Kumsalda

8 Haziran 2018 - Cuma • 19:00
28 Temmuz 2018 - Cumartesi • 18:00

Kim? Yönetmenler: Jacques Tati, Esat Özgül, Otto Preminger, Michelangelo Antonioni, Luchino Visconti, Éric Rohmer, Theo Angelopoulos, Julio Medem, Yorgos Lanthimos, Agnès Varda, Asghar Farhadi, Ulrich Seidl, Zeynep Dadak & Merve Kayan

Les plages d’Agnès / The Beaches of Agnès

Ne? Kumsalda başlığıyla, sinemada bir mekan olarak kumsalın işaret ettiği anlamların izini süren film gösterim programı Filmler: Les cavances de Monsieur Hulot / Mr. Hulot’s Holiday, Ne Sihirdir Ne Keramet, Bonjour Tristesse, L’avventura, Morte a Venezia / Death in Venice, Pauline à la plage / Pauline at the Beach, Conte d’été / A Summer’s Tale, Mia aioniktita kai mia mera / Eternity and a Day, Lucía y el sexo / Sex and Lucía, Kinetta, Les plages d’Agnès / The Beaches of Agnès, Darbareye Elly / About Elly, Paradies: Liebe / Paradise: Love, Mavi Dalga

Ne zaman? 8 Haziran – 28 Temmuz tarihleri arasında, değişen seanslarda

Neden?

1. Pera Müzesi’nde süren İstanbul’da Deniz Sefası‘nın,son zamanlarda ziyaret ettiğiniz en güzel sergi olduğunu düşünüyorsunuz ve sergiye paralel olarak gerçekleşen bu gösterim programındaki filmlerde, sergi sayesinde nostaljisini yaşadığınız plaj kültürünün farklı dönemlerde ve kültürlerde sinemaya nasıl yansıdığını da görmek istiyorsunuz.

2. Antonioni’den Angelopoulos’a, Varda’dan Lanthimos’a, Farhadi’den Seidl’a dünya sinemasının usta isimlerinin filmlerinin bir arada yer aldığı bu gösterim programının sizi sinema tarihinde çıkaracağı yolculuk için oldukça heyecanlısınız.

3. Henüz bir yaz tatili programı yapmadınız ve özlediğiniz kumsallara ne zaman kavuşacağınızı bilmiyorsunuz; klimalı bir salonda, plajları, denizi ve güneşi görmenin, üstelik yanında bir de sinema tarihinde iz bırakmış bir film izlemenin şimdilik en iyi alternatif olduğunu düşünüyorsunuz.

Etkinlik hakkında daha fazlası…Meşrutiyet Cad. No:65 Tepebaşı, Beyoğlu / İstanbul

Mia aioniktita kai mia mera / Eternity and a Day

YORUM YAZIN

AJANDA

25. İstanbul Caz Festivali

26 Haziran 2018 - Salı

Chill-Out Festival: The Missing Part

23 Haziran 2018 - Cumartesi

Sarsılan İmge

6 Haziran 2018 - Çarşamba

MAGGER NEWSLETTER'A ÜYE OLUN

MAGGERLARDAN GÜNCEL YORUMLAR
x

Newsletter'a üye olmadınız mı?