Alaçatı, butikleri, café ve restoranları ve açılan lounge’larıyla herkesin Çeşme tatilinin vazgeçmezi oldu. Son yıllarda ne kadar kalabalıklaşmış olsa da, şirin ve otantik havasını asla kaybetmeyen Alaçatı, meyhaneleri, başarılı Ege mezeleri yapan mekanları, sempatik lokalleri ile daha çok uzun yıllar hayatımızda kalacak; tatillerimizin en uğrak noktalarından biri olacak gibi duruyor. Peki Çeşme’ye tatile gittiniz ve Alaçatı’ya her zaman yakın olmak ve orada konaklamak istiyorsunuz. Nerede kalmalısınız? İşte en iyi Alaçatı otelleri!

Alaçatı’daki En İyi Butik Oteller

Çeşme’ye gittiğinizde Alaçatı’da kalmayı tercih edenlerdenseniz, sizin için bu şirin semtte konaklayabileceğiniz 10 butik otel seçtik. Umarız işinize yarar! Oteller ve açıklamalarını görmek için sizi “En İyi Alaçatı Otelleri” adlı galerimize davet ediyoruz:

En İyi Alaçatı Otelleri

KURABİYE OTEL: Bu sezon Alaçatı’nın daha da çok kalabalıklaşmasıyla çevrede gittikçe popülerleşen Hacımemiş Mahallesi’nde bulunan Kurabiye Otel, mavi panjurları, avlusu, şirin odaları ile ilgi çekiyor. Alaçatı’ya yakın ama aynı zamanda sakin bir mühitte olmak istiyorsanız Kurabiye Otel’i seçebilirsiniz. (Hacı Memiş Mah. Müthatpaşa Cad. 2012 Sok. No:54, Alaçatı / Çeşme – 0232 716 0901)

ALAVYA OTEL: 2013’te açılan Alavya Otel, ilk günden şıklığı, havuzu, bahçesi ve başarılı servisi ile kendini duyurdu. Alavya Alaçatı’nın en şık otellerinden denebilir. Kalmasanız bile ziyaret etmeniz önerilir. (Yeni Mecidiye Mah. 3005 Sok. No:6 Alaçatı / Çeşme – 0232 716 6632)

İĞDELİ HAN OTEL: Harika bir havuz, keyifli bir kahvaltı, yemyeşil bir bahçe ve özel tasarım odalar istiyorsanız İğdeli Han’ı tercih edebilirsiniz. Odaların tasarımı ve ihtişamı burada kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacak. (Hacı Memiş Mah. 2055 Sok. No:18 Alaçatı / Çeşme – 232 716 09 70 – 71)

SESİL OTEL: Sesil otel, Alaçatı’da “butik” otel konseptine en uyan otellerden! Aynı zamanda bir antika dükkanı olan Sesil Otel’de beğendiğiniz tabloları ve antikaları satın alabiliyorsunuz. (Yenimecidiye Mah. 3002 Sok. No:11 Alaçatı / Çeşme – 0232 716 9213)

SAILOR’S OTEL: Ev, Bahçe ve Meydan olarak Alaçatı’da 3 şubesi bulunan Sailors’ın merkezdeki butik oteliyle yani “MEYDAN” ile kesin karşılaşmışsınızdır. Sempatik odaları, konumu, çok merkezde olması, ünlü kahvaltısı ile Sailors Otel’i de alernatifleriniz arasına almanızda fayda var. Bir tavsiye: Sailors’ın altındaki Orta Kahve’de mantı yemeyi unutmayın. (Kemalpaşa Cad. No:66 & 3005 Sok. No:3 Alaçatı / Çeşme – 0232 716 8765)

CADDE 75: Rahatlığı, detaylarla düşünülmüş dekorasyonu ile Cadde 75, Alaçatı merkeze yakın olmak isteyenler, çeşitli bir kahvaltıyla güne başlamaklar için ideal! (İnönü Bulvarı 3030 Sok. No:79 Alaçatı / Çeşme – 0232 716 9303)

MANASTIR OTEL: Gerçekten de bir manastır’ı andıran tarzı, Akdeniz ve Ege mimarisinin birleşiminden ortaya çıkan Manastır Otel’in birbirinden güzel odası var. Manastır Otel’i vazgeçilmez kılan ise otelin ortasındaki kocaman havuzu. Akşam üstü denizden geldikten sonra havuz keyifi yapmak isteyenlere Manastır Otel önerilir. (Yeni Mecidiye Mah. 3008 Sok. No:3 Alaçatı / Çeşme – 0232 716 6696)

TASHMAHAL OTEL: Alaçatı’nın ünlü otellerinden TashMahal, merkezden Hacımemiş’e doğru yürürken sağınızda kalıyor. Odaların için taş ve daha etnik tarzda dekore edilmiş. Adı Taj Mahal’den esinlerek TashMahal’in odalarının ortamı Hint tarzına yakın. Arkadaki gizli bahçesi, bu butik oteli daha da güzel kılıyor. (Tokoğlu Mah. 1005 Sok. No:68 Alaçatı / Çeşme – 0232 716 0122)

SU’DAN OTEL: İç açıcı, Baştan Çıkarıcı, Zen ve Vintage tarzda odalarıyla ilgi çeken Su’dan Otel’I bulunduğu mevkiiye ve otelin güzel, yüksek tavanlı, lavantalı vazolarla dolu girişine hayran olacaksınız. Eğer 5 kişilik bir grupsanız ve beraber kalmak istiyorsanız, Su’dan’ın mutfaklı, televizyonlu, 5 kişilik yatak kapasiteli bir odasında kalabilirsiniz. Burası Alaçatı’nın tadını doya doya çıkarmak isteyenler için birebir! (Hacı Memiş Mah. 2012 Sok. No:1-3 Alaçatı / Çeşme – 0232 716 0737)

BEYAZ HAN: Alaçatı’nın tam merkezinde bulunan Beyaz Han’da kalmak için çok önemli bir nedeniniz var; bu otelden adımınızı attığınız anda Alaçatı’nın café/restoranları ve butikleri arasındasınız. Odaların bembeyaz dekoru size daha da huzurlu bir tatil yaşatacak. (Yenimecidiye Mah. Ara Sok. No:7 Alaçatı / Çeşme – 0232 716 84 53

theMagger’dan Kurabiye Otel üzerine…

theMagger’dan Alaçatı lezzet durakları…

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

MAGGER NEWSLETTER'A ÜYE OLUN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?