Eğer bir seyahat tutkunuysanız, size ilham veren şehirler vardır. Onları hatırlatan aksesuarlar, objeler kullanmayı seversiniz. İşte Divan Pastaneleri Yılbaşı Koleksiyonu da seyehatseverler için zor geçen bir yılın ardından yeni yıla özel koleksiyonunda, tasarladığı paketlerle hayallerimizdeki yolculuklara eşlik ediyor. Koleksiyonun ilham kaynağı ise dünyanın gözde şehirlerinden İstanbul, New York, Londra, Roma ve Paris’in eşsiz güzellikleri ve ikonik simgeleri… Peki bu ışıltılı şehirler arasında sizin favoriniz hangisi?

Divan Pastaneleri’nin yılbaşı koleksiyonu için özel tasarladığı hediye setleri birbirinden leziz Divan ürünleri ile dünya şehirlerinin imza tatları ve beş özel şehrin ikonik simgelerini bir araya getiriyor. Koleksiyonda; Londra’dan Mince Pie Yılbaşı Kurabiyesi, New York’tan, dillere destan New York Cheesecake, bir İtalyan klasiği Panettone, Paris’ten çikolataların en iddialısı Rocher ve meşhur Divan Forêt Noire Pasta ile şehirlerin imza tatlarının yanı sıra yılbaşı dekorlu özel gün pastası, yılbaşı sofralarının olmazsa olmazı Buche Pasta ve yılbaşına özel Noel Baba ve Çam Ağacı çikolataları bulunuyor. O halde favori şehrinizi ve tatlınızı seçtiyseniz yolculuk başlasın.

Divan Paketleriyle 2021’i İstediğiniz Şehirde Karşılayın!

İstanbul

Divan Pastaneleri Yılbaşı Koleksiyonu
Divan Pastaneleri Yılbaşı Koleksiyonu, İstanbul | Fotoğraf: Divan Pastaneleri

Dünyanın gözünü üzerinden ayıramadığı büyüleyici İstanbul’dan esinlenilen koleksiyonda, tarihi ve boğazıyla mest eden şehrin dinamik ruhu yansıtılıyor. Beş ayrı alternatifli olarak hazırlanan koleksiyonda şehrin simgeleri arasında seçim yapmak mümkün: Boğaziçi, Kız Kulesi ve Galata Kulesi. Boğazın rengi olan mavinin tonlarında ilham alan paketlerin içlerinde ise bizleri ihtişamlı hediyeliklerin yanı sıra Türk adetlerini temsil eden enfes Divan lokumu, Türk kahvesi, kolonya ve enfes Divan çikolataları bekliyor.

Roma

Roma Koleksiyonu
Roma Koleksiyonu | Fotoğraf: Divan Pastaneleri

Belki bu yıl Aşk Çeşmesi’nde dilek dileme şansımız olmayacak ama yeni yıl için iyi dileklerde bulunmak isterseniz bu zor yılı geride bırakırken kendinizi Divan Pastaneleri’nin Roma’dan esinlenen paketleriyle şımartabilirsiniz. Dört alternatifli Roma koleksiyonu da sofralarına Roma havasını taşımak isteyenler için, Kolezyum’dan ilham alan gold-siyah paketler ve İtalya’nın sevilen keklerinden Panettone ile geliyor!

New York

New York Koleksiyonu
New York Koleksiyonu | Fotoğraf: Divan Pastaneleri

Yılbaşı denince bu zamana kadar izlediğimiz onlarca Hollywood filminin de etkisiyle Times Square’den kareler gözümüzün önüne geliyor. Divan’ın “New York” koleksiyonu da tam olarak bu 24 saat ışıkları hiç sönmeyen, capcanlı yaşantıyı yansıtıyor. Dört farklı hediye seti alternatifi bulunan New York koleksiyonu, pop-art ruhunu yansıtan tepsi ve muglar, çikolata keyfinizi ikiye katlayacak fondü setleri, evinizin-ofisinizin vazgeçilmez parçaları arasına girebilecek hediyelikler ve en önemlisi de şehrin imzası New York Cheesecake ile New York’un özgür ruhunu özleyenlere göz kırpıyor.

Paris

Paris Koleksiyonu
Paris Koleksiyonu | Fotoğraf: Divan Pastaneleri

Avrupa’nın moda, sanat, koku ve tatlarla iç içe şehri Paris… Divan Pastaneleri’nin “Paris” koleksiyonunda ise yine dört farklı alternatif ile Eyfel Kulesi ve Champs-Élysées Caddesi’nin esintilerini yakalıyoruz. Şehrin ihtişamını gözler önüne seren koleksiyon, ruhu parizyen olanlar için şık şamdan, ayaklı servis tabağı, fotoğraf çerçevesi gibi birbirinden şık hediye seçenekleri sunuyor.

Londra

Londra Koleksiyonu
Londra Koleksiyonu | Fotoğraf: Divan Pastaneleri

Netflix yapımı The Crown dizisinin yeni sezonunu izlemenin de verdiği motivasyonla içinizdeki kraliyet mensubuyla iletişime geçtiyseniz seçiminizi İngilizler’in olmazsa olmaz çay saatlerinden ilham alarak hazırlanan Londra Koleksiyonu’ndan yana kullanabilirsiniz. Londra denince akla ilk gelen simgelerden Big Ben ve Thames Nehri’nden adını alan hediye setlerinde 2’li Fincan Seti, Cam Demlik gibi hediyeliklerin yanı sıra meşhur lezzet Scottish Shortbread Kurabiyeler bulunuyor.

Zorlu bir yılın ardından, yeni yılı sevdiğimiz şehirlerde karşılayamıyor olsak da onlara özgü tatları sofralarımıza taşımak, kendimizi ve sevdiklerimizi, özlediğimiz bu şehirleri anımsatacak hediyelerle şımartmak için yardımcı Divan Pastaneleri’nden alabiliriz. Koleksiyonlara ulaşmak için buraya tıklamanız yeterli.

Kapak Fotoğrafı: Divan Pastaneleri

İlginizi çekebilir: Food by Melito’dan Geleneksel Yılbaşı Yemekleri