Elliot Moss ile ben de diğer birçok insan gibi “Slip” şarkısı sayesinde tanıştım. Bir gün yine eski playlisyt’lerimi karıştırırken denk geldiğim “Slip” şarkısını dinlerken çok etkilendim ve o an içimde kendisine dair bir merak oluştu. Peki, kimdir Elliot Moss?

ELLIOT-MOSS
Elliot Moss: Anlatmak İstedikleri Şarkılarında Saklı

Elliot 1993 doğumlu, henüz çok genç ama bence çok başarılı Amerikalı bir müzisyen. Müzik yapmaya annesi ve babası da müzisyen olduğu için çok genç yaşlarda başlamış. Bir röportajında babasının gitarını ilk kez eline aldığında büyülendiğini ve o günden sonra ilgisini müzik haricinde başka bir şeye veremediğini söylemiş.

İlk şarkısı 2013 yılında yayınladığı, dinleyen herkesin gönlünde taht kuran ve benim de kendisini keşfetmemi sağlayan “Slip”. İlk albümü olan Highspeeds ise 2015 yılında çıkmış ve zaten Slip şarkısı da bu albümün içindeki 12 şarkıdan biri. Highspeeds, o dönemde birçok listede yılın en iyi 10 albümü arasında gösterilmiş. Bence de albümdeki tüm şarkılar şahane fakat favorilerim “Best Light” ve “Slip” oldu.

İkinci ve şuan ki en güncel albümü ise 2017 yılında çıkardığı “Boomerang”. Bu albümündeki en çok konuşulan ve benimde favorilerime üst sıralardan giriş yapan şarkıları “99” ve “Falling Down and Getting Hurt”. Elliot Moss’da dikkatimi en çok çeken şey ise şarkıların sözleri, dikkatli dinlendiği zaman şarkılar gerçekten çok şey anlatıyor. Bu güzel şarkılar için teşekkür ederiz Elliot Moss, yolun açık olsun!

İlginizi çekebilir: Ahsen Akıllılar’dan Roy Orbison