Henüz bir tatile çıkacak vaktiniz ya da fırsatınız yoksa, size en az bir ilkbahar tatili kadar iyi gelecek film önerilerimize kulak verin! İşte havalar gibi içinizi ısıtacak, yüzünüzü güldürecek, bazısı duygulandıracak, modunuzu yükseltecek film önerileri:

“En İyi Bahar Filmleri”nden sonra “Keyfinizi Yerine Getirecek, Huzur Dolu 10 Film Önerisi” listemizi okuyabilirsiniz. 

En İyi İlkbahar Filmleri

An | 2015, Naomi Kawase

Bahar Japonya’da, kiraz çiçeklerinin altında…

Açtığı krep standıyla geçimini sağlayan bir adam, iş arayan yaşlıca bir kadın… Adamın kadının ev yapımı reçellerinden bir kaşık tatması, onu işe almaya karar vermesine yetiyor ve aralarında kreplerden çok daha ötesine taşan bir ilişki başlıyor.

youtube play youtube play

IMDb Puanı: 7.3/10

Bambi | 1942, David Hand

Bahar ormanda, Disney’in hüzünlü çizgilerinde…

“Ormanlar Prensi” Bambi’nin doğanın ve ormanın ortasında büyürken geçirdiği güzel günler, edindiği arkadaşlar ve hatta bulduğu aşkı anlatan bu klasik Disney animasyonunun cesaret ve fedakarlık dolu hikâyesine capcanlı bir doğa fon oluşturuyor.

youtube play youtube play

IMDb Puanı: 7.3/10

Easter Parade | 1948, Charles Walters

Bahar dans pistinde, müzikallerin büyüsünde…

Judy Garland ve Fred Astaire’li bu klasik, bahar denince akla gelen neşeli zamanlardan Paskalya tatiline denk gelen bir dönemde geçiyor. Ünlü ve uyumlu bir dans ikilisi yollarını ayırınca, dansçılardan biri eski partnerini kıskandırmak için yeni biriyle eşleşiyor ve eğlenceli bir çekişme başlıyor.

youtube play youtube play

IMDb Puanı: 7.4/10

Emma | 1996, Douglas McGrath

Bahar Jane Austen romanlarında…

Çöpçatanlık sanatında kimsenin eline su dökemediği, kendi duygularını ve ilişkilerini ise geri plana itmekten vazgeçmeyen Emma Woodhouse’un aşkla tanışmasını anlatan bu Austen romanı uyarlaması, Gwyneth Platrow’un tatlı performansıyla renkleniyor.

youtube play youtube play

IMDb Puanı: 6.6/10

Ferris Bueller’s Day Off | 1986, John Hughes

Bahar gençlik ateşinde…

Tüm zamanların gençlik filmleri klasikleri arasında yer alan John Hughes filmi, Ferris Bueller adlı lise öğrencisinin hayatının en güzel gününü yaşamak için okuldan kaçışını ve kusursuz gözüken planını anlatıyor. Filmi renklendirenler arasında kız arkadaşıyla Chicago’ya yolculuk, son model bir Ferrari ve peşlerine düşen bir okul müdürü var.

youtube play youtube play

IMDb Puanı: 7.8/10

The Secret Garden | 1993, Agnieszka Holland

Bahar gizli bir bahçede…

Polonyalı usta yönetmen Agnieszka Holland’ın İngilizce çektiği filmlerden olan “The Secret Garden”, Hindistan’da büyüyen İngiliz bir genç kızın, ailesini kaybettikten sonra İngilitere’ye, ilgisiz amcasının yanına dönüşünü konu alıyor. Özlem ve sıkıntıyla geçen günleri sırasında amcasının köşkünde gizli bir bahçe keşfeden ve burayı kendince güzelleştirmeye çalışan Mary’nin hayata tutunuşu hüzünlü bir filmi güzelleştiriyor.

youtube play youtube play

IMDb Puanı: 7.3/10

Spring Breakdown | 2009, Ryan Shiraki

Bahar belki de ucuz bir komedide…

Saturday Night Live’ın en komik kadınlarından Amy Poehler ve Rachel Dratch, yanlarına Parker Posey’i de alarak kahkahadan başka hiçbir şey vadetmeyen bir filmde karşımıza çıkıyor. Üç yetişkin kadının, üniversiteli gençleri hedefleyen bir tatil köyünde, bahar tatili sırasında geçirdiği çılgın günleri konu alan bu değeri az bilinen komedi, keyfinizi yerine getirecek.

youtube play youtube play

IMDb Puanı: 4.8/10

Spring Breakers | 2013, Harmony Korine

Bahar “gençlik nereye gidiyor?” diye sormakta.

Sıradan hayatlara sahip, üniversiteli dört genç kızın çılgınca eğlenmek için çıktıkları bahar tatilinin sınırları zorlayan, alkol, uyuşturucu, tehlike ve hatta suça uzanan bir hayat deneyimine dönüştüğü bu film, karamsar bir bahar tatili aracılığıyla sizi şoka uğratıyor. James Franco’nun başka bir varlığa dönüşen performansıyla dikkat çeken film, didaktiklikten uzak hayat dersleri ve nostaljik sahneleriyle soluk soluğa izleniyor.

youtube play youtube play

IMDb Puanı: 5.3/10

State Fair | 1945, Walter Lang

Her biri farklı bir yeteneğini sergileyerek Iowa Eyalet Fuarı’na katılan Frake Ailesi’nin fuar boyunca yaşadıklarını ve aşkı buluşlarını konu alan bu klasik müzikal, sizi Hollywood’un şaşalı günlerine götürecek. Filmin Oscar’lı şarkısının adında bile bahar var: “It Might As Well Be Spring”!

youtube play youtube play

IMDb Puanı: 7.0/10

10 Things I Hate About You | 1999, Gil Junger

Bahar lisede, romantik komedi gibi aşklarda…

William Shakespeare’in “Hırçın Kız” oyununun modern bir uyarlaması olan bu romantik komedi, kadrosunda Heath Ledger, Julia Stiles ve Joseph Gordon-Levitt’in gençliklerini barındırıyor. Huysuz ablası biriyle çıkana kadar kimseyle çıkmaya izni olmayan bir liseli kızın ve ilk görüşte aşık olduğu çocuğun arasında yaşananları konu alan film, son yılların en iyi romantik komedilerinden.

youtube play youtube play

IMDb Puanı: 7.3/10

İlginizi çekebilir: SineMagger’dan Film Önerileri