Uzun süren bir kışın ardından, dans ve müzikle dolu, capcanlı bir enerjiyle bir Mart ayına hazır mısınız? Jam Session bu sene de Mart boyunca şehri müzikle dolduruyor! İstanbul’un iki yakasında 7 mekana yayılmış olan bu özgür ruhlu etkinlikler serisi, bu yıl performans ve söyleşilerle beş hafta sürecek. The Irish Spirit’in ruhunu yansıtan bu etkinliğin İstanbul’un iki yakasını müzik yoluyla birbirine bağlayacağına eminiz. Müzik dolu bir Mart ayına hazırsanız, Jam Session programının ayrıntılarına geçiyoruz. Sláinte!

Jam Session
Jam Session

Jam Session‘ın bu yılki programında kimler yok ki? Müzikleriyle geniş kitlelere ulaşmış, sevilen sanatçılar, DJ setleriyle bizi eğlencenin doruğuna ulaştıranlar, Türkçe pop cover müzik, caz pop cover türleri… Jam Session programında sevdiğiniz müzik türüne dair birkaç konser bulacağınızdan hiç şüphemiz yok.

Bu senenin konser mekanları arasında Anadolu Yakası’nda Nayah, BantMag Havuz / Bina, Ağaç Ev ve Arka Oda; Avrupa Yakasında’ysa House of Fuzuli, Salon IKSV, Blok Mekan gibi sık sık uğradığımız mekanlar bulunuyor. Bu mekanlara bir de iyi müzik ve The Irish Spirit ekleniyor ve şehrin tadını çıkarmak paha biçilemez oluyor!

Jam Session’ların açılış partisi, 6 Mart Cuma günü Anadolu Yakası’nda Arka Oda‘da Batuhan Polat’ın canlı performansı ve Yaman DJ Seti’yle gerçekleşecek. Cuma günü gerçekleşen açılış konseri ardından Jam Session, hafta sonu hız kesmeden devam edip 7 Mart’ta Avrupa Yakası’nda Salon IKSV‘de punk-oriented ve fantezi müzik denince akla ilk gelen isimlerden Jakuzi sahne alacak ve Anadolu Yakası’nda Arka Oda‘da Ponza ve Cerikunda DJ Set konserleri müzik severlere müthiş bir cumartesi günü yaşatacak. 8 Mart akşamıysa BantMag Havuz / Bina‘da kahkahanın sesini çok uzaklardan duyacağınıza emin olduğumuz Melikşah Altuntaş Söyleşisi gerçekleşecek; böylece Jam Session’un açılış haftası geride kalacak. Gelin bir sonraki haftanın ayrıntılarına geçelim.

13 Mart’ta BantMag Havuz / Bina‘da, sesindeki sakinlikle dinginleşebileceğiniz Simge Pınar konserine, 14 Mart’ta 3 farklı müzik türünün bir arada olacağı bir konser deneyimlemek isterseniz Arka Oda‘daki İnsanlar, Ece Özel ve MRTC konserlerini takviminize mutlaka ekleyin. Velvet grubunun kurucu üyelerinden olan Fırat Akarsel‘in şarkılarını dinleyip onunla beraber söylemek isterseniz; 15 Mart akşamı Blok Mekan‘da bir Jam Session konserine katılmak da harika bir alternatif olabilir.

Yeni nesil sanatçılardan Can Ozan‘ı dinlemek için 19 Mart’ta Blok Mekan‘a; prodüktör ve lo-fi müzisyeni Brek ve gotik-pop, dark-wave grubu Elz and the Cult‘ı dinlemek için 20 Mart’a Salon IKSV‘ye; Nekizm grubuyla tanıdığımız Alican İpek‘in müziğiyle sarhoş olmak isterseniz 21 Mart’ta BantMag Havuz / Bina‘ya uğramanızı tavsiye ederiz.

Tarihler 26 Mart’ı gösterdiğinde BantMag Havuz / Bina‘da, 2011 senesinde yolu BaBa ZuLa ile kesişen, 2018’in sonlarına doğru ilk teklisini yayınlayan Melike Şahin konseri ve Salon IKSV‘de, cover’larını dinlemekten hiş sıkılmadığımız LinPesto konseri gerçekleşecek.

28 Mart akşamındaysa Avrupa Yakası’nda Salon IKSV sahnesinde Islandman ve Ikaru müzikle bizlerin ruhuna dokunurken Anadolu Yakası’nda blues ve rock’n roll türlerinin ağırlıklı olduğu Ağaç Ev’de Uncle James & Nephew Burak – Blue Staff – Soul Stuff‘ın eğlencenin bitmesine izin vermeyeceğine eminiz.

Jam Session’da yalnızca konser ve performansların olmadığını da unutmayın. 8 – 22 ve 29 Mart tarihlerinde Melikşah Altuntaş‘ın BantMag Havuz / Bina’da BantMag ile yapacağı söyleşileri not alın deriz çünkü Melikşah Altuntaş’ın söyleşileri boyunca sürpriz konukları olacak; bizden söylemesi!

Jam Session’ın kapanışı 1 Nisan’da Anadolu Yakası’nda, farklı müzik akımlarını içeren müzikleri ve özgün bakış açılarıyla ele aldıkları coverla’rıyla dinlemekten vazgeçemediğimiz Ekho‘nun konseriyle Nayah‘ta; Avrupa Yakası’nda House of Fuzuli‘de Sound Fuzuli konseriyle gerçekleşecek.

Jakuzi’den Islandman’e, Can Ozan’dan Hedonutopia’ya, tüm bu isimlere merak ettiklerinizi sormak, onları dinlemek, bilginize bilgi katmak ve neredeyse evinizde gibi hissedeceğiniz tatlı sohbetlerin bir parçası olmak için bu etkinlikleri de kaçırmayın. Jam Session‘da müziğe, eğlenceye ve sohbete doyum olmuyor. Biz buradayız, peki siz neredesiniz?

Jam Session Programı

6 Mart Cuma: Batuhan Polat + Yaman DJ Set @ Arka Oda
6 Mart Cuma: Hedonutopia @ Salon IKSV
7 Mart Cumartesi: Jakuzi @ Salon IKSV
7 Mart Cumartesi: Ponza + Cerikunda DJ Set @ Arka Oda

8 Mart Pazar: BantMag: Melikşah Altuntaş Söyleşi @ BantMag Havuz / Bina 
13 Mart Cuma: Simge Pınar @ BantMag Havuz / Bina 
13 Mart Cuma: Sound Fuzuli @ House of Fuzuli
14 Mart Cumartesi: İnsanlar + Ece Özel + MRTC @ Arka Oda

15 Mart Pazar: Fırat Akarsel @ Blok Mekan
18 Mart Çarşamba: Sound Fuzuli @ House of Fuzuli
19 Mart Perşembe: Can Ozan @ Blok Mekan
20 Mart Cuma: Brek ve Elz & The Cult @ Salon IKSV

21 Mart Cumartesi: Alican İpek @ BantMag Havuz / Bina 
22 Mart Pazar: BantMag: Melikşah Altuntaş Söyleşi @ BantMag Havuz / Bina 
25 Mart Çarşamba: Sound Fuzuli @ House of Fuzuli
26 Mart Perşembe: LinPesto @ Salon IKSV

26 Mart Perşembe: Melike Şahin @ BantMag Havuz / Bina 
27 Mart Cuma: Süpriz Konser
28 Mart Cumartesi: Islandman & Ikaru @ Salon IKSV
28 Mart Cumartesi: Uncle James & Nephew Burak – Blue Staff – Soul Stuff @ Ağaç Ev

29 Mart Pazar: BantMag: Melikşah Altuntaş Söyleşi @ BantMag Havuz / Bina 
31 Mart Salı: Fikri Karayel @ Blok Mekan
1 Nisan Çarşamba: Sound Fuzuli @ House of Fuzuli
1 Nisan Çarşamba: Ekho @ Nayah