty ‘de Jake Gyllenhaal, Kin‘de Yılmaz Erdoğan‘la buluşmalı, müzikal sahnelerinden sporun karanlık yüzüne birçok konuyu mercek altına alan belgeselleri kaçırmamalısınız. Tüm zamanların en sevilen dizilerinden Seinfeld‘in tüm sezonları dahil, farklı dönem ve türlerden birçok film ve dizinin de bu ay Netflix’e ekleneceğini unutmayın!

Netflix Yeni Diziler

Maid

youtube play youtube play

Mini-dizi Maid‘de, şiddet dolu bir ilişkiden kaçan genç bir anne, zor da olsa geçimini sağlamak ve çocuğuna daha iyi bir gelecek inşa etmek için temizlikçi olarak çalışmaya başlıyor. Orange Is the New Black, Casual ve Shameless gibi dizilerin yaratıcıları arasında yer alan Molly Smith Metzler‘in imzasını taşıyan ve Margaret Qualley‘nin başrolünde yer aldığı Maid, 1 Ekim’de Netflix kataloğuna eklendi.

You, 3. Sezon

youtube play youtube play

Netflix’in sevilen dizilerinden You‘yu henüz izlemediyseniz, ilk iki sezonunu tüketmek için 15 Ekim’e kadar vaktiniz var. Üçüncü sezonda, artık evli ve küçük bir bebek sahibi olan Love ve Joe, Madre Linda adlı zengin bir muhitte normal bir yaşam kurmaya çalışıyorlar. Peki sizce huylu huyundan vazgeçer mi, yoksa işler yine karmaşık bir noktaya sürüklenir mi?

Locke & Key, 2. Sezon

youtube play youtube play

Joe Hill ve Gabriel Rodríguez’in çizgi romanından uyarlanan sihir ve gizem temalı dizi Locke & Key‘in ikinci sezonunda, Locke Kardeşler yepyeni maceralara adım atıyor. Yeni sezon, 22 Ekim’de geliyor.

youtube play youtube play

Mini-dizi MAID ve You ile Locke & Key‘in yeni sezonları dışında, Google’a patent ihlali davası açmak için bir araya gelen bir sanatçı ve bir hacker’ın yolculuğunu konu alan mini-dizi The Billion Dollar Code (7 Ekim), kitap kurdu Chelsea’nin neşeli kız kardeşi ve üç ev arkadaşıyla birlikte yaşamak zorunda kalınca öğrendiklerini ve keşfettiklerini anlatan Pretty Smart (8 Ekim), Derin Devlet çalışanlarının komplo teorileri ve sır saklama üzerine kurulu rutinlerini konu alan animasyon dizi Inside Job (22 Ekim) ve Amerikan futbolu oyuncusu Colin Kaepernick ve yönetmen Ava DuVernay imzalı, Kapernick’in lise yıllarını ve aktivist olmasına yol açan deneyimleri keşfe çıkan Colin in Black & White (29 Ekim) bu ay Netflix’te izleyebilecekleriniz arasında.

Netflix Yeni Filmler

Sürekli dijital içerik tükettiğimiz bu karantina günlerinde, Netflix orijinal filmleri, izlenecek filmler listemize yeni seçenekler eklemeye devam ediyor:

The Guilty

youtube play youtube play

2018’de Danimarka’nın Oscar adayı olarak geniş kitlelere ulaşan ve hemen hemen tamamı tek mekanda ve hemen hemen tek bir oyuncuyla çekilmiş olmasına rağmen sürükleyici ve gergin bir aksiyon filmi denebilecek The Guilty, Amerikan yeniden çevrimiyle, bir Netflix orijinal filmi olarak, 1 Ekim’den itibaren karşımızda. 911 operatörü olarak görevlendirilen sorunlu dedektif rolünde Jake Gyllenhaal‘u izlediğimiz The Guilty‘de, çağrı merkezini arayan endişeli bir kadını kurtarmaya çalışırken bir yandan da kendi vicdanıyla baş başa kalan bir adamın nefes kesen gecesini izliyoruz.

Kin

youtube play youtube play

Netflix, bu ay yeni bir Türkçe orijinal filmle karşımıza çıkıyor: Kin. Filmde, mesleğinin en büyük ödülünü aldıktan sonra ekip arkadaşlarıyla kutlamaya giden Başkomiser Harun’un gece eve dönerken bir cinayete karışması ve faili aramaya başlayınca bulduğu her ipucuyla son derece gizemli olayların içine çekilmesi konu alınıyor. Başkomiser Harun’u Yılmaz Erdoğan‘ın canlandırdığı Kin‘in yönetmen koltuğunda ise İkinci Bahar ve Yeditepe İstanbul gibi kaliteli televizyon prodüksiyonlarıyla tanıdığımız Türkan Derya oturuyor. Film, 8 Ekim’de Netflix’te olacak.

youtube play youtube play

Ayın Netflix orijinal filmleri arasında ayrıca, gençleri hedef alan ve onların en büyük sırlarını açıklayan maskeli bir katilin kim olduğunu bulup onu durdurmaya çabalayan bir grup liselinin korkulu anlarını konu alan There’s Someone Inside Your House (6 Ekim), partilere akmak için gece gezmesine çıkan iki kadını arabasına alan genç bir şoförün yolcularının gerçek yüzleriyle karşılaşmasını ve hayatta kalma savaşını anlatan Night Teeth (20 Ekim), gizemli bir hipnoterapistten medet uman fakat kendini ölümcül bir akıl oyununun içinde bulan bir kadının yaşadıklarını anlatan Hypnotic (27 Ekim) ve Zack Snyder‘in oldukça eğlenceli aksiyon filmi Army of the Dead‘in öncesinde yaşananları konu alan Army of Thieves (29 Ekim) de var.

Netflix Yeni Belgeseller

Farklı ama hepsi ilgi çekici konulara dair çarpıcı gerçekler ve detaylı araştırmalar bu ay da Netflix belgeselleri ile önümüze seriliyor:

bu ay netflix'te neler var - bad sport
Bu Ay Netflix’te Neler Var? | Bad Sport

Netflix’in hayatın çok farklı alanlarından gerçek hikayeler anlattığı orijinal belgesellerine bu ay, ikisi belgesel dizi, üç yeni yapım ekleniyor: Gerçek suç ve sporu harmanlayan, dünya çapında tartışma yaratan olayları ve skandalları incelerken ilgili kişilerle yapılan röportajlara da yer veren Bad Sport (6 Ekim), Malinche ve Hernán Cortés’in iki farklı dünyayı bir araya getiren aşk öyküsünden uyarlanan Nacho Cano imzalı yeni müzikalin ardındaki yaratıcı sürece odaklanan Making Malinche: A Documentary by Nacho Cano (12 Ekim) ve sinema tutkusunun nostaljisinden beslenen The Movies That Made Us‘ın üçüncü sezonu (12 Ekim).

Netflix’te Bu Ay: Eklenen Filmler / Diziler

Netflix’e sadece orijinal filmler, diziler ve belgeseller eklenmiyor tabii… Birçok popüler yapım ve/veya ödüllü film bu aydan itibaren Netflix’ten izlenebilecekler arasında… Yaz günlerini son yılların öne çıkan filmleri, yeni sezonları merakla beklenen diziler ve modası geçmeyen klasiklerle geçirmek isteyenler için ihtimaller sonsuz! Ayın sürprizleri arasında, televizyon tarihinin en sevilen komedilerinden Seinfeld’in tüm sezonları (1 Ekim) de var.

youtube play youtube play

Ayrıca Cadılar Bayramı ruhuna hazırlanmak için korku ve gerilim filmleri The Others (1 Ekim), Flatliners (4 Ekim), Escape Room (31 Ekim) ve korku komedisi Scary Movie (1 Ekim), felaket filmlerinden hoşlananlar için The Core (1 Ekim) ve Deep Impact (15 Ekim) bol kahkaha için komediler Grown Ups (1 Ekim) ve Evan Almighty (1 Ekim), romantik komedi klasiklerinden My Best Friend’s Wedding (15 Ekim), Angelina Jolie’nin yönettiği II. Dünya Savaşı filmi Unbroken (1 Ekim), David Fincher’ın başyapıtları Fight Club (1 Ekim) ve The Social Network (1 Ekim), Denzel Washington’ın performanslarıyla dikkat çeken Flight (1 Ekim) ve Roman J. Israel, Esq. (4 Ekim), Tom Hanks ve Steven Spielberg işbirlikleri Saving Private Ryan (1 Ekim), Catch Me If You Can (1 Ekim) ve The Terminal (1 Ekim), bu ay Netflix’te izleyebilecekleriniz arasında.