Elinizde içeceğiniz, güneşin hafifçe ısıttığı yüzünüz ve bir zeytin ağacının gölgesine kurulmuş mavili beyazlı ahşap masalar… İstanbul’un orta yerinde adeta Ege’nin büyüleyici atmosferindeymişsiniz gibi, barbekü keyfinin tadını çıkarıyorsunuz. Arka fonda çalan Yunan müzikleri, bu lezzetli yolculuğa ruhunu katıyor. Her notada ve her lokmada Ege’nin bu tatlı sıcaklığını ve misafirperverliğini hissediyorsunuz. Şimdi, bir masanın etrafında lezzet dolu bu eşsiz deneyimi birlikte keşfetmeye ne dersiniz? Hazırsanız Grasidi Gastro Garden’ın bahçesindeki pazar barbeküsünü birlikte keşfedelim.

img_8853
Grasidi Bahçe | Fotoğraf Kaynağı: Tuba Nil Dengiz

Barbekü kültürü, sadece yemek pişirme değil, aynı zamanda insanları bir araya getiren, kültürel değerleri yansıtan paylaşımcı bir etkinlik. Her bölgenin kendi benzersiz tarzı ve gelenekleri olsa da, barbekünün temelinde aynı sosyal ve gastronomik zevkler yatıyor. İstanbul’un içerisinde şehirden çok uzaklaşmadan bu zevki tadabileceğimiz noktalar ise oldukça az. İşte tam da bu noktada Grand Hyatt İstanbul’un arka bahçesinde yer alan Grasidi bize bu ortamı en güzel şekilde sağlıyor. 

img_8895
Grasidi Barbekü| Fotoğraf Kaynağı: Tuba Nil Dengiz

Grasidi Gastro Garden

Grasidi’nin yemyeşil bir bahçesi var. Bahçenin tam ortasında bir zeytin ağacı, zeytin ağacının altına konumlandırılmış mavili beyazlı masalar ve alanın etrafını saran mor salkım bitkisi…Bu güzel bahçede artık her pazar günü barbekü keyfi olacak. Grasidi Gastro Garden’ın Yönetici Şefi Yusuf Gülyiyen bugüne özel olarak bir menü hazırlamış. Açık büfe barbekü çeşitleri, birbirinden farklı mezeler ve görüntüsü kadar lezzetleri de bir o kadar şahane olan tatlı çeşitleriyle menü oldukça zengin. Bu arada menünün imza tatları sabit kalacak şekilde her hafta revize olacağını da belirtmek isterim.  

Açık büfe barbeküde bonfile, kuzu kafes, köfte şiş, et şiş, tavuk yakitori ve kılıç balığı şiş var. Ayrıca kuşkonmaz, sosis, mısır  gibi seçeneklerde bulabilirsiniz. Ben bonfile, sosis ve antep fıstıklı köfte şişten oluşan bir tabak yaptım kendime. Hepside oldukça lezzetliydi. Yoğurtlu semizotu, deniz börülcesi, patates salatası ve salatalık sweet chili menüde yer alan mezelerden. Ekstra olarak karpuz, kavun ve renkli mini domates, top peynir şişleri de diğer seçenekleriniz arasında yer alıyor.

img_8905
Tatlılar | Fotoğraf Kaynağı: Tuba Nil Dengiz

Gelelim tatlılara… Tatlı menüsünde tiramisudan sütlü baklavaya, cup tatlılardan meyveli tartlara kadar birden fazla seçenek vardı. Ayrıca tatlılara eşlik eden birbirinden lezzetli soslar da ekstra olarak masada yer alıyordu. Ben tiramisu ve beze üzerinde meyveli bir krema, frambuaz sos ve orman meyvelerinden oluşan tatlıdan tercih ettim. İkisi de lezzetliydi. 

Bu güzel bahçede artık her pazar saat 13:00-16:00 arasında barbekü keyfi yaşanacak. İsterseniz alkollü isterseniz alkolsüz şekilde menü tercih edebileceğinizi de belirtmek isterim. Siz de bu keyifli deneyimi yaşamak isterseniz rezervasyon yaptırmayı unutmayın! Şimdiden iyi eğlenceler.

Kapak Fotoğrafı: Tuba Nil Dengiz

İlginizi çekebilir: Gastro Magger’dan Telezzüz