“Skinification” kelimesini daha önce duymuş muydunuz? Cilt bakımı, şüphesiz yükselen güzellik trendleri arasında yaşam pratiğimize en çok adapte ettiğimiz. Çift aşamalı temizlemeler, nemlendiriciler ve serumlar derken, elbette makyajı da bu sürecin bir parçası olarak görüyoruz ve ciltte 12 saate kadar kalan makyaj ürünlerinin aynı zamanda cilde bakım yapmasını, cilt endişelerine iyi gelmesini bekliyoruz. Bu arayışımızın farkında olan Clinique fondöten ailesi de bu süreci bizim için kolaylaştırıyor ve her cilt tipine ve endişesine uygun fondötenler sunuyor!

Makyajımız cilt bakımımızın devamı niteliğinde ve ten makyajımız sağlıklı bir görünümün, iyi bir makyajın temelini oluşturuyor. Yani bizim için cilt bakımı, aslında ten makyajı ile sona eriyor. Clinique fondöten ailesi de bu süreci bizim için kolaylaştırıyor ve her cilt tipine ve endişesine uygun bir fondöten sunuyor. İşte ailenin en yeni üyelerinden biri Clinique Even Better Clinical Serum Fondöten SPF20 (EBCF):

Fondöten seçerken kendimize sormamız gereken beş soru var: Yapısı, bitişi, kapatıcılığı, cilt tipimize uygunluğu ve elbette faydaları. Gün boyunca cildimizde kalan bir üründen beklentilerimiz de bu nedenle yüksek. Sekiz hafta gibi kısa bir sürede, makyajsızken bile daha aydınlık ve pürüzsüz bir görünüm vadeden Clinique Even Better Clinical da bu noktada çok yönlülüğü ile öne çıkıyor. %86 cilt bakım içeriğine sahip olan Even Better Clinical, cildi aydınlatan serum teknolojisi ile koyu leke görünümünü gözle görünür şekilde azaltmaya yardımcı oluyor. Üstelik de içeriğinde hyalüronik asit, salisilik asit ve c vitamini gibi önemli ve işlevsel etken maddeler barındırıyor. C vitamini koyu lekelerin görünümünü azaltmaya, cilt tonlarındaki eşitsizliği iyileştirmeye ve parlaklığı artırmaya yardımcı olurken; salisilik asit, epidermis hücrelerini yenilenmeye teşvik ederek cildi pürüzsüzleştiriyor, yeniden yapılandırıyor ve aydınlatıyor. Son olarak tüm cilt bakım ritüellerinin en önemli aşamalarından biri olan nemlendirme işlemini hyalüronik asit üstleniyor.

Fondöteninizin aynı anda cilt bakımı yaptığını hayal edin, işte Clinique Even Better Clinical Serum Fondöten tam olarak bunu yapıyor. %86 cilt bakım içeriği ve cildi aydınlatan serum teknolojisiyle cilt bakımının tamamlayıcısı oluyor ve buna ek olarak SPF 20 güneş koruması da sağlıyor. Yazın kullanılan fondötenlerde aradığımız bu vazgeçilmez özelliği; ciltte saten mat bir bitiş sunması, orta-tam kapatıcılık sağlaması ve 24 saat kalıcılığa sahip olması izliyor. Karma ve yağlı ciltler için geliştirilen tere ve neme dayanıklı, çizgilerde birikme yapmayan formüle sahip Even Better Clinical, içeriğindeki hyalüronik asit ile cildi nemlendiriyor. O halde aradığınız tüm bu özellikleri bir fondötende bulma fikri sizi de heyecanlandırdıysa daha detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Kapak Fotoğrafı: Clinique