Uzun günler, hareketli bir sosyal yaşam, bolca koşuşturmaca, deniz, güneş ve rüzgar… Tüm bu tempo ve değişkenlerin saçlarımız üzerindeki etkisi kendini gösteriyor. Saçlarımızdaki gücü, nemi ve parlaklığı korumak için bolca özene ve tabii ki gücünü teknolojiden alan dokunuşlara ihtiyacımız var. İşte Dyson da tam bu noktada saç sağlığı konusundaki uzmanlığıyla yardımımıza koşuyor.

‘Self-care’ rutinimizin bir parçası olan her adımda ihtiyaçlarımız tanımak ve doğru alışkanları edinmek önemli. Her saç tipi için mikroskobik seviyede araştırmalar yapan ve saç bakım teknolojisini buna dayandıran Dyson mühendisleri sayesinde, saç bakım rutinlerimizi inşa ederken özen gösterilecekler listesinin en başında nemi korumak, kaçınılması gerekenlerin başındaysa aşırı ısının yer aldığını artık çok iyi biliyoruz.

Saç bakımı söz konusu olduğunda, kurutma ve şekillendirme aşamaları için dikkat edilmesi gereken ilk kural, şüphesiz aşırı ısıdan kaçınmak. Bu farkındalıkla yola çıkan Dyson saç bakım ailesinin her bir üyesiyle aşırı ısı kaynaklı saç hasarını giderip saç sağlığını koruyarak, görmezden gelinen önemli sorunları çözmek için yola çıkıyor. Uzun yıllardır yapılan araştırmalar neticesinde farklı saç tipleri için geliştirilen Öncü Dyson teknolojisi sayesinde aşırı ısı olmadan ve saç hasarına uğramadan saçlarınıza istediğiniz şekli vermek ve saç sağlığını stilden ödül vermeden korumak mümkün hale geliyor.

O halde gelin Dyson saç sağlığı ailesinin üyelerine biraz daha yakından bakalım. Dyson Airwrap™ tıpkı Dyson teknolojisinin diğer üyeleri gibi kolayca şekillenmeyi sağlarken saçın gücünü, nemini ve parlaklığını korumayı hedefliyor. En önemli inovasyonlarından biriyse şüphesiz Coanda etkisi. Aerodinamik bir olgu olan Coanda etkisi, havayı kullanarak saçı başlığa veya fırçanın yüzeyine yaklaştırıyor ve şekillendiriyor. Bu sayede de en temel sorunlarımızın başında gelen elektriklenmeyi ve kabarmayı da önlüyor! Üstelik Dyson teknolojisi, tüm bunları yaparken sıklıkla göz ardı ettiğimiz bir başka önemli konuya da eğiliyor; farklı saç tipleri ve ihtiyaçlar için tasarlanmış başlık seçenekleri de sunuyor.

Eğer lise yıllarında eski tip saç düzleştiriciler ve hatta ütü dahi kullanmış olan ‘millenial’ jenerasyonunun bir üyesiyseniz, ısının saça verebileceği zararları mutlaka deneyimlemişsinizdir. İşte Dyson teknolojisinin bir diğer üyesi olan Dyson Corrale™ saç düzleştirici, geçmiş deneyimlerimizin aksine aşırı ısı olmadan şekillendirmenin mümkün olduğunu kanıtlıyor. Mikro kaplamalı plaka teknolojisine sahip Dyson Corrale™, her geçişte tüm saç tellerine eşit ısı ve gerginlik vererek saçı mükemmel bir şekilde hizalıyor ve ısıya olan bağımlılığı azaltıyor!

Son olarak; özellikle saçlarını her mevsim kurutanlar için bir arzu nesnesine dönüşen Dyson Supersonic™ Saç Kurutma Makinesi, akıllı ısı kontrolü ile havanın sıcaklığını saniyede 40 kereden fazla ölçerek ve ısıyı düzenleyerek saçların parlaklığını korumayı vadediyor. Yani kurutma ve şekillendirme konusunda gücünü hava akımı kullanımından alıyor.

Böylelikle, Fransız bob stilinden kısa dalgalara, deniz dalgalarından düzleştirilmiş uzun saçlara dek farklı saç stillerini saçlarınıza zarar vermeden ve aşırı ısının yol açtığı hasarlar olmadan yaratmak mümkün hale geliyor. O halde sizi Dyson’ın saç sağlığı konusundaki uzmanlığını sergilediği dünyasına daha yakından bakmak üzere buraya alalım!

Kapak Fotoğrafı: Dyson