Yeni yıla girerken her zaman şu klişe cümle peşimizi bırakmaz; ‘Yeni yıl muhteşem olacak artık bu …. bitsin!’ (Nokta işaretli olan yere de bir yıl önceki rakamları yazarız.) Halbuki bu sene 2013! 13 sayısı, çoğu insan tarafından dini, politik ya da ne derlerse eskiden bir gelenekten dolayı “uğursuz” olarak karşılanır. Yoksa siz de hala 13’ü uğursuz sananlardan mısınız? Bu inanç bir fobi yani bir çeşit korku hastalığı olarak kabul edilmiş olup adı ‘triskaidekaphobia’dır. Eğer sizde de bu hastalık var ise; kapı numaranızın 13 olmaması için başka evlere taşınıyor, sinema koltuğunda 13 olduğu için izleyemiyor, ayların 13. gününü sevmiyorsanız; bu yazı belki de sizi korkularınızdan uzaklaştıracak!

2013′e özel hazırlanan koleksiyonlar sizi baştan çıkarsın…

Didem’in İzinden gidelim!

2000’li yılların en çok satan 13 beyaz Bil’s gömlek kalıp ve modelleri Didem’in İzi tasarımlarıyla 2013 için yeniden yorumlandı. Değişik işleme, yaka, düğme detaylarıyla dikkat çeken 13 gömlek, sezon trend renklerinden siyah, bordo, kırmızı ve yeşil renklerdeki pleksi kurukafa, bıyık, kravat ve bunların yanı sıra püsküller, zımba detaylarıyla tasarlandı. Tabii ki Didem ve Bilstore işbirliği belki de iş kadınlarına kariyerinde uğur getirecek! shop.bilstore.com’a tık tık…

Eğer bir tek size değil başka canlılara da uğurlu gelsin derseniz; zürafa evlat edinin.

World Wildlife Fund (WWF)’in başlattığı sosyal sorumluluk projesi ile hem zürafaları hem de arkadaşınızı gülümsetebilirsiniz. Nasıl mı? WWF’in sitesinde bir zürafa evlat edinmek için başvuru yapıyor ve 50 dolar ödüyorsunuz. Hediye edeceğiniz kişinin adına… Daha sonra hediye ettiğiniz kişiye zürafanın fiziksel bilgileri, resmi ve hediye ettiğiniz kişi adına düzenlenmiş bir sertifika geliyor. Güney Afrika’da doğal ortamda yetiştirilen zürafalarının soylarına ve yaşam koşullarına katkıda bulunuyor yeni yıllarına umut katıyor oluyorsunuz. Tabii hediye ettiğiniz kişiye de uğur getirmesini diliyorsunuz.

Anne okula gitmek istemiyorum! Karnım ağrıyor!

Bu yalan belki de ilk pembe yalanınızdır. Okul yıllarında okula gitmek istemediğinizde en güzel bahane olur. Ama ebeveynler buna inanır mı, yoksa inanır gibi mi yaparlar tartışılır. Çocuğunuzu o gün ya ikna edersiniz ya da bu yalanına teslim olursunuz. Şimdi 2013 için başka bir önerim var; belki de ilk uyandığında ona hazırladığını bu Mickey Mouse’lu tostlar işinize yarar. İyi şanslar…

Zayıflama isteyenlere şans diliyorum! Umarım bu yazım onlara uğurlu gelir.

Her zaman bu Pazartesi başlayacağım dediğim tüm diyetleri yarıda bıraktım. Spora gidiyorum ama bazen o kadar üşeniyorum ki savaş veriyorum. Belki de zayıflamak bana göre değil derken karşıma ünlü Fransız markası Veld’s in bir güzellik dünyasını sarsan zayıflatıcı parfümü çıktı. Veld’s” estetik görünüm arzusu ile kadınların hayalini “Prends-Moi” ile gerçekleştirdi! Parfüm mü? İncelmek mi? Zayıflamak mı? Bunlar yalan demeyin özel içerikleri nedeni ile oluyor. 6000 kişi denemiş!

Güney Afrika’ nın batısında yetişen Fynbos makilerinden ve Beguela nehrinden etkilenilerek yaratılmış. Bana da son çare bunu denemek düşer!

Bereket getiren uğurlu sene!

Erkekler hayatları boyu çalışıp ailelerine bakmak için direnirler ya da çok para kazanıp kadınları mutlu etmek için didinirler. Hayat onlar için zor olduğundan (tartışılır) kendilerine uğur getirecek cüzdana sahip olmak bir koşul haline gelir. Siyah ve kahverengi gibi artık bayan renklerin yanı sıra mavi ve bordo seçenekleri olan bu Commes des Garcons cüzdanları ile 2013 sizin yılınız olsun beyler! (Dolaylı da olsa bizim de…:)

Tabii herkesin inanışı düşüncesi kendine ama bence 13’ün uğurlu olabileceğini gördüğüm size 13.000 neden sunabilirim. Bence 13 masum! Hep beraber izleyelim görelim derim.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?