Yıllardır müziğin gücünü The Irish Spirit’le birleştirerek eğlence hayatımıza renk katan ve yaratıcılığımıza ilham veren Jam’s Session’lar; düzenlediği konserler, talk showlar ve tadımlar ile uzun zamandır aradığımız gece hayatını son hız bize getiriyor. Mayıs ayını ele geçiren The Irish Spirit; İstanbul, İzmir ve Ankara’yı yeşilin en sevdiğimiz tonu ile kaplıyor! Gelin, bize ruhumuzu dinlememizi öğütleyen bu etkinliklerinde neler oluyor, birlikte göz atalım.

3 Mayıs ve 9 Haziran tarihleri arasında İstanbul, İzmir ve Ankara’ya İrlanda’nın ruhunu yayan Jam’s Session etkinlikleri; Türkiye’nin ve dünyanın birçok farklı noktasından dikkat çeken müzisyenleri, komedyenleri ve özlediğimiz sohbetleri bir araya getiriyor. Sanatçılar ve seyirciler arasında kurulan samimi iletişimde dinleyicilere istediği gibi olabilme özgürlüğünü tanıyan bu etkinlik serisi sayesinde müziğin ritminde kendimizi, komedi gösterilerinde alternatif yolları ve sohbetlerde merak ettiklerimizi keşfediyoruz. Heyecanlıyız! İyi ki varsın The Irish Spirit!

Jam’s Session 2023 Programı – Hazır Mısınız, Liste Oldukça Uzun!

İstanbul Takvimi

Son dönemlerde ikili ilişkiler hakkında gözlemleri, konudan konuya atlamaları ile dikkat çeken Lesli Karavil9 Mayıs’ta Topağacı sakinlerinin buluşma noktası olan Karloff’a konuk oluyor.

Mayıs ayı boyunca şehrin eğlence hayatını ele geçiren Jam’s Session‘lar kapsamında sinema gösterileri de yer alıyor. 11 Mayıs’ta Kadıköy Sineması’nda gerçekleşen özel gösterimde Beyoncé, Jeffrey Wright, Mos Def gibi etkileyici sesler ile sinema tarihine geçen Cadillac Records yer alıyor. Film gösterilerinin ardından ise Moda’da sanat ve müziğin iç içe geçtiği Bina’da eğlence Cadillac Records After Party ile devam ediyor.

Arabak ezgileri pop ve rock gibi çeşitli türler ile harmanlayan Mert Demir ise 17 Mayıs’ta İrlanda’nın ruhunu analog kültürü ile buluşturan Açıl Susam sohbetine konuk oluyor. Sohbet, eğlence ve analog kültürün bir araya geldiği etkinlik, Vertical Cadde’nin içerisinde bulunan Jam’s Space’te gerçekleşiyor.

12 Mayıs’taki Programları Not Edin!

12 Mayıs‘ta Jam’s Session, DJ performanslarını Cihangir’in en eskilerinden Kiki’ye taşıyor. Müziğin ritmi ile eğlencenin zirveye çıktığı bu gecede; sürpriz isimler yer alıyor. Yine aynı gece, şehrin İrlandalısı Celtic Irish Pub’ta, İrlanda’nın ruhu Reggae ile harmanlanıyor. Roots Reggae türünü Türkçe ve İngilizce şarkılar ile birleştiren Sattas grubu dans enerjisinin yükseldiği bir müzik deneyimi yaratıyor.

12 Mayıs‘taki etkinliklere devam ediyoruz! Kadıköy’ün bir müzik keşif alanı olan The Wall Saloon and Performance’ta Lotus ve You May Kiss The Bride müzik gruplarının katılımı ile gerçekleşen etkinlik, şehirde unutulmaz bir metal gecesi yaratıyor. Bitmedi! 🙂 Moda’da sanat ve müziği bir araya getiren Bina’da 12 Mayıs gecesi, mavi tonlarında yarattığı alternatif evrenlerin karakterleri ile dikkat çeken sanatçı Sadi Güran‘ın sergi açılışı ile başlıyor. Hemen ardından ise gecenin ritmi, şiirsel müzik tonları ile tanınan Seda Erciyes ve gizli duyguları gün yüzüne çıkaran Tuğçe Şenoğul’un performansları ile yükseliyor.

Kadıköy’ün alternatif müzik buluşmalarına ev sahipliği yapan Ağaç Ev13 Mayıs‘ta Jam’s Session deneyimini İstanbul’un özlenen gece hayatına taşıyor. Etkinlik, 90’ların sonunda ve 2000’lerin başında gece hayatının en aranan rock gruplarından biri olan Acil Servis’in katılımı ile gerçekleşiyor.

19 Mayıs‘ta Jam’s Session; yer yer dansın enerjisinin yer yer ise duyguların etkisinin yükseleceği bir gece ile devam ediyor. Güçlü sözleri ve büyüleyici sesi ile alternatif sahneyi etkisi altına alan GülinlerJolly Joker Pub Kanyon’a konuk oluyor. Yine 19 Mayıs‘ta, şehirde analog kültürün esintilerini Jam’s Space’te bir adım öteye taşınıyor. Sesin sınırlarını sanat ve müziği birleştirerek zorlayan Maze Sounds platformunu konuk eden geceye Analog Disko ve Şişko Disko eşlik ediyor.

Gülinler – Jolly Joker Kanyon

Anadolu Yakası’nın ritmi yüksek etkinliklerini düzenleyen Aksi Pub20 Mayıs’ta Cadde’deki şubesi ile Jam’s Session’Ozan Algül’ün performansı ile dahil oluyor. Aynı akşam Jam’s Space’te ise şehrin yükselen isimlerinden Kerem Akdağ ve JanboUnderdog and Friends programı kapsamında 20 Mayıs‘ta kabine geçiyor.

Geldik 24 Mayıs‘a! Her masasında bir tanıdığımıza denk geldiğimiz Arka Oda ise kariyeri boyunca müziğin kurallarını yıkarak kendine özgün bir alan yaratan rap müzisyeni Kamufle’yi ağırlıyor. Enerjinin yükseldiği bu gecede; dinleyicileri The Irish Spirit’e dair birçok farklı deneyim bekliyor.

Sertab Erener’in 2003 Eurovision’da birinci olan performansından beri takibe aldığımız Özge Fışkın, uzun zamandır müzik hayatına tek başına ve diğer müzisyenler ile yaptığı iş birlikleri üzerinden devam ediyor. 27 Mayıs‘ta Jam’s Session ile Celtic Irish Pub’a konuk olan Özge Fışkın; müziğin ritminde duyguların hareketlendiği bir gece yaratıyor. Taksim’de müziği çok sesli ritimler ile devam ettiren Bova, şehrin kaosundan aldığı ilham ile rengârenk üretimlere imza atan müzisyen Korhan Futacı’yı ağırlıyor. Dinleyicileri; kaosun sürüklediği alternatif bir müzik deneyimi bekliyor. Bu konser de 27 Mayıs‘ta.

Bunu mutlaka not alın! Gastronomi ve içki kültürüne dair yazıları ile tanınan Teoman HünalJam’s Session’ın “Meşeli Sohbetler” programına şehrin en çok takip edilen viski uzmanlarından Gürkan Gümüş’ün moderatörlüğünde 1 Haziran’da katılıyor. Viski üzerine derin sohbetlere dalınacak gece, Jam’s Space’te gerçekleşiyor.

İzmir Takvimi

Pop ve caz türlerini harmanlayarak tamamen kendine özgü romantik bir dil yaratan Jehan BarburJam’s Session’10 Mayıs‘ta İzmir’den dahil oluyor. Özellikle ağaçlar ile çevrelenmiş bahçesinde gün batımı buluşmaları düzenleyerek öne çıkan House of Rene’de; dinleyenleri yemek, içki ve müziğin bir araya geldiği bir deneyim bekliyor.

Şehirde İrlanda’nın ruhu festivaller ile devam ediyor! 20 ve 21 Mayıs tarihlerinde güneş en dik açısına geldiğinde No Label Fest’te katılımcıları birçok sürpriz bekliyor.

İzmir’in gastronomi ve miksoloji buluşmalarına ev sahipliği yapan Buenas, Anadolu ezgilerinin elektronik müzik ile iç içe geçtiği bir programı sunuyor. 3 Haziran‘da gerçekleşecek, Eclectica, Adige ve Sonic Boom gibi birçok sanatçınınkatıldığı gecede; müziğin ritmi ile dansın enerjisi yükseliyor. Şehirdeki İrlanda ruhunu Çeşme’den yakalamak isteyenleri ise 3 Haziran’da Kulp Alaçatı’da Ege Çubukçu’nun performansı bekliyor.

Solanche De La Rosa – Siyah Beyaz

Ankara Takvimi

25 Mayıs’ta ise Ediz HafızoğluLast Penny’de cazın ritmi ile baterinin başına geçiyor! Şehrin sanat buluşmalarına ev sahipliği yapan Siyah Beyaz’da Jam’s Session, Küba esintileri ile 30 Mayıs‘ta devam ediyor. Solanche De La Rosa’nın katılımı ile gerçekleşen gecede; çok ritimli ve kültürlerarası bir deneyim alanı yaratılıyor.

DJ Miura – Persona

Hemen ardından 2 Haziran’da ise Persona’da kabinin başına DJ Miura geçiyor. Dansın ritmi gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam ediyor!

İlhan Erşahin – Cafe Bien

Bizi en çok heyecanlandıran etkinliklerden birinde sıra! Cazın doğaçlama ruhunu saksafonunda, kültürlerarası harmanladığı melodileri ise New York’ta devam ettiren müzisyen İlhan Erşahin8 Haziran’da Cafe Bien’e konuk oluyor.

Mayıs boyunca sürecek ve ruhumuzu besleyecek Jam Session’s konserlerini The Irish Spirit Instagram hesabından takip edebilirsiniz.

Kapak Fotoğrafı: İlhan Erşahin – Cafe Bien