Yükselen yeni meslekler ve işlerle birlikte çalışma standartları da değişti. Artık 08:00-17:00 mesailerin yerini esnek çalışma saatleri ve mekanları aldı. Fil Lab de, Ankara’da #işlerdeğişiyor tabelası ile bu yeni çalışma mekanlarından biri. Sessiz olun çünkü burada herkes çalışıyor, okuyor ve iş görüşmeleri yapıyor.

Konum

Profesyonel ancak plaza hayatından bağımsız çalışma alanları dünyada oldukça yaygın. Sadece çalışanlar değil üniversite öğrencileri de okul ve ev haricinde bir çalışma alanı ihtiyacını hissediyorlar.

2019’da bu fırsatı gören, Bahçelievler’deki Prod Coffee’nin sahipleri Prod’un çaprazına oldukça geniş ferah bir çalışma alanı kurmuşlar. Kendi deyimleriyle Ankara’nın yaşaması en keyifli ve yaratıcı bölgelerinden biri olan Bahçelievler’de yer alan Fil Lab, tüm donanımlara sahip, üretkenliğe ve paylaşıma olanak sağlayan bir çalışma ortamı sunuyor müşterilerine. Ankara’da çalışma alanları denince akla gelen ilk ve tek marka olma arzuları var; ki hizmet kaliteleri sayesinde bunun onlar için zor olacağını sanmıyorum.

Girişimciler, devam eden işini geliştirmek için pratik yöntemler arayan iş sahipleri, serbest çalışanlar, üniversite, yüksek lisans ve doktora öğrencileri… Fil Lab’de herkes için uygun bir alan bulunuyor.

Çalışma alanı haricinde işine odaklanmak isteyenler için Fil Lab’da “focus room”lar da bulunuyor. Böylece isteyenler focus room’a geçip çalışmalarını sessiz ortamda yürütebiliyor. Mekanın sahipleri bu alanlarda sesi yalıtan, asla odak dağıtmayan kaplama ve zemin malzemeleri kullanmışlar. İnşaatından itibaren Fil Lab’ın çok detaylı düşünülmüş bir proje olduğunu söyleyebilirim.

Bunun dışında Fil Lab’de genellikle hafta sonları etkinlik salonlarında kitap söyleşileri ve atölyeler düzenleniyor. Mutlaka takip etmek etmelisiniz! Daha geniş etkinlikler için konferans salonları ve müzik kayıt stüdyoları da mevcut.

Lezzetli tatlıları, kaliteli çay ve kahve seçenekleriyle çalışma molalarına ilaç gibi geliyorlar; kafe kısmını da bu şekilde değerlendirebiliyorsunuz. Ayrıca kafe kısmında yer alan sanat eserlerini de keyifle inceleyeceğinize eminim.

Her gün 08:00-24:00 arası çalışmalarınız için Fil Lab Bahçelievler’de sizi bekliyor. Kahvenizi alın, istediğiniz yere geçin, bilgisayarınızı açın ve konforlu çalışmanın tadını çıkarın! Burada #işlerdeğişiyor!

Kapak fotoğrafı: Instagram / @fillaborg

İlginizi çekebilir: Melike Büşra’dan Ankara Kahvecileri