Konu cilt bakımı olduğunda nemlendirme, güneş kremi gibi temel ve vazgeçilmez adımları büyük ölçüde çözmüş durumdayız. Bu alanda biraz daha derinleştiğimizde ise işler karmaşıklaşmaya başlayabiliyor. Hangi sorunlara odaklanmalıyız, bunlar için hangi serumları, kremleri seçmeliyiz, nasıl kullanmalıyız derken, kendimizi bir kimya laboratuvarının içinde kaybolmuş gibi hissetmemiz son derece normal. Oysa günün sonunda hedeflerimiz hep aynı noktada buluşuyor: genç, pürüzsüz ve ışıltılı bir cilt görünümü istiyoruz. İşte Yves Rocher de tam bu noktada devreye giriyor ve bu temel ihtiyaçlarımızın tümüne yanıt veren Anti-age Global serisini sunuyor.

Sağlıklı bir beslenme rutini, egzersiz, bol su tüketimi ve tabii ki özenle planlanmış bir cilt bakımı ritüeli… Sağlıklı bir cilt için ihtiyaç duyduklarımızı günlük yaşam pratiğimize adapte ederken takibi kolay ve işlevsel rutinler oluşturmaya çalışıyoruz. Tabii bunu yaparken bir diğer önemli arayışımız da bitkilerin gücünü ortaya koyan içerikler. Amacını doğanın en iyisini herkes için erişilebilir kılmak olarak tanımlayan Yves Rocher‘nin Gençleştirici ve Yenileyici Serum‘u ile Gençleştirici ve Yenileyici Gündüz Kremi de bu mottodan yola çıkıyor. %95 doğal içeriğe sahip ve parabensiz formülünde bulunan Leylak Tomurcuğu Kök Hücreleri sayesinde 5 günde 4 kat artan yeni cilt hücresi ve 8 farklı yaşlanma karşıtı etkiyi sunuyor!

Gençleştirici ve Yenileyici Gündüz Kremi

O halde gelin işe Yves Rocher‘nin kelime haznemize kazandırdığı “Leylak Tomurcuğu Kök Hücreleri”ni yakından tanıyarak başlayalım. Bu özel içeriğin elde edilmesi için öncelikle İtalya’ya özgü Leylak (Syringa) bitkisine ait bir tomurcuğun en değerli hücreleri (vitamin ve mineral açısından en zengin hücreler) seçiliyor ve bu hücreler %100 doğal biyoteknolojik bir yöntemle çoğaltılıyor. Ardından bu çoğaltılan hücrelerin çeperleri çıkarılıyor. Konsantre tomurcuk nektarı elde ediliyor. Bu tomurcuk nektarının önemi, bitkinin gençlik ve yaşam kaynağı olması. Çünkü içerisinde bulunan değerli hücreler, vitaminler, mineraller gibi geliştirme gücüne sahip elementleri en yüksek konsantrasyonda içeriyor.

Gençleştirici ve Yenileyici Serum

Bu içeriğin cildimizle olan etkileşimine dönersek; Leylak Tomurcuğu Kök Hücreleri, cilt üzerinde 5 gün içerisinde hücre yenilenmesini arttırarak, yaşlanmanın tüm belirtileri ile savaşırken aynı zamanda cilde ışıltılı ve eşit tonda bir görünüm sağlanmasına destek oluyor. * Böylelikle de formülünde bu etken içeriğe yer veren Gençleştirici ve Yenileyici Serum ve Gençleştirici ve Yenileyici Gündüz Kremi, düzenli kullanıldığında kırışıklık ve ince çizgilerin görünümünün azalmasına yardımcı oluyor. Dört hafta sonundaysa, cildin nemlenerek yenilenmesine, güçlenmesine ve daha genç bir görünüm kazanmasına destek sağlıyor.

Magger’lar için ufak bir not: Doğa sevgisiyle hareket eden ve gücünü bitkilerden alan Yves Rocher’nin kavanoz ve karton ambalajlarının geri dönüştürülebilir olduğunu hatırlatalım. O halde cilt dokusunun anında pürüzsüzleşip ışıltı kazanmasına yardımcı olan Gençleştirici ve Yenileyici Serum ve cildin nemlenerek yenilenmesine, güçlenmesine ve daha genç bir görünüm kazanmasına destek olan Gençleştirici ve Yenileyici Gündüz Kremi‘ne daha yakından bakmak üzere sizi buraya alalım.

Kapak Fotoğrafı: Yves Rocher

*In Vitro Test Sonucu