İstanbul’da hayvan dostu yerlerin sayısı giderek artıyor! Yeni keşfettiğim, köpekleriniz ile birlikte gittiğinizde onların da sizin kadar keyif alabileceği Jack’s Dog Cafe’yi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Konum

Jack's Dog Cafe: Kadıköy'ün Sevimli Dostunuza Özel Mekanı
Jack’s Dog Cafe: Kadıköy’ün Sevimli Dostunuza Özel Mekanı

İstanbul’da köpeklerinizle gidebileceğiniz yerlerin sayısı her geçen gün biraz daha artıyor fakat yine de çoğu zaman ya diğer müşterilerin ya da bu yerlerde çalışanların onaylamayan bakışlarına maruz kalıyorsunuz. Dolayısıyla köpeklerinizle kimseyi rahatsız etmeyeceğiniz, hem sizin hem de onların keyif alabileceği bir yere gitmek, daha doğrusu böyle bir yer bulabilmek gerçekten de çok zor.

Geçen gün, bir süredir duyduğum ancak gitmek için bir türlü fırsat bulamadığım, Jack’s Dog Cafe’ye sonunda gittim. Burası aslında her şeyi köpekler için düşünülmüş bir kafe. Köpekler burada sosyalleşebiliyor ve onlar için özel yapılmış atıştırmalıklardan (örneğin cupcake) yiyebiliyor.

Aynı zamanda burası bir butik; köpekler için çeşitli kıyafetler, çantalar, oyuncaklar ve daha başka aksesuarlar bulabilirsiniz.

Kafenin sahibi Çavlan Hanım ve Jack ile biraz sohbet ettik. Jack daha çok Sophie ile ilgilendi, Çavlan Hanım da bizimle. Coco ise kendini insan saydığı için bizimle sohbet etmeyi diğer köpeklerle sosyalleşmeye tercih etti.

Çavlan Hanım Jack’s Dog Cafe’yi, Jack ile istediği gibi gezemediği, her yere rahatça götüremediği, götürdüğü çoğu yerde de rahat edemediği için açmaya karar vermiş aslında. Buraya gelen insanlar kadar köpeklerin de rahat etmesi kafenin kurulmasının asıl amaçlarından bir tanesi. “Köpeğinden ayrılmak istemeyen kahve severlerin buluşma yeri” olmak hayali ile kurulan Jack’s Dog Cafe, ben gittiğimde bunu başarıyor gibi gözüküyordu. Bu arada, her ne kadar köpek odaklı bir kafe olsa da köpek seven herkese kapıları açık tabi ki.

Burada kahvenizin yanında birkaç çeşit atıştırmalık da bulabilirsiniz. Aslında kruvasanları çok başarılıymış, o yüzden biz de denemek istedik ama ne yazık ki gittiğimizde kalmamıştı. Biz de kahvemizin yanında cheesecake söyledik, gayet lezzetliydi. Fakat, siz giderseniz kruvasanı bir deneyin derim.

Coco ve Sophie’ye de köpekler için olan cupcake’ten söyledik. Tahmin edersiniz ki bir dakika içerisinde kırıntısı bile kalmadı. 🙂

Jack's Dog Cafe: Kadıköy'ün Sevimli Dostunuza Özel Mekanı
Jack’s Dog Cafe: Kadıköy’ün Sevimli Dostunuza Özel Mekanı

Benim için gittiğim yerlerde Coco ve Sophie’nin de rahat etmesi çok önemli, dolayısıyla ben Jack’s Dog Cafe’den çok keyif aldım. Bana sorarsanız Çavlan Hanım hem sizler hem de köpekleriniz için tatlı mı tatlı bir yer yaratmış, Anadolu yakasında nereye gitsek diye düşünenler için çok güzel bir alternatif olabilir.

0F3F58C5-45DD-4BC4-B709-BCB7C6C5BDA8
Jack’s Dog Cafe: Kadıköy’ün Sevimli Dostunuza Özel Mekanı

Burası Salı günleri hariç her gün sat 10:00 ile 23:00 arası açık.

Adres: Suadiye Mahallesi, Kitapçı Sk. No: 3/B, 34740 Kadıköy/İstanbul (Marmaray Suadiye istasyonunun yanında)

Jack’s Dog Cafe ile ilgili daha fazla bilgi için bloguma göz atabilirsiniz.

Instagram

İlginizi çekebilir: İstanbul Flaneur’den Anadolu Yakası Mekanları