Vazgeçemediğiniz iki şey müzik ve akıllı telefonunuz değil mi? İşte bunu bilerek, müziksiz yapamayan herkesin akıllı telefonunda bulunması gereken 5 müzik uygulamasını bir araya getirdik.

Bundan böyle siz de SoundCloud ile en iyi mix’lerinizi paylaşabilir, gittiğiniz kulüpte ilk kez duyduğunuz o house şarkının ne olduğunu Shazam ile öğrenebilirsiniz. İster yeni müzikler keşfetmeyi, ister sevdiğiniz müzikleri paylaşmayı, isterseniz dinleyicinize ulaşmayı amaçlayın, bu uygulamaları gözden kaçırmayın!

1. Shazam

Shazam-Auto_web

 

1999 yılında İngiltere’de Chris Barton, Philip Inghelbrecht, Avery Wang ve Dhiraj Mukherjee tarafından geliştirilen müzik tanımlama uygulaması Shazam, türünün ilk örneklerinden. Akıllı telefonunuzun mikrofonunu kullanarak çakan müziğin küçük bir örneğini alan ve bunu kendi veritabanındaki örneklemelerin izleri ile karşılaştırarak eşleştiren Shazam parça adı, sanatçı ve albüm bilgilerini kısa bir süre içinde karşınıza çıkarıyor. iTunes, YouTube, Spotify ve Zune ile de bağlantıları olan uygulama, konserlerde ve hatta kulüplerde telefonunu havaya kaldırarak çalan şarkının bir kısmını kaydeden binlerce insanın açıklaması…

2. Spotify

Spotify

Şu çağda, hangimiz ücretsiz müzik dinlemek istemiyor, ya da hangimiz telefonumuzun hafızasını mp3’ler ile doldurmak istiyoruz ki? İsveçli müzik veri akış servisi Spotify; Sony, EMI, Warner Müzik Grubu, The Orchard ve Universal gibi öncü şirketlerinin de aralarında bulunduğu plak şirketlerinden seçilmiş müziklerin sınırsız ve ücretsiz dinlenmesine olanak veriyor. Ücretli premium hesapları da bulunan Spotify, kendimizi bıraktığımız, sevdiğimiz müzikleri her yere taşımamızı kolaylaştıran bir uygulama olarak her an hepimizin yanında.

3. Soundcloud

Soundcloud

 

Tamamen müziğe adanmış bir sosyal paylaşım sitesi olan SoundCloud, müzik listeleri oluşturmak, sevdiğiniz müzikleri paylaşmak, dilediğiniz müziği dinlemek gibi her müzik uygulamasında olması gereken özellikleri bünyesinde barındırıyor. SoundCloud’u iyi yapan, kendi müziğinizi yükleyerek milyonların sizi keşfetmesini sağlayabileceğiniz bir platform olması. Kendi orijinal parçalarınızı ya da birbirinden hareketli mix’lerinizi SoundCloud’a yükleyerek dünyaya açılabilirsiniz!

4. 8tracks

8tracks

Sosyal internet radyosu 8tracks, kullanıcılar tarafından oluşturulmuş ve en az 8 parçadan oluşan listelerin dinlenebildiği bir platform. Ücretsiz hesap oluşturulabilen 8tracks’te ister kendi listelerinizi oluşturarak DJ’liğe soyunabilir, ister başkalarının hazırladığı listeleri dinleyerek dinleyici konumunda kalabilirsiniz. Kullanıcılara DJ’lik konusunda olanaklar sunan birçok yan servisini de ücretli olarak bulunduran 8tracks’te profesyoneller için de çok şey var!

5. TuneIn Radio

tunein

 

100 binden fazla gerçek radyo istasyon ve 4 milyondan fazla podcast’i bir çatı altında toplayan TuneIn, müziğin yanı sıra talkshow, haber ve spor programlarına da ulaşmanızı sağlıyor. Etrafınızda en çok dinlenen radyoları görerek popüler olana ulaşabileceğiniz TuneIn’de nerede olursanız olun binlerce radyo elinizin altında…

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN