Akaretler’deki ilk şubesi ile kısa sürede dikkatleri üzerine çeken House of B, Suadiye’de bulunan ikinci şubesinde de aynı başarıyı sürdürdü ve yeme/içme sektöründe kalıcı bir yer edindi. Daha önce burada da birkaç kez bahsettiğimiz, lezzetlerini, atmosferini ve farklı yanlarını anlattığımız House of B’nin Sevilen giyim markalarından Fifty Pieces ile gerçekleştirdiği yepyeni projesinden de bahsetmemek olmaz doğrusu!

house-of-b-2-2
House of B – Fifty Pieces

House of B, şahsen benim en sevdiğim mekanlardan biri. Pek çok ihtiyaca aynı anda cevap verebilecek bir yer. Özellikle Suadiye şubesinde hafta sonu arkadaşlarınızla zaman geçirmek, burgerlerini, ‘wing’lerini ve diğer yemeklerini yiyip birer bira ile uzun uzun keyif yapmak bir harika. Aynı şekilde ilk şubesi olan Akaretler şubesi de popülerliğini koruyor. Yemeklerinin lezzeti kadar, atmosferi ile de dikkat çeken bir yer. Kırmızının hakimiyetindeki American Diner konseptli ambiyansı ilgi çekerken, bir yandan da çalışanların kıyafetlerine kadar bir özen ve bütünlük gözlemleniyor. Kısacası yalnızca bir yemek deneyimi değil, genel olarak sosyal açıdan karma ve hoş bir tecrübe yaşatıyor House of B. Bu bahsettiğime uygun olarak da farklı projeler üretiyorlar bir yandan. Şimdi anlatacağım projeleri de bunun yansıması olarak görülebilir. 

Fifty Pieces markasını bilmeyeniniz yoktur. Renkli ve rahat tasarımları ile, özellikle daha rahat giyinmeyi sevenlerin ve spor yapanların çokça tercih ettiği bir giyim markası. Fifty Pieces ile House of B, bayılacağınız bir koleksiyon ile karşımızda! House of B’nin kendine özgü tarzı ve Fifty Pieces’ın minimalist yaklaşımıyla harika bir iş birliği ortaya çıkmış durumda. House of B’nin Burgerlerini sevenlerin beğenisini kazanan, House of B’nin apayrı stilini ve Fifty Pieces’in kalitesini de ortaklaşa yansıtan giyim ürünleri, Şubat 2024 itibariyle mekanın şubelerinde ve Fifty Pieces web sitesinde yerlerini aldı bile! 4 üründen oluşan bu kapsül koleksiyonda Sweatshirt, Tshirt, Cap şapka ve Çoraplar yer alıyor. Bence hepsi çok şık, aynı zamanda da rahat ve hiçbir yerde bulunmayacak denli orijinal. Bu ürünler, gerçekleştirilen iş birliğine özel olarak hazırlanmış büyük burger kutularında sunuluyor ki bu bile bambaşka bir dokunuşun göstergesi diyebiliriz. Bu koleksiyondan ürünleri giydiğinizde eminim çok rahat hissedeceksiniz. Üstüne üstlük gerçek anlamda mekanın müdavimlerine de hitap edecek kalitedeler.

house-of-b
House of B – Fifty Pieces

Bunlara ek olarak; House of B’nin, daha önce de anlattığımız Akaretler ve Suadiye şubelerinde bu koleksiyona özel yeni bir burger menüde yerini aldı. Bu burgerin ismi; Fifty B, 150g köfte, kaşkaval peyniri, %50 beyaz trüflü mayonez, %50 siyah trüflü mayonez ve sotelenmiş istiridye mantarından oluşuyor. Yazarken dahi iştahı açılıyor insanın. Özellikle de Bulgaristan’a gittiyseniz ve oraya özel bir peynir olan Kaşkavalı denediyseniz daha da seveceğinize eminim. Ayrıca trüf severleri de memnun edecek bir lezzeti var. Peki bu burgerin esin kaynağı nedir? diyecek olursanız; Fifty Pieces’ın “Hayatta hiçbir şey yüzde yüz değildir, elli orta yoldur, olduğu kadarıyla da kusursuzdur. Fifty, optimizmin sayısı” mottosu! Esin kaynağı! Sanırım pek çoğumuzun hayat felsefesine de uyacak, olduğu kadarıyla da bazen kabul etmemiz gerektiğini öğütleyen bir cümle. Uzun lafın kısası yakın zamanda planlarınıza size yakın olan House of B şubesine gidip bu leziz burgeri denemeyi, Fifty Pieces ile oluşturulan şık koleksiyondan parçaları inceleyip, satın almayı da ekleyin derim.

Kapak Fotoğrafı: House of B

İlginizi çekebilir: Gökçe Ece Oksay’dan Horo Burger