Alaçatı- Hacımemiş, butikleri, kahvaltıcıları ve restoranları herkesin Çeşme tatilinin vazgeçmezi oldu. Son yıllarda ne kadar kalabalıklaşmış olsa da, şirin ve otantik havasını asla kaybetmeyen Alaçatı, meyhaneleri, başarılı Ege mezeleri yapan mekanları, sempatik lokalleri ile daha çok uzun yıllar hayatımızda kalacak; tatillerimizin en uğrak noktalarından biri olacak gibi duruyor. Peki Çeşme’ye tatile gittiniz ve Alaçatı’ya her zaman yakın olmak ve orada konaklamak istiyorsunuz. Hangi Alaçatı otellerini tercih etmelisiniz? Nerede kalmalısınız? 

Alaçatı’daki En İyi Butik Oteller

Çeşme’ye gittiğinizde Alaçatı’da kalmayı tercih edenlerdenseniz, sizin için bu şirin semtte konaklayabileceğiniz 10 butik oteli seçtik. Alaçatı oteller ve açıklamalarını görmek için sizi “En İyi Alaçatı Otelleri” adlı listemize davet ediyoruz:

Alaçatı Otel #1: Gaia Alaçatı 

2018’de açılan Gaia Alaçatı; sade ve şık dekorasyonuyla ilgi çekiyor. İçerisinde yer alan Misk’te muhteşem bir kahvaltı deneyimi yaşayabilir, güne mis gibi çiçek kokularıyla başlayabilirsiniz.

Adres: Alaçatı Mah. 13002 Sok. No:11, Alaçatı / Çeşme – 0232 729 7777

gaiaalacati.com/

İlginizi çekebilir: Lisya Kalma’dan içerisinde Misk’in de yer aldığı “Hacımemiş ve Alaçatı’da En İyi Kahvaltı Mekanları”

Alaçatı Otel #2: Katre Otel Alaçatı

Alaçatı’nın atmosferine uygun dekore edilmiş taş odaları, muhteşem havuzu ve lezzetli kahvaltısıyla Katre Otel, sizlere müthiş bir tatil deneyimi sunuyor. Burada rahat etmeniz için her şey düşünülmüş: yataklar organik pamuktan yapılmış, odaların dekorasyonunda aromaterapik yağ lambaları kullanılmış, içme suyunuzun enerjisi bile kristal taşlar kullanılarak artırılmış. Kalmasanız bile Katre Otel Alaçatı’ya mutlaka uğramanızı öneririz.

Adres: Alaçatı Mah. İnönü Cad. No:77, Alaçatı / Çeşme – 0232 716 76 72

katrehotel.com/

İlginizi çekebilir: Gizem Dereci’den “Alaçatı’da İki Gün”

Alaçatı Otel #3: Kurabiye Otel

Alaçatı’nın daha da çok kalabalıklaşmasıyla çevrede her geçen gün popülerleşen Hacımemiş Mahallesi’nde bulunan Kurabiye Otel, mavi panjurları, avlusu, şirin odaları ile ilgi çekiyor. Alaçatı’ya yakın ama aynı zamanda sakin bir mühitte olmak istiyorsanız Kurabiye Otel’i seçebilirsiniz.

Adres: Hacı Memiş Mah. Müthatpaşa Cad. 2012 Sok. No:54, Alaçatı / Çeşme – 0232 716 0901

kurabiyeotel.com/

Alaçatı Otel #4: Alavya Otel

2013’te açılan Alavya Otel, ilk günden şıklığı, çevresi bambu şezlonglar ve desenli şemsiyelerle donatılmış otantik havuzu, bahçesi ve başarılı servisi ile kendini duyurmuştu. Alavya seneler geçmesine rağmen hala Alaçatı’nın en şık otellerinden. Kalmasanız bile ziyaret etmeniz önerilir.

Adres: Yeni Mecidiye Mah. 3005 Sok. No:6 Alaçatı / Çeşme – 0232 716 6632

alavya.com.tr/

Alaçatı Otel #5: Sailor’s Hotel

Ev, Bahçe ve Meydan olarak Alaçatı’da 3 şubesi bulunan Sailors’ın merkezdeki butik oteliyle yani “MEYDAN” ile kesin karşılaşmışsınızdır. Sempatik odaları, konumu, çok merkezde olması, ünlü kahvaltısı ile Sailors Otel’i de alernatifleriniz arasına almanızda fayda var. Bir tavsiye: Sailors’ın altındaki Orta Kahve’de mantı yemeyi unutmayın.

Adres: Kemalpaşa Cad. No:66 & 3005 Sok. No:3 Alaçatı / Çeşme – 0232 716 87 65

Alaçatı Otel #6: Su’dan Palas

İç açıcı, Baştan Çıkarıcı, Zen ve Vintage tarzda odalarıyla ilgi çeken Su’dan Otel’I bulunduğu mevkiiye ve otelin güzel, yüksek tavanlı, lavantalı vazolarla dolu girişine hayran olacaksınız. Eğer 5 kişilik bir grupsanız ve beraber kalmak istiyorsanız, Su’dan’ın mutfaklı, televizyonlu, 5 kişilik yatak kapasiteli bir odasında kalabilirsiniz. Burası Alaçatı’nın tadını doya doya çıkarmak isteyenler için birebir!

Adres: Hacı Memiş Mah. 2012 Sok. No:1-3 Alaçatı / Çeşme – 0232 716 07 37

sudan-palas-guest-house.alacati.hotels-tr.net/

Alaçatı Otel #7: İğdeli Han Otel

Harika bir havuz, keyifli bir kahvaltı, yemyeşil bir bahçe ve özel tasarım odalar istiyorsanız İğdeli Han’ı tercih edebilirsiniz. Odaların tasarımı ve ihtişamı burada kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacak.

Adres: Hacı Memiş Mah. 2055 Sok. No:18 Alaçatı / Çeşme – 0232 716 09 70

Alaçatı Otel #8: Cadde 75

Rahatlığı, tüm incelikleriyle düşünülmüş dekorasyonu ile Cadde 75, Alaçatı merkeze yakın olmak isteyenler, harika bir kahvaltıyla güne başlamaklar için ideal!

Adres: İnönü Bulvarı 3030 Sok. No:79 Alaçatı / Çeşme – 0232 716 93 03

Alaçatı Otel #9: Manastır Otel

Gerçekten de bir manastır’ı andıran tarzı, Akdeniz ve Ege mimarisinin birleşiminden ortaya çıkan Manastır Otel’in birbirinden güzel odası var. Manastır Otel’i vazgeçilmez kılan ise otelin ortasındaki kocaman havuzu. Akşam üstü denizden geldikten sonra havuz keyifi yapmak isteyenlere Manastır Otel öneririz.

Adres: Yeni Mecidiye Mah. 3008 Sok. No:3 Alaçatı / Çeşme – 0232 716 66 96

Alaçatı Otel #10: Tashmahal Otel

Alaçatı’nın ünlü otellerinden TashMahal, merkezden Hacımemiş’e doğru yürürken sağınızda kalıyor. Odaların için taş ve daha etnik tarzda dekore edilmiş. Adı Taj Mahal’den esinlerek TashMahal’in odalarının ortamı Hint tarzına yakın. Arkadaki gizli bahçesi, bu butik oteli daha da güzel kılıyor.

Adres: Tokoğlu Mah. 1005 Sok. No:68 Alaçatı / Çeşme – 0232 716 01 22

Alaçatı Otel #11: Beyaz Han

Alaçatı’nın tam merkezinde bulunan Beyaz Han’da kalmak için çok önemli bir nedeniniz var; bu otelden adımınızı attığınız anda Alaçatı’nın café/restoranları ve butikleri arasındasınız. Odaların bembeyaz dekoru size daha da huzurlu bir tatil yaşatacak.

Adres: Yenimecidiye Mah. Ara Sok. No:7 Alaçatı / Çeşme – 0232 716 84 53

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN