Dürüst olalım; gelenekselden kopup dijitale geçtiğimiz için başta heyecanlandık, daha sonrasında ise “paylaşma” ihtiyacımızın cevapsız kaldığını fark edip yeni deneyim arayışlarına geçtik. Yeni nesil kafeler, yeni nesil çalışma alanları hatta yeni nesil kitabevleri… Şimdi ise bizim radarımızdaki en son gelişmeden bahsediyoruz: Yeni nesil bir yaşam alanı. Bankacılıkta dijitalleşmenin öncüsü İş Bankası bu sefer bizi; çalışıp kitap okuyabileceğimiz, sevdiklerimizle buluşabileceğimiz, atölyelere katılıp kendimizi geliştirebileceğimiz, içerisinde bulunan Pazarama mağazasından alışveriş yapabileceğimiz Nişantaşı’ndaki İş Mekan şubesine davet ediyor. Peki, bu yeni nesil yaşam alanı tam olarak bize neler sunuyor?

Şimdi sizinle tünelin ucunun Nişantaşı’na uzandığı bir zaman yolculuğuna çıkalım. İş Bankası’na karnenizi götürdüğünüzde kitap hediye ettikleri öğrencilik yıllarınızı hatırlıyor musunuz? Ya da paramızı biriktirmeyi öğrenmemiz için bize verdikleri sağlam kumbaraları? Yalnızca iyi bir bankacılığı değil; koleksiyonunu açtığı sergilerinde sanatı, hediye ettikleri kitaplarda edebiyatı keşfettiğimiz ve belki de “benim bankam” diyerek ilk defa bir grubun içine ait olmayı öğrendiğimiz İş Bankası, şimdi de içine girdiğimiz an “İşte benim mekanım!” dedirten İş Mekan’ın kapısını açıyor! Hem de Coffee Department’ın yeni çekilmiş taze kahve kokularının eşliğinde.

İş Mekan

Bankacılık anlayışını sundukları ile her zaman bir adım öteye taşıyan İş Bankası, hem bankacılık işlemlerimizi gerçekleştirebileceğimiz hem de İş Bankası Grubu bünyesinde yer alan markaları ve platformları keşfedebileceğimiz İş Mekan’ı hayata geçiriyor. Peki, bu yeni nesil yaşam alanının ilhamı kimden dersiniz? Bizden! Günlük yaşamdaki beklentilerimizi önceliklendiren İş Mekan; çalışabileceğimiz, sosyalleşebileceğimiz, farklı deneyimlerin parçası olabileceğimiz ve alışveriş ihtiyaçlarımızı karşılayabileceğimiz bir alan sunuyor.

Gelelim günlük yaşantımızdaki en önemli ihtiyaçlarımızdan birine: Çalışma ortamları! Artık çoğumuz ya evden çalışıyor ya da ofise yalnızca birkaç günlüğüne uğruyoruz. Her ne kadar evden çalışmak rahatlatıcı olsa da dürüst olalım bütün günü evde geçirdiğimiz zamanlar verimliliğimiz düşebiliyor. Hele haftanın belirli günleri gidebileceğimiz bir ofisimiz yoksa, iş toplantılarımızı kafelerin gürültüsü içerisinde ne kadar rahatlıkla sürdürülebiliyoruz? İşte tam bu noktada “Toplantı Mekanı”, kalabalık arkadaş gruplarınız ile yeni nesil bir ofis ortamı oluşturmak istediğinizde ise “Çalışma Mekanı” devreye giriyor. Tabii ki İş Bankası kartı ile kiralandığında indirim avantajı ile. Eğer derseniz “Ben tek başıma kahve içip çalışacağım hatta belki bir kitap da okurum.” o zaman İş Bankası kartınız ile Coffee Department’ın nitelikli kahvelerine ve İş Bankası Kültür Yayınları’ndan çıkan kitaplara da indirimli ulaşabiliyorsunuz!

İş Mekan’da bankacılık işlemlerimizi gerçekleştirmenin, çalışmanın, kitap okumanın ve nitelikli kahve içmenin yanı sıra yenilikçi online alışveriş platformu Pazarama’nın fiziksel mağazasındaki trend ürünleri yerinde inceleyerek alışveriş de yapabiliyorsunuz. Şimdiye kadar çok fazla deneyim alanını sıralamış olsak da İş Mekan’da ayrıca stand-up gösterileri, atölyeler, sohbetler ve daha birçok etkinlik de düzenleniyor! Yetişkinlere ve çocuklara yönelik düzenlenen atölyelerde sanat, bilim, doğa, müzik, sinema gibi birçok farklı konuya uzmanlar ile odaklanılıyor. Bugüne kadar Sunay Akın, Prof. Dr. Çiğdem Gündüz Demir’in de katıldığı çok yönlü etkinlik takvimine İş Mekan’ın sosyal medya hesabından ulaşabilirsiniz.

“Benim mekanım!” dediğimiz İş Mekan’da farklı deneyimleri beraber paylaşmamız dileği ile! İş Mekan hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. Nişantaşı’nda görüşmek üzere.