Kimi yaz festivallerini, açık havada eğlenmeyi kimi de kışın konser salonlarındaki sıcak ve samimi ortamı sever. Fakat her iki gruba da ortak bir duygu hakimdir: müzik keşfi tutkusu. Schweppes ile keşif günlüğünde bu hafta İstanbul’da müziğin eğlenceli ve yeniliklerle dolu dünyasına kulak vermek ve onun peşinden gitmek isteyenlerin mutlaka uğraması gereken 8 konser mekanını yazdık!

İstanbul’daki Konser Mekanları

UNIQ İstanbul

Uniq İstanbul
UNIQ İstanbul

UNIQ İstanbul, birbirinden renkli etkinlikleriyle adı gibi eşsiz! Konser, tiyatro, müzikal, sergi, seminer, alışveriş ve yeme-içme gibi pek çok aktiviteye ev sahipliği yapmasının yanında kendini sürekli yeniliyor oluşuyla son zamanların en çok tercih edilen mekanlarından. 1000’den fazla seyirci kapasiteli UNIQ Hall, Avrupa’nın en iyi akustiğine sahip Volkswagen Arena ve etrafı yeşilliklerle çevrili UNIQ Açık Hava Sahnesi‘nde en sevdiğiniz grupları dinleyebilirsiniz. Alın Schweppes’inizi elinize, saatlerce dans edip eğlenceye doyun!

uniqistanbul.com

Zorlu PSM

Hepimizin bildiği gibi Zorlu PSM, kısa sürede İstanbul’daki sanat ve eğlence hayatının kalbi haline geldi. Sónar İstanbul, MIX Festival ve Zorlu PSM Caz Festivali ile hepimizin gündeminde olan Zorlu PSM’de dünya çapında yıldızların rock, electropop, progressive rock gibi türlerde performanslarını izleyebilirsiniz. Ünlü Broadway ve West End müzikalleri gibi çeşitli gösterilere de ev sahipliği yaparak çeşitli kültür ve sanat etkinliklerini bizlerle buluşturuyor, etkinlik programını takipte kalın!

zorlupsm.com/tr

Babylon

Ve tabii ki Bomontiada mekanlarının gece kuşları tarafından en fazla arananı: Babylon! Babylon, 15 yıldan fazla süredir hem yerel hem de uluslararası müzik kültürünün merkezi konumunda. Keyifli etkinlik programında her türden müziğin en iyi temsilcilerinin performanslarını bulabileceğiniz Babylon, İstanbul gece hayatının belkemiklerinden biri olma özelliğini koruyor. Burada konserler hiç bitmesin, hep devam etsin.

babylon.com.tr

Salon

En sevdiğimiz konser mekanlarından olan Salon, bildiğiniz gibi İKSV’nin Şişhane’deki binasının giriş katında yer alıyor. Çoğunluğu indie, alternatif rock ve caz olmak üzere birçok farklı sanatçı ve grubu ağırlayan Salon’un programında konserlerin yanı sıra söyleşiler ve tiyatro oyunları da var. Ünlü caz vokalistlerden piyanistlere, Fransız elektronik müzik sahnesinin temsilcilerinden dans etmeye doyamayacağınız performanslara Salon‘da birbirinden farklı ve özel müzik deneyimleri yaşayabilirsiniz.

saloniksv.com/

İş Sanat

Caz, dünya müziği ve klasik müzik konserleri ile öne çıkan İş Sanat, her zaman en iyilerden. Bugüne kadar Kurt Elling, Yo-Yo-Ma, Mariinsky Tiyatrosu Senfoni Orkestrası gibi usta sanatçıları ve dünyaca ünlü toplulukları ağırlamış olan İş Sanat, İstanbul’da kültür-sanat etkinliklerini canlandırmaya ve yaşamlarımızı renklendirmeye devam ediyor. Türk Sanat Müziği’nden keman ve viyolonsel resitallerine İş Sanat’ın dopdolu programına mutlaka göz atın.

issanat.com.tr/

Akbank Sanat

İstiklal Caddesi’nin hemen girişinde yer alan Akbank Sanat, hepimizin bildiği gibi sergilerden konserlere, dans gösterilerinden film gösterimlerine sanatın her dalına ait keyifli etkinlikler sunan bir kültür merkezi. Akbank Sanat‘ı dünyanın en önemli caz müzisyenlerinin ve yeni yeteneklerinin buluştuğu Akbank Caz Festivali‘nden tanımayan yoktur. Cazın yanı sıra elektronik müziğin farklı performanslarını ve daha birçok çeşitli proje ve etkinlikleri etkinlik programında bulabilirsiniz!

akbanksanat.com/

Nardis Jazz Club

nardisjazz.com/

İstanbul’un gerçek anlamda bir caz kulübü olma özelliği taşıyan sayılı mekanlarından olan Galata’daki Nardis Jazz Club’a hala uğramadınız mı? Nardis Jazz Club‘da birçok farklı sanatçı ve topluluğu izleme fırsatı bulabilir, huzurlu ve eğlenceli bir gecede müziğin tadını çıkarabilirsiniz. Hepimizin özlediği, zaman kavramını unutturan keyifli akşamların doğru adreslerinden biri kesinlikle burası.

Unutmadan, Kadıköy’deyseniz sevdiğiniz sanatçıların performanslarını Dorock XL‘in eğlenceli ortamında izleyebilirsiniz, Küçükçiftlik Park ise her zaman için yaz aylarının vazgeçilmezlerinden!