Hadi montunuzu ve atkınızı alın, dışarı çıkıyoruz! Çünkü şu an burada bu yazıyı okuyan bir Magger’ın cıvıl cıvıl sokaklara karışmak, konsere, seyahate, sinemaya, festivale, sergiye, açılışlara gitmek için yaz mevsimini beklemeyeceğini biliyoruz. Fakat itiraf edelim; metronun, sınıfın, ofisin, uçağın, konserin, sinema salonunun aniden kalabalıklaşmaya başladığı anlarda hepimizin biraz tedirgin olduğunu ve zihnimizin öksürük seslerini seçmeye odaklandığını da biliyoruz. Tam da böyle anlarda siz de biraz defansa ihtiyaç duyuyor musunuz? Daha da çok gezebilmenizi, keşfetmeye kesintisizce devam etmenizi, kısaca hayata %100 karışmanızı sağlayacak koruyucu bir kalkana? Biz bağışıklık kadromuzun yıldızını bulduk: Strepsils Defence 3in1.

Strepsils ailesinin en yeni üyelerinden Defence’i tanıtmaya başlamadan önce neden onu seçtiğimizi kısacık bir hesaplamayla anlatmak isteriz. Strepsils, 1950 yılından beri ağız içi ile ilgili çalışmalar yapıyor. Markanın 74 yılda kaç tane kış veya mevsimsel salgın gördüğünü hayal edelim. 74 yılın sonunda Strepsils; “bu ürünü bağışıklığınız için bir defans olarak kullanabilirsiniz” dediğinde, ona güvenmemek doğal olarak mümkün değil. Bir alanda uzmanlaşmak için 10 bin saat gerektiğini ortaya koyan araştırmalar varken, 74 senede kaç çalışma saati olduğunu hesaplamayı size bırakıyoruz…

İçeriğinde neler var?

Gelin, kapalı alanlarda gönlümüzce hayata dahil olduktan sonra eve iç huzuruyla dönmenin formülüne yakından bakalım. Strepsils Defence’in içeriğindekilere tek tek göz attığınızda bu minik pastillerin gücüne eminiz siz de bizim kadar şaşıracaksınız.

  • Şimdi sayacağımız tüm maddeleri bir takımın oyuncuları gibi düşünmenizi istiyoruz. Sahaya önce Akasya Gamı çıkıyor ve boğazı güzelce kaplıyor, deyim yerindeyse tertemiz bir çarşaf gibi örtüyor.
  • Akasya ağaçlarının kabuklarından elde edilen bu oyuncumuz korunmaya hazır bir boğaz ortamı oluşturmak için ilk ve oldukça önemli adımı atmış oluyor.
  • Sırada, bir porsiyonunda 35 portakal veya 15 kivi gücünde C vitamini barındıran Aserola Meyvesi var. Bağışıklık sistemi dostu, bu küçük kırmızı meyvenin güçlü antioksidan özelliklerinin yanında cilt sağlığı ile ilgili de kanıtlanmış sayısız faydası var. Strepsils Defence’imiz, C vitaminini aserola meyvesinden alıyor.
  • Çinko! Başlı başına bir savaşçı. Hastalıklara yakalanma riskimizi azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor, kronik yorgunluğun azalmasına destek oluyor, enflamasyonun azalmasına yardımcı oluyor, zatürre riskini azaltıyor. Daha ne yapsın gerçekten…
  • Sıra geldi antibakteriyel özellikleriyle Afrika Sardunyası’na. Solunum ve sindirim sistemi dostu olmasıyla kadim zamanlardan beri şifasıyla bilinen Afrika Sardunyası, takımımızın yıldızlarından.
  • İltihap ve enfeksiyonla savaşan, kanı temizleyen ve kan şekerini düzenleyen üzüm ekstresi, solunum yolu enfeksiyonlarında koruyucu kalkan olma göreviyle taa Kuzey Avrupa’dan gelen İzlanda Yosunu da Strepsils Defence’in olmazsa olmaz ikililerinden.  

Çıkıyor muyuz?

Ceketiniz, kulaklığınız, yumuşacık atkınız ve çantanıza atacağınız Strepsils Defence’iniz hazırsa, kalabalıklara karışmadan önce endişelenmeyi bir kenara bırakıp kışın tadını çıkarmaya başlayabilirsiniz.

En son ne zaman “hasta olur muyum?” diye düşünmeden dopdolu bir salonda aynı filme tüm seyircilerle birlikte güldüğünüzü, favori grubunuzun konserine gitmek için açık hava mevsimini beklemediğinizi, anaokuluna giden yeğeninize çekinmeden sarıldığınızı veya uçaktayken sadece yeni keşiflerin heyecanını taşıdığınızı Strepsils Defence ile yeniden hatırlayın.

Planlarla dolup taşan bir kış dileriz!