Bicycle Film Festival Istanbul

13 Eylül 2012 - Perşembe • 18:00
16 Eylül 2012 - Pazar • 21:00

Ne? 2001’den bu yana 20’den fazla şehirde düzenlenen; bisiklet ve bisiklet tutkusunun değerinin müzik, sanat ve sinema üzerinden anlaşılmasını hedefleyen festival.

Nerede? Kısa Film Gösterimleri: Hollanda Başkonsolosluğu Şapeli, Beyoğlu Cine Majestic ve Büyükada; Partiler: Lokal Tünel ve garajistanbul; Söyleşiler: Goethe-Institut ve Büyükada; Bisiklet Gezisi: Büyükada; Sergi: 311artworks

Ne zaman? 13-16 Eylül tarihleri arasında

Neden?

1. Belli bir temaya odaklanarak bir araya getirilmiş kısa filmleri birbiri ardına izlemekten çok zevk alıyorsunuz. Ve BFF Istanbul’da Spike Jonze’un da aralarında bulunduğu birçok yönetmenin ‘bisiklet’ ile ilgili filmleri “İstanbul New York’u Ağırlıyor“, “Bisiklet & Kaykay“, “Dünyadan“, “Line of Sight” ve “Bisiklet Hikayeleri” başlıklı 5 ayrı bölümde topluca gösteriliyor.

2. Bisiklet tutkunları, organik yaşam uzmanları ve gezginlerle bir araya gelmek istiyorsunuz. Ve BFF Istanbul’da BFF Talks (“Bisiklet Yolları” ve “Uzun Yol Hikayeleri” başlıklı iki söyleşi), Büyükada’da bisiklet gezisi ve piknik gibi etkinlikler var.

3. Gündüz film izler, gece de eğlenmesini bilirim diyorsunuz. Ve BFF Istanbul’da Blonde Redhead’den Amedeo Pace & Simone Pace ile TV on the Radio’dan Roofeo performanslarının yer aldığı bir parti ve DJ Sotu the Traveller‘ın müzikleriyle bir açılış partisi var.

Festival hakkında daha fazlası…

YORUM YAZIN

AJANDA

Filmekimi

5 Ekim 2018 - Cuma

4. İstanbul Tasarım Bienali

22 Eylül 2018 - Cumartesi

Istanbul Coffee Festival

20 Eylül 2018 - Perşembe

MAGGER NEWSLETTER'A ÜYE OLUN