Hava çok sıcak, neredeyse 32 derece! Fenerbahçe’den başlayan yürüyüşüme Moda yönünde devam ediyorum. Deniz kenarı hafif esintili, ancak biraz daha serinletici şeylere ihtiyacım var.

Evet, dondurma! Dondurmayı sevenler hatta (benim gibi) bayılanlar anlayacaktır beni. Aklımıza düştü mü bu yaz aylarında, ihmal etmek olmaz! Moda’daki klasikleşmiş dondurmacıları pas geçiyorum ve Osman Zeki Üngör Sokak’ta Mayıs ayında açılan DondurModa’nın kapısında buluyorum kendimi.

Konum

Capture
DondurModa: Moda’nın Ruhuna Uygun Bir Dondurmacı

DondurModa, Moda

Sahibiyle konuşmaya başladığımda anlıyorum, bir dondurma dükkanından daha derin bir geçmişle karşı karşıyayım. 1964’ten beri Erdek’in gözde dondurmacısı olan Ecdat Kornet Dondurma’nın şubesi DondurModa. Haftada dört kez Erdek’ten yaklaşık 21-22 çeşit dondurma geliyor buraya. Bir aile geleneği olarak dondurma üretiminde ise taze ve mevsiminde üretilen meyveler kullanılıyor. Meyvenin gerçek özü ile üretilen dondurmalar haliyle insanı çok mutlu ediyor!

DondurModa, aynı zamanda yeni tatlar arayanların da mutlaka uğraması gereken bir adres. Özellikle Koruk dondurması muhteşemdi, şiddetle tavsiye ediyorum. Bilmeyenler için, koruk suyu; olgunlaşmamış üzümlerin ezilip suyunun çıkarılmasıyla elde edilen oldukça ekşi bir içecek. İşte koruk suyunun dondurması da yazlık, ferah bir tat olmuş. Karadut ve karamel ikilisini de çok beğendiğimi söylemeliyim.

Aynı zamanda DondurModa ,dondurmalarını oturarak yemek isteyenler için de ideal bir yer. Sokakta mahalle ruhuna karışabileceğiniz tatlı 3-4 masası bulunuyor. Başka bir ziyarette affogato denemek var aklımda. Kahve bazlı bu tatlı, bir top vanilyalı dondurma üzerine sıcak espresso dökülerek yemeğe hazır hale geliyor. Gördüğüm tüm servisler çok iyiydi DondurModa’da, gözü kapalı öneriyorum sizlere de.

Moda sahilindeki yürüyüşlerin en keyifli mola adresi olarak DondurModaa’ya benden önce gidip tüm çeşitleri deneyin! Afiyet olsun. 🙂

Dondurmoda Adres: Osman Zeki Üngör Sk, Moda Cd. No 2/C, 34710 Kadıköy

Instagram

İlginizi çekebilir: İstanbul Flaneur’den “İstanbul’un En İyi Dondurmacıları”