Alaçatı- Hacımemiş, butikleri, kahvaltıcıları ve restoranları herkesin Çeşme tatilinin vazgeçmezi oldu. Son yıllarda ne kadar kalabalıklaşmış olsa da, şirin ve otantik havasını asla kaybetmeyen Alaçatı, meyhaneleri, başarılı Ege mezeleri yapan mekanları, sempatik lokalleri ile daha çok uzun yıllar hayatımızda kalacak; tatillerimizin en uğrak noktalarından biri olacak gibi duruyor. Peki Çeşme’ye tatile gittiniz ve Alaçatı’ya her zaman yakın olmak ve orada konaklamak istiyorsunuz. Hangi Alaçatı otellerini tercih etmelisiniz? Nerede kalmalısınız? 

Alaçatı’daki En İyi Butik Oteller

Çeşme’ye gittiğinizde Alaçatı’da kalmayı tercih edenlerdenseniz, sizin için bu şirin semtte konaklayabileceğiniz 10 butik oteli seçtik. Alaçatı oteller ve açıklamalarını görmek için sizi “En İyi Alaçatı Otelleri” adlı listemize davet ediyoruz:

Patchamama

Adını “Toprak Ana”dan alan Patchamama Alaçatı’nın gerçek felsefesi itibariyle son derece uyumlu, oldukça şık ve özel bir otel. Üç kardeşin, ilhamlarını doğadan alarak yarattıkları, çevreye duyarlı ve insan-doğa ilişkisini yeniden canlandırmayı amaçlayan Pachamama Alaçatı’da, tasarımdan gurme mutfağa, tüm özellikler toprağa bağlı medeniyetlerden esinlenilerek oluşturulmuş. Kök, Şifa, Denge gibi isimlere sahip odaların içerisinde, mağara çizimlerinden Aztek tabletleri ve Mısır papirüslerine, farklı dokunuşlar yer alıyor. Patchamama Alaçatı, sana özel şifa ve huzur dolu bir seyahat deneyiminin yanında, farklı kültürlerin dünyasına yolculuk etme şansı sunuyor.

Otel Bernadet

İsmini yurtdışı seyahatlerinde yabancılarla karşılaştığında veya rezervasyon yaparken ismi kolay anlaşılsın diye kendisini “Bernadet’teki gibi Berna” diye tanıtan Berna Mimaroğlu’ndan alan otel, kendinizi evinizde hissedebileceğiniz bir yer. Her köşesinde eşi Berna Mimaroğlu’nun izlerini yaşatan Vedat Mimaroğlu’nun kendi yaptığı doğal lezzetleri ve sebze bahçesindeki organik ürünleri tadabilmeniz mümkün.

Alaçatı, 13050. Sok No:14, 35930 Çeşme/İzmir

Gaia Alaçatı 

gaia-alacati-fa278b1e

2018’de açılan Gaia Alaçatı; sade ve şık dekorasyonuyla ilgi çekiyor. “İçerisinde yer alan Misk’te muhteşem bir kahvaltı deneyimi yaşayabilir, güne mis gibi çiçek kokularıyla başlayabilirsiniz. Gaia’nın bohem tarzını çok seveceksiniz.

Adres: Alaçatı Mah. 13002 Sok. No:11, Alaçatı / Çeşme – 0232 729 7777

gaiaalacati.com/

İlginizi çekebilir: Lisya Kalma’dan içerisinde Misk’in de yer aldığı “Hacımemiş ve Alaçatı’da En İyi Kahvaltı Mekanları”

Katre Otel Alaçatı

5814_9977_8376-galeri3

Alaçatı’nın atmosferine uygun dekore edilmiş taş odaları, muhteşem havuzu ve lezzetli kahvaltısıyla Katre Otel, sizlere müthiş bir tatil deneyimi sunuyor. Burada rahat etmeniz için her şey düşünülmüş: yataklar organik pamuktan yapılmış, odaların dekorasyonunda aromaterapik yağ lambaları kullanılmış, içme suyunuzun enerjisi bile kristal taşlar kullanılarak artırılmış. Kalmasanız bile Katre Otel Alaçatı’ya mutlaka uğramanızı öneririz.

Adres: Alaçatı Mah. İnönü Cad. No:77, Alaçatı / Çeşme – 0232 716 76 72

katrehotel.com/

İlginizi çekebilir: Gizem Dereci’den “Alaçatı’da İki Gün”

Kurabiye Otel

Kurabiye Otel Alaçatı

Alaçatı’nın daha da çok kalabalıklaşmasıyla çevrede her geçen gün popülerleşen Hacımemiş Mahallesi’nde bulunan Kurabiye Otel, mavi panjurları, avlusu, şirin odaları ile ilgi çekiyor. Alaçatı’ya yakın ama aynı zamanda sakin bir muhitte olmak istiyorsanız Kurabiye Otel’i seçebilirsiniz.

Adres: Hacı Memiş Mah. Müthatpaşa Cad. 2012 Sok. No:54, Alaçatı / Çeşme – 0232 716 0901

kurabiyeotel.com/

Alavya Otel

Alavya Hotel Alaçatı

2013’te açılan Alavya Otel, ilk günden şıklığı, çevresi bambu şezlonglar ve desenli şemsiyelerle donatılmış otantik havuzu, bahçesi ve başarılı servisi ile kendini duyurmuştu. Alavya seneler geçmesine rağmen hala Alaçatı’nın en şık otellerinden. Kalmasanız bile ziyaret etmeniz önerilir.

Adres: Yeni Mecidiye Mah. 3005 Sok. No:6 Alaçatı / Çeşme – 0232 716 6632

alavya.com.tr/

Sailor’s Hotel

Screen Shot 2018-08-29 at 18.13.14

Ev, Bahçe ve Meydan olarak Alaçatı’da 3 şubesi bulunan Sailors’ın merkezdeki butik oteliyle yani “MEYDAN” ile kesin karşılaşmışsınızdır. Sempatik odaları, konumu, çok merkezde olması, ünlü kahvaltısı ile Sailors Otel’i de alernatifleriniz arasına almanızda fayda var. Bir tavsiye: Sailors’ın altındaki Orta Kahve’de mantı yemeyi unutmayın.

Adres: Kemalpaşa Cad. No:66 & 3005 Sok. No:3 Alaçatı / Çeşme – 0232 716 87 65

Su’dan Palas

Sudan Palas

İç açıcı, Baştan Çıkarıcı, Zen ve Vintage tarzda odalarıyla ilgi çeken Su’dan Otel’I bulunduğu mevkiiye ve otelin güzel, yüksek tavanlı, lavantalı vazolarla dolu girişine hayran olacaksınız. Eğer 5 kişilik bir grupsanız ve beraber kalmak istiyorsanız, Su’dan’ın mutfaklı, televizyonlu, 5 kişilik yatak kapasiteli bir odasında kalabilirsiniz. Burası Alaçatı’nın tadını doya doya çıkarmak isteyenler için birebir!

Adres: Hacı Memiş Mah. 2012 Sok. No:1-3 Alaçatı / Çeşme – 0232 716 07 37

İğdeli Han Otel

Harika bir havuz, keyifli bir kahvaltı, yemyeşil bir bahçe ve özel tasarım odalar istiyorsanız İğdeli Han’ı tercih edebilirsiniz. Odaların tasarımı ve ihtişamı burada kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacak.

Adres: Hacı Memiş Mah. 2055 Sok. No:18 Alaçatı / Çeşme – 0232 716 09 70

Cadde 75

Rahatlığı, tüm incelikleriyle düşünülmüş dekorasyonu ile Cadde 75, Alaçatı merkeze yakın olmak isteyenler, harika bir kahvaltıyla güne başlamaklar için ideal!

Adres: İnönü Bulvarı 3030 Sok. No:79 Alaçatı / Çeşme – 0232 716 93 03

Manastır Otel

Gerçekten de bir manastır’ı andıran tarzı, Akdeniz ve Ege mimarisinin birleşiminden ortaya çıkan Manastır Otel’in birbirinden güzel odası var. Manastır Otel’i vazgeçilmez kılan ise otelin ortasındaki kocaman havuzu. Akşam üstü denizden geldikten sonra havuz keyifi yapmak isteyenlere Manastır Otel öneririz.

Adres: Yeni Mecidiye Mah. 3008 Sok. No:3 Alaçatı / Çeşme – 0232 716 66 96

Tashmahal Otel

Alaçatı’nın ünlü otellerinden TashMahal, merkezden Hacımemiş’e doğru yürürken sağınızda kalıyor. Odaların için taş ve daha etnik tarzda dekore edilmiş. Adı Taj Mahal’den esinlerek TashMahal’in odalarının ortamı Hint tarzına yakın. Arkadaki gizli bahçesi, bu butik oteli daha da güzel kılıyor.

Adres: Tokoğlu Mah. 1005 Sok. No:68 Alaçatı / Çeşme – 0232 716 01 22

Beyaz Han

Alaçatı’nın tam merkezinde bulunan Beyaz Han’da kalmak için çok önemli bir nedeniniz var; bu otelden adımınızı attığınız anda Alaçatı’nın café/restoranları ve butikleri arasındasınız. Odaların bembeyaz dekoru size daha da huzurlu bir tatil yaşatacak.

Adres: Yenimecidiye Mah. Ara Sok. No:7 Alaçatı / Çeşme – 0232 716 84 53