Kimi yaz festivallerini, açık havada eğlenmeyi kimi de kışın konser salonlarındaki sıcak ve samimi ortamı sever. Fakat her iki gruba da ortak bir duygu hakimdir: müzik keşfi tutkusu. Schweppes ile keşif günlüğünde bu hafta İstanbul’da müziğin eğlenceli ve yeniliklerle dolu dünyasına kulak vermek ve onun peşinden gitmek isteyenlerin mutlaka uğraması gereken 8 konser mekanını yazdık!

İstanbul’daki Konser Mekanları

UNIQ İstanbul

UNIQ İstanbul, birbirinden renkli etkinlikleriyle adı gibi eşsiz! Konser, tiyatro, müzikal, sergi, seminer, alışveriş ve yeme-içme gibi pek çok aktiviteye ev sahipliği yapmasının yanında kendini sürekli yeniliyor oluşuyla son zamanların en çok tercih edilen mekanlarından. 1000’den fazla seyirci kapasiteli UNIQ Hall, Avrupa’nın en iyi akustiğine sahip Volkswagen Arena ve etrafı yeşilliklerle çevrili UNIQ Açık Hava Sahnesi‘nde en sevdiğiniz grupları dinleyebilirsiniz. Alın Schweppes’inizi elinize, saatlerce dans edip eğlenceye doyun!

Heyecanlandığımız etkinlik: Black metal’in sınırlarını zorlayan Polonyalı grup Behemoth, diğer albümlerine kıyasla çok daha dinamik ve rock etkisinde olan “I Loved You At Your Darkest” ile 23 Şubat’ta Volkswagen Arena’da olacak!

uniqistanbul.com

Zorlu PSM

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Zorlu PSM (@zorlu_psm) on

Hepimizin bildiği gibi Zorlu PSM, kısa sürede İstanbul’daki sanat ve eğlence hayatının kalbi haline geldi. Sónar İstanbul, MIX Festival ve Zorlu PSM Caz Festivali ile hepimizin gündeminde olan Zorlu PSM’de dünya çapında yıldızların rock, electropop, progressive rock gibi türlerde performanslarını izleyebilirsiniz. Ünlü Broadway ve West End müzikalleri gibi çeşitli gösterilere de ev sahipliği yaparak çeşitli kültür ve sanat etkinliklerini bizlerle buluşturuyor, etkinlik programını takipte kalın!

Heyecanlandığımız etkinlik: 20 Aralık’ta hip-hop’a yeni bir soluk getiren Shahmen‘in akıllara kazınan orijinal melodileri ve güçlü baslarıyla harika bir gece yaşamaya hazır olun.

zorlupsm.com/tr

Babylon

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Babylon (@babylonistanbul) on

Ve tabii ki Bomontiada mekanlarının gece kuşları tarafından en fazla arananı: Babylon! Babylon, 15 yıldan fazla süredir hem yerel hem de uluslararası müzik kültürünün merkezi konumunda. Keyifli etkinlik programında her türden müziğin en iyi temsilcilerinin performanslarını bulabileceğiniz Babylon, İstanbul gece hayatının belkemiklerinden biri olma özelliğini koruyor. Burada konserler hiç bitmesin, hep devam etsin.

Heyecanlandığımız etkinlik: 31 Aralık’ta gerçekleşecek olan “Oldies But Goldies Yılbaşı Partisi” zamanda eğlenceli bir yolculuk yapmak isteyenler için muhteşem bir etkinlik! ABBA’dan Madonna’ya, Michael Jackson’dan Donna Summer’a eskimeyen klasiklerin bir araya geleceği partiyi bizce kaçırmayın.

babylon.com.tr

Salon

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Salon İKSV (@saloniksv) on

En sevdiğimiz konser mekanlarından olan Salon, bildiğiniz gibi İKSV’nin Şişhane’deki binasının giriş katında yer alıyor. Çoğunluğu indie, alternatif rock ve caz olmak üzere birçok farklı sanatçı ve grubu ağırlayan Salon’un programında konserlerin yanı sıra söyleşiler ve tiyatro oyunları da var. Ünlü caz vokalistlerden piyanistlere, Fransız elektronik müzik sahnesinin temsilcilerinden dans etmeye doyamayacağınız performanslara Salon‘da birbirinden farklı ve özel müzik deneyimleri yaşayabilirsiniz.

Heyecanlandığımız etkinlik: 8-9-10 Şubat’ta, Teksaslı indie pop grubu Birlikte Güzel: Khruangbin Salon’da olacak! Bize sorarsanız, bir an önce konserde yerinizi ayırın ve kendinizi grubun kendine özgü egzotik melodisine teslim ettiğiniz özel bir deneyim yaşamaya hazır olun.

saloniksv.com/

İş Sanat

 

View this post on Instagram

 

A post shared by İş Sanat (@issanat) on

Caz, dünya müziği ve klasik müzik konserleri ile öne çıkan İş Sanat, her zaman en iyilerden. Bugüne kadar Kurt Elling, Yo-Yo-Ma, Mariinsky Tiyatrosu Senfoni Orkestrası gibi usta sanatçıları ve dünyaca ünlü toplulukları ağırlamış olan İş Sanat, İstanbul’da kültür-sanat etkinliklerini canlandırmaya ve yaşamlarımızı renklendirmeye devam ediyor. Türk Sanat Müziği’nden keman ve viyolonsel resitallerine İş Sanat’ın dopdolu programına mutlaka göz atın.

Heyecanlandığımız etkinlik: Grammy ödüllerine aday gösterilen ilk mandolin sanatçısı olan Avi Avital ve Cappella Gabetta oda orkestrası 9 Ocak’ta İş Sanat’ta dinleyicileri ile buluşacak! Barok dönemden çağdaş müziğe harika bir müzik şöleni yaşamak isteyenler kaçırmamalı.

issanat.com.tr/

Akbank Sanat

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Akbank Sanat (@akbanksanat) on

İstiklal Caddesi’nin hemen girişinde yer alan Akbank Sanat, hepimizin bildiği gibi sergilerden konserlere, dans gösterilerinden film gösterimlerine sanatın her dalına ait keyifli etkinlikler sunan bir kültür merkezi. Akbank Sanat‘ı dünyanın en önemli caz müzisyenlerinin ve yeni yeteneklerinin buluştuğu Akbank Caz Festivali‘nden tanımayan yoktur. Cazın yanı sıra elektronik müziğin farklı performanslarını ve daha birçok çeşitli proje ve etkinlikleri etkinlik programında bulabilirsiniz!

Heyecanlandığımız etkinlik: Valensiya’da yaşarken yeteneklerini bir araya getirmiş olan üç müzisyen, NES 16 Ocak’ta Akbank Sanat’ta! Şarkıcı/çellist Nesrine Belmokh, çeliist Matthieu Saglio ve perküsyoncu David Gadea’dan oluşan bu muhteşem kadroyu sahnede izlemelisiniz.

akbanksanat.com/

Nardis Jazz Club

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tasdemir ASAN ~ tAs (@tasdemir.asan) on

nardisjazz.com/

İstanbul’un gerçek anlamda bir caz kulübü olma özelliği taşıyan sayılı mekanlarından olan Galata’daki Nardis Jazz Club’a hala uğramadınız mı? Nardis Jazz Club‘da birçok farklı sanatçı ve topluluğu izleme fırsatı bulabilir, huzurlu ve eğlenceli bir gecede müziğin tadını çıkarabilirsiniz. Hepimizin özlediği, zaman kavramını unutturan keyifli akşamların doğru adreslerinden biri kesinlikle burası.

Heyecanlandığımız etkinlik: Mulgrew Miller, James Weidman ve Harold Mabern gibi caz müziğinin efsanevi piyanistleriyle çalışan başarılı piyanist Can Çankaya, 24 Aralık’ta Nardis Jazz  Club’da olacak!

Unutmadan, Kadıköy’deyseniz sevdiğiniz sanatçıların performanslarını Dorock XL‘in eğlenceli ortamında izleyebilirsiniz, Küçükçiftlik Park ise her zaman için yaz aylarının vazgeçilmezlerinden!

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN