Tuzlu Su: Ekolojik Kurgular & Denizler Altında

5 Eylül 2015 - Cumartesi • 13:00
4 Ekim 2015 - Pazar • 16:00

abyss

Kim? Yönetmenler: Tacita Dean, Guido wan der Werve, Marguerite Duras, Kevin Reynolds, Roland Emmerich, Jennifer Baichwall & Edward Burtynsky, Stephan Koester, James Cameron, John Huston, Hayao Miyazaki, Wes Anderson  Sanatçılar: William Raban, James Richards, Jeremy Shaw, Jan Peter WHammer, Leslie Thornton, Luke Fowler, Rosalind Nashashibi, Chas Wyndham

Ne? İKSV ve İstanbul Modern Sinema işbirliğiyle hazırlanan, Tuzlu Su: Düşünce Biçimleri Üzerine Bir Teori başlıklı 14. İstanbul Bienali’ne paralel film gösterim programı. Filmler: JG, Nummer Veertien Home, L’homme Atlantique, Waterworld, The Day After Tomorrow, Watermark, Der Weisse Wal, The Abyss, Moby Dick, Gake No Ue No Ponyo, The Life Aquatic with Steve Zissou ve sanatçı kısa filmleri

Nerede? İstanbul Modern

Ne zaman? 5 Eylül – 4 Ekim tarihleri arasında, Perşembe, Cumartesi ve Pazar günleri değişen seanslarda

Bienal sinema cizelgesi

Neden?

1. 14. İstanbul Bienali’ni ilgiyle takip ediyorsunuz ve bienale paralel olarak usta yönetmenlerin Ekolojik Kurgular ve Denizler Altında temalı filmlerinin, sanatçı filmlerinden oluşan bir kısa film seçkisiyle bir araya gelmesinden oldukça mutlusunuz.

2. James Cameron’dan Hayao Miyazaki’ye, Wes Anderson’dan John Huston’a usta yönetmenlerin ekoloji ve su altını konu alan filmlerini yeniden izlemek ya da eksiklerinizi tamamlamak istiyorsunuz.

3. Çok sık izleme fırsatı bulamadığınız sanatçı filmlerini bu tür etkinlikler sayesinde takip edebilmekten zevk alıyorsunuz.

Life Aquatic with Steve Zissou

Etkinlik hakkında daha fazlası…

YORUM YAZIN

AJANDA

Filmekimi

5 Ekim 2018 - Cuma

4. İstanbul Tasarım Bienali

22 Eylül 2018 - Cumartesi

Istanbul Coffee Festival

20 Eylül 2018 - Perşembe

MAGGER NEWSLETTER'A ÜYE OLUN