Kahvaltı, çoğu insanın en sevdiği öğün. Kimileri klasik, masanın dolu dolu olduğu kahvaltıları tercih ederken bazı kişilerse daha minik ve alternatif tabakların, lezzetlerin peşinde. Benim gibi klasikçilerdenseniz, Şişli’de bulunan bu gizli bahçeyi keşfedin derim. Karşınızda Hadika Kahvaltı Evi!

Konum

Hadika Kahvaltı Evi
Hadika Kahvaltı Evi

Taze ürünler ve mevsimine uygun yiyeceklerle dolu klasik kahvaltıları fazlasıyla seviyorum. Masanın çok kalabalık olması gerekmiyor. Gelen her şey lezzetli olsun, taze olsun yeter. İstanbul’un kahvaltı mekanları arasında yerini alan Hadika Kahvaltı Evi, bana ve müdavimlerine tam da bu bahsettiğimi sağlıyor. Şişli’de Ebe Sokak’ta bulunan mekan, ara sokakta gizli bir bahçe, hatta vaha adeta.

hadika 3
Hadika Kahvaltı Evi

Yolda kesinlikle pes etmeyin, ara sokağın sonuna kadar gidin çünkü sizi çok tatlı bir atmosfer, özellikle bahar aylarında zaman geçirmesi çokça mutluluk verecek geniş bir bahçe ve harika lezzetler bekliyor. Hem soft renklerin baskın olduğu ve uğraşılmış, düşünülmüş bir dekorasyon eşliğindeki atmosfer çok keyifli, hem de sahibesinin güleryüzü inanılmaz güzel bir enerji veriyor size. Uzun yıllar reklamcılık yaptıktan sonra Hadika Kahvaltı Evi’ni yaratıyorlar, iyi ki de bu kararı almışlar diyorsunuz.

Derken menü geliyor ve incelemeye koyuluyorsunuz. Öncelikle söyleyelim, menüde bulunan çoğu kahvaltılık Antakya’dan geliyor ve oraya özel ürünler de mevcut. Antakya peyniri, biberli ekmek, tuzlu yoğurt bunlardan yalnızca birkaçı. Antakya’dan gelen reçeller, leziz peynirler, yumurta ve diğer kahvaltılıklardan kendi damak zevkinize özel bir menü oluşturmanız mümkün. Daha minik tabaklardan hoşnut iseniz; mini kahvaltı tabağı, simitle kahvaltı veya yumurtayla kahvaltı size daha uygun. Bununla birlikte Antakya karışık, Antakya kaşarlı tost ve sandviç çeşitlerini de bulabilirsiniz; ancak bence gelmişken enfes kahvaltılıkların tadına bakmak mantıklı. Bu arada eğer reçelleri beğenirseniz, eve de satın alabiliyorsunuz. Ev yapımı havuç, karpuz kabuğu ve patlıcan reçeli bana epey özel geldi. Antakya usulü, yöresel lezzetlerin buluştuğu bir kahvaltıyı şirin mi şirin bir atmosferde tatmak isterseniz yolunuzu muhakkak Hadika’ya düşürün!

İlginizi çekebilir: Nurdan Gündoğdu’dan Antakya’da Ne Yenir?