Onur Ünlü, günümüz Türk sinemasının popüler isimlerinden biri. Beyazperdenin yanı sıra televizyon dünyasınca da tanınan Onur Ünlü; Leyla İle Mecnun’un ardından daha geniş kitlelere yayılmayı, tarzından taviz vermeksizin kendini yansıtmayı başardı. Sen Aydınlatırsın Geceyi’nin ardından İtirazım Var projesiyle sinema perdesinde boy gösteren Onur Ünlü, bu yapımla Uluslararası İstanbul Film Festivali’nden “En İyi Yönetmen” ödülüyle ayrılmıştı.

İtirazım Var
İtirazım Var

Selman Bulut, bir zamanlar antropolojiyle ilgilenmiş eski bir boksör, şimdilerdeyse bir camide görev yapan sıra dışı bir imamdır. Bir gün camide namaz kıldırdığı sırada caminin içi silah sesleriyle yankılanır. İçeride bulunan kişilerden biri yere yığılır ve hayatını kaybeder. Olay yerine gelen polis ilk delilleri toplar ve araştırma süreci başlar. Selman Bulut bu olay sonrasında harekete geçer ve şüphelendiği kimi kişi ve durumların üzerinden davayı çözmeye karar verir. Her ipucu işleri beklemediği bir noktaya götürür ve olaylar gittikçe daha gizemli bir hal almaya başlar…

Karaköy, Üsküdar, Selimiye ve Hasköy’de çekilen filmin oyuncu kadrosunda Serkan Keskin (Selman Bulut), Hazal Kaya (Zeynep Bulut), Osman Sonant (Komiser Cihan), Büşra Pekin (Nebahat) ve Sırrı Süreyya Önder (Emekli Binbaşı) gibi isimler yer alıyor. Serkan Keskin’in başroldeki inanılmaz performansıyla Antalya ve İstanbul’un yanı sıra SİYAD Ödülleri’nden de “En İyi Erkek Oyuncu” ödülleriyle döndüğünü hatırlatmakta fayda var.

İtirazım Var
İtirazım Var

Filmi kaçıran ya da yeniden izlemek isteyenler, bugün 21:00’da Başka Sinema ve UNIQ işbirliğiyle Maslak UNIQ İstanbul’da gerçekleşecek açık hava gösterimine katılabilirler!

youtube play youtube play

IMDb Puanı: 8.0/10

İlginizi çekebilir: Türkiye Sineması: Her Filmini Merakla Beklediğimiz Yönetmenler