orchestra of syrian musicians

Kim? Şef Issam Rafea yönetimindeki 50 kişilik Suriyeli Müzisyenler Orkestrası, Damon Albarn ve Rachid Taha, Julia Holter, Baaba Maal, Bassekou Kouyaté, Bu Kolthoum, Eslam Jawaad, Malikah, Mounir Troudi, Noura Mint Seymali, TALA gibi özel konuklar

Nerede? Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi

Ne zaman? 27 Haziran Pazartesi, saat 21.30’da

Neden?

1. Blur ve Gorillaz’ın yaratıcı beyni ve rock müziğin en üretken isimlerinden Damon Albarn’ı canlı dinlemek için sabırsızlanıyor, birçok başarılı projeyi birlikte hayata geçirdikleri Mike Smith’in müzik direktörlüğünü üstlendiği bu projeyi kaçırmak istemiyorsunuz.

2. Suriye’de yaşananlar nedeniyle ülkelerini terk etmek zorunda kalan müzisyenlerden oluşan senfonik topluluktan, 14-18 NOW ve Holland Festival’in ortak eser siparişlerini dinlemek, dünyaca ünlü müzisyenlerin konuk performanslarıyla Suriye müziğini keşfetmek istiyorsunuz.

3. 300 mültecinin de katılımının sağlanacağı, Türkiye’den ve dünyadan birçok STK’nın aracılığıyla izleyiciler arasında iyileştirici ve birleştirici bir diyalog imkanı yaratmayı hedefleyen bu konserin amacına ulaşmasına destek olmaktan mutluluk duyacaksınız.

Damon_Albarn_on_stage_at_The_Roundhouse__2010_with_members_of_The_Syrian_National_Orchestra_for_Arabic_Music_PHOTO_CRED_MARK_ALLAN

23. İstanbul Caz Festivali hakkında daha fazlası…

Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi, Kadırgalar Cad. Harbiye / İstanbul

YORUM YAZIN

AJANDA

Filmekimi

5 Ekim 2018 - Cuma

4. İstanbul Tasarım Bienali

22 Eylül 2018 - Cumartesi

Istanbul Coffee Festival

20 Eylül 2018 - Perşembe

MAGGER NEWSLETTER'A ÜYE OLUN