Benim için kahvaltının yeri çok ayrıdır. Güne nefis bir kahvaltı ile başlamak güne daha pozitif başlamamı sağlar. Anlayacağınız ben kahve-kruvasan insanı değilim. Bol çeşit severim, çay, meyve suyu, yumurta severim kahvaltımda. O yüzden yurt dışı seyahatlerimde de otelimi aslında “kahvaltı dahil” almam; şehrin keşiflerine sabahtan kahvaltıyla başlamanın verdiği keyif çok başkadır. Barselona tatilimde de kurallarımdan ödün vermedim, her sabah bir kahvaltı mekanı keşfettim. Hadi gelin, Barselona’da en iyi kahvaltının peşinden gidelim.

Federal Café Barselona Barselona’da Kahvaltı Mekanları

Barselona kahvaltı mekanları – federal

Barselona’da en sevdiğim bölge olan Barri Gotic’te ara bir sokakta bulunan Federal Café’ye girdiğiniz anda “Evet burası Barselona ve tam aradığım yer!” diyorsunuz. En sevdiğim kahvaltı menüsü tarzı burada var; çünkü menüsünde yumurta çeşidi bol olan mekanlar beni hep mutlu ediyor. Avokadolu, baconlı, somonlu, hindili… Çırpılmış, poşe, sahanda (fried)… Daha ne isterim!

Federal’e gittiğimde, menüde gördüğüme çok sevindiğim muzlu smoothie, yanında portakal suyu ve English Breakfast söyleyerek içecek konusunda rekor kırdım 🙂 Yemek olarak da poşe yumurta üzerine somon sipariş ettim. Hepsi çok çok lezzetliydi. Federal, Barselonalı genç kesmin, laptoplarını açıp, kahvaltıdan sonra uzun saatler vakit geçirdikleri harika bir café. Barselona’daki en doğru kahvaltı adreslerinden bir tanesi. Mutlaka not alın.

Federal’de leziz bir kahvaltının ardından kendinizi Barri Gotic’in dar ve karmaşık sokaklarına atın. Göreceğiniz café’ler, turistler, lokallar, butikler sizi çok heyecanlandıracak.

Instagram: @thefederalcafe

Granja Petitbo Barselona’da En iyi Kahvaltı Nerede Yenir?

Barselona Kahvaltı

Sizi şimdi daha az turistik bir bölgeye götürüyorum. Barselona o kadar güzel bir şehir ki, yalnızca turistik ve en bildiğiniz bölgeleri gezerseniz çok şey kaçırısınız. Ona baştan söylemeliyim. Lokallerin yaşadıkları bölgelere de gitmelisiniz. O yüzden Granja Petitbo, hem merkezden çok da uzak olmayışıyla hem de olduğu sempatik konum açısından çok doğru bir adres. Burası gri duvarları ve “cool” duruşu ile ilgi çeken, uzun masaların ortasındaki sukulentlerle ve kuru çiçeklerle güzelleşmiş bir mekan. Kahvaltı burada da muhteşem! Granja Petitbo ziyaretimde, kruvasanın ardından avokadolu çırpılmış yumurta sipariş ettim. İkisi de nefisti. Sonrasında da ortaya yukarıda gördüğünüz enfes pancake’i istedik. Hepsini bitirdiğimize asla pişman olmadık! Barselona seyahatinizde bu tatlı mekana kesin uğrayın.

Instagram: @granjapetitbo

Brunch & Cake – Cup&Cake – Travel&Cake Barselona’da En Güzel Kahvaltı Nerede EdiliBarselona kahvaltı-

Burası Barselona’ya giden Türkler arasında çok popüler bir mekan. Biraz kilo almak istiyor, Barselona’da birkaç Türk ile karşılaşmak istiyorsanız Brunch & Cake sizin yeriniz 🙂 Kekleri, banana bread gibi kahvaltı sonrası tatlıları muhteşem. Eggs benedict’i kendi yaptıkları waffle’ın üzerinde getiriyorlar. Çırpılmış yumurtanızı, oldukça lezzetli tahıllı bir bagel’in içinde yiyebiliyorsunuz. Yumurta ve kek yemek istemiyorum derseniz menüde leziz sandviçler de yer alıyor.

Benden size bir tavsiye: Brunch & Cake’in inanılmaz popüler oluşundan sonra, sahipleri bunu fırsat bilip yeni mekanlar da açmışlar. C/Tallers 79’da Cup & Cake’e gidebilirsiniz mesela. C/Roselló 189’da da Travel & Cake mevcut. Tüm bu mekanların menüleri üç aşağı 5 yukarı aynı. Brunch&Cake’te en az 30 dakika sıra beklemek istemeyenler diğer şubeleri de rahatça tercih edebilirler.

Barselona’da uzun kalıyorsanız, bunların dışındaki kahvaltı tavsiyelerim ise şöyle;  Yine Barri Gotic’te Milk Bar muhteşem bir yer. Smoothie’leri ve dekoru yeter. Ciutat de Granada’da bulunan Can Dendé’de somonlu bagel yemeyi unutmayın. Taze ekmekler eşliğinde leziz bir sandviç ardından çilekli bir tart yeme hayalleriniz varsa da Gran Via de les Corts Catalanes 677’de konumlanan El Petit Princep’e mutlaka uğrayın.

İlginizi çekebilir: Lisya Kalma’dan “Tüm Detaylarıyla Barselona Tatilimiz”