Merhaba sevgili pet ebeveyn! Bu yazıda sizlerle dostunuz için en doğru bilgileri nerelerden edinebileceğinizden söz etmek istedim. Umarım ki yararlı ve keyifli yazı olur, iyi okumalar 🐾

Böyle bir yazı yazmaya neden ihtiyaç duyduğumu anlatmakla başlamak isterim. Bir veteriner fakültesi öğrencisi olarak, yıllar içinde şunu gördüm ki fenomenler, influencerlar, hayvan severler sosyal medyada çok aktif ve her konuda olduğu gibi hepsinin de hayvan sağlığı hakkında fikirleri var. Fakat insan sağlığı ne kadar komplike ve önemliyse hayvanların sağlığı da o kadar komplike ve önemli. Mama değişikliği gibi bir konu çok basit görünse de aslında önemli bir süreçtir. Öyle ki bu gözler her paket bitiminde mama değiştiren influencerlar gördü… İşte sosyal medyada gördüğünüz her hayvan sahibini dinlemeden önce, doğru bilgiye ulaşmanıza yardımcı olacak bazı profesyonel kaynakları derlemek istedim. 

Pet Ebeveynleri İçin Bilgi Rehberi

Pet Talks

ekran-resmi-2023-03-21-16-23-25
Pet Talks

Kedi, köpek, hamster, tavşan, papağan ve daha fazlası… Evcil dostunuz için en doğru bilgileri alabileceğiniz mecralardan bir tanesi Pet TALKS. Tamamı uzmanlardan ve alanındaki en iyi hekimlerden oluşan Pet Talks’a Instagram ve Youtube adreslerinden ulaşabilirsiniz. Bakım, besleme ve doğru bildiğiniz yanlışlar konusunda bir çok bilgiyi yazılı ve youtube videosu olarak bulabilirsiniz.

PETOPY

8f44c3c9-474d-40e1-8022-cd275af8a073
Petopy

Bu yazıda en çok seveceğiniz kaynağın Petopy olacağını düşünüyorum çünkü ne ararsanız var diyebilirim. Evde aşı ve bakım, canlı video danışmanlık ve petshop ihtiyaçlarınız gibi birçok seçeneğe sahipsiniz. Veteriner Hekiminizi seçerek istediğiniz güne ve saate randevu alabilir, klinik stresini yaşamadan evde rahatça aşı uygulamalarını yaptırabilir, aklınıza takılanları online bir şekilde hekiminize danışabilirsiniz. Özellikle hayat koşturmacasında kliniğe gitmeye vakti olmayan ebeveynler için harika bir alternatif olduğunu düşünüyor, özellikle yıllık koruma paketlerini incelemenizi tavsiye ediyorum.

Royal Canin Türkiye

royal-canin-logo-svg
Royal Canin

Anlatmaya gerek yok, siz onları zaten tanıyorsunuz. Yine de Royal Canin Türkiye’nin Instagram ve özellikle Youtube hesaplarından bahsetmek isterim. Instagram adreslerinde sorumlu pet ebeveynliğine dair birçok bilgi bulabileceğiniz gibi youtube kanallarına da bakarsanız; aslında değişik serilerde hayvan sahiplerinin akıllarındaki birçok soruyu kısa, öz ve net şekilde cevapladıklarını görebilirsiniz. Youtube kanalında Kemal Ayça ve İlker Gümüşoluk ile Bu Cevaplardan Emin Miyiz?  videolarından birçok şey öğreneceğinizi düşünüyorum.

Lider Pet Akademi

ekran-resmi-2023-03-21-16-47-51
Lider Pet Akademi

Özellikle beslenme konusunda birçok bilgiyi bulabileceğiniz ve doğru bildiğiniz yanlışlarını düzeltebileceğiniz Lider Pet Akademi ile bir kongrede tanıştım. Instagram ve Blog sayfalarınından kısa kısa, işinize çok yarayacak bilgilere tek tık ile ulaşabilirsiniz.

Şu an için işinize yarayacağını düşündüğüm, uzmanlar tarafından hazırlanan bilgi kaynakları bu şekilde. Bu kaynaklar internette gördüğünüz yanlışları gidermek için hazırlandı fakat tekrar uyarmak isterim ki bu kaynakları okuduktan sonra Veteriner Hekiminize danışmadan bir değişikliğe gitmemeniz. Bilgiler ne kadar doğru da olsa, verdiğiniz en doğru karar hekiminiz ile konuşarak aldığınız karardır sevgili Pet ebeveyni. Umarız ki siz ve dostunuz uzun yıllar sağlıklı bir ömür sürersiniz 🐾💕

Kapak Fotoğrafı: unsplash.com/@jamie452

İlginizi çekebilir: Yogi Magger’dan Evcil Hayvan Ürünleri