‘Campbell’s soup’ kutuları, Studio 54’un ışıltılı günlerinden kalan görseller, Marilyn Monroe gibi ikonik ünlülerin sanatın bir parçası haline gelişi… Pop-art dendiğinde aklımıza gelen tüm bu semboller aslında bilindik sınırların dışına çıkabilme cesaretinin birer sonucu. 1950’lerde Amerika ve İngiltere’de bir sanat akımı olarak doğan pop-art, batı dünyasındaki popüler kültürden ilham alırken geleneksel sanat biçimlerine karşı bir isyan niteliğindeydi! Günün sonunda, şok etkisi yaratan pop-art’ın önüne geçmek mümkün olmadı çünkü biliyoruz ki yeniler eskilerin önüne geçer. Kaçınılmaz olan değişimi kucaklamak gerekir. Bu vizyonu paylaşan markalar günümüzde de bu akımı sürdürmeye devam ediyor.

Gelin hikâyeyi başa saralım: Dyson da 2023 hediye sezonu için saç bakım serisine sınırlı sayıda üretilen Ceramic Pop özel serisini ekliyor ve bu Pop-arttan esinlenilen renkleri Dyson’ın saç sağlığı konusundaki teknolojisiyle birleştirerek yeni bir yorum katıyor. Bu renkli perspektifi Dyson severler ile buluşturmak amacıyla theMagger ailesi olarak gerçekleştirdiğimiz çekime gelin yakından bakalım! Ama önce çekime dahil olan birbirinden renkli dört isimle yaptığımız röportajı ve sorularımıza verdikleri ilham verici cevapları paylaşmak isteriz!

Pop-art’ın dev isimlerinden Andy Warhol’un eserlerindeki dikkat çekici figür ve imgelerin hissettirdiklerini düşündüğünde, Dyson Ceramic Pop Gizem’e ne hissettirdi?

Gizem: Renklerin her insanın dünyasında çok etkili olduğuna inanıyorum. Tabii ki bu durum benim için de geçerli. Renkler hem modumu hem de davranışlarımı etkiliyor diyebilirim. Dyson’ın Ceramic Pop renklerini gördüğümde öncelikle vizyonlarına hayran kaldım. Çünkü bu renklerle bu kadar güzel tasarımı bir araya getirmek ve genç bir dinamik yaratmış olmaları beni bu dünyanın içine çekti. Ben renklerle iyi anlaşan ve onları kullanmayı seven biriyim o nedenle benden tam puan aldı. Yaratıcılığı ve üretmeyi seven biri olarak bu ürünler bu akıma apayrı bir yorum katmış.

Sanattan, renklerden, saçlarından ve güçlü duruşundan aldığın ilham Dyson Ceramic Pop ile birleştiğinde serinin hangi ürünü sana ‘benim Dyson’ım’ dedirtti?

Gizem: Açıkçası ben bu serinin tüm renklerine bayıldım ancak bildiğiniz üzere benim saçlarım çok kıvırcık. O nedenle bu sorunun cevabı çok açık. Dyson Supersonic™ saç kurutma makinesinin yeni rengi zaten muazzam ancak benim için olmazsa olmaz difüzör başlığı ve bu yoğun saçların kolayca şekillenmesi. İyi bir bukle iyi bir saç stili en az renkler kadar modumu etkiliyor ve özgüvenime özgüven katıyor.

Pop Art göz alıcı işlerle, gündelik hayatı yansıtan bir sanat. Dyson Ceramic Pop serisinde olduğu gibi eserler de renkleriyle her deneyimde farklı hissettiriyor. Peki Ceramic Pop serisinin sana en farklı hissettirdiği ürünü hangisi oldu?

Meryem: Saçlarımın benim imzam olduğuna inanıyorum. Sosyal medyadan ve yakın çevremden aldığım yorumlar da bunu destekliyor. Evet renkler benim için önemli ama her kadın gibi saçlarımın nasıl gözüktüğü de çok önemli. Ben Dyson’ın Airwrap™ Multi-Styler Saç Şekillendiricisinin hayranı oldum. İçerisinden çıkan farklı başlıklarla hızlı bir saç stili yaratmak çok büyüleyici. Biliyorsunuz ben sosyal medyanın yanı sıra özel bir şirkette de çalışıyorum. Her gün farklı bir ben yaratmak durumundayım. Bana favori saç stilimi soracak olursanız doğal dalgalar. Buklelerimi de Dyson Airwrap™’in bukle başlıklarına borçluyum. Farklı boyutlardaki başlıklarıyla mükemmel bukleler yaratıyorum ve gün benim oluyor.

Dyson Ceramic Pop’tan ilhamla bir kombin yapacak olsan hangi rengi seçerdin ve nasıl olurdu?

Meryem: Sanırım tüm renkleri içeren bir kombin yapardım, harika bir renk kombinasyonu var. Fakat canlı renkleri bir tık snobe ederdim. Hayalimdeki kombin de şöyle olurdu: kolsuz boğazlı verdigris kazak, a kesim bej midi bir etek üstüme de kahverengi vintage bir deri ceket. Aksesuar olarak blush pink mini çanta, mandarin çorap ve kahverengi loafer!

Bir pop-art sanatçısıyla girls night hazırlığı yapıyor olsan kimi seçerdin? Neden?

Pelin: Pauline Boty ile girls night hazırlığı yapmayı çok isterdim. Beraber çılgın saç modelleri denemek çok keyifli olurdu.

Peki o sanatçıya Dyson Ceramic Pop’ın hangi ürününü ve rengini önerirdin?

Pelin: Dyson Ceramic Pop Yeni Özel Serisinden Mandarin rengi Corrale™ Saç Düzleştiriciyi önerirdim. Kesinlikle Mandarin rengini çok severdi. Çünkü onun da benim gibi turuncu ve tonlarını sevdiğini biliyorum. Çoook şeker bir renk! Hayır demenin mümkün olduğuna inanmıyorum!

Bir pop-art sanatçısıyla yemek yeme şansın olsa kimi seçerdin?

Tulu: Hiç düşünmeden David Hockney! Hem geleneksel hem de teknolojik disiplinleri bir araya getirmesi ilgimi çekiyor. Bir de alanında her kuralı çiğnemesi. Dyson’ın Ceramic Pop özel serisi ile yaptığı şey de tam olarak buydu! İlham verici, farklı ama aynı zamanda Pop-art gibi geleneksel bir sanat akımına gönderme yapıyor!

Peki seçtiğin sanatçıya üç kelimeyle Dyson Ceramic Pop’ı anlatsan bunlar ne olurdu?

Tulu: Kesinlikle kendine özgü, dikkat çekici, tarz sahibi diyebilirim.

Dyson’ın Ceramic Pop renkleri kadar eğlenceli olan bu cevaplardan sonra sizler için hazırladığımız backstage videomuzu izlemek için sizleri buraya alalım:

youtube play youtube play

Ceramic Pop Yeni özel serisi hakkında detaylı bilgi için

Ürünleri yakından inceleyin!

**Dyson X theMagger işbirliğinde hazırlanmıştır.