Soğuk geçen bir kışın ardından, dans ve müzikle dolu, capcanlı bir enerjiyle bir Mart geçirmeye hazır olun çünkü Jam Session’lar şehri sarıyor! Eğlence anlayışımıza kademe atlattıran Jam Session, bu sene şehrin en dinamik sekiz mekanındaki performans ve söyleşilerle beş hafta boyunca sürecek. The Irish Spirit’in yaratıcı ve paylaşımcı ruhu, bir araya getirici gücü bu etkinlik ile İstanbul’a taşınıp, kentin iki yakasını ve güzel insanlarını müzikle birbirine bağlayacak. Hazırlanın, Jam Session sahnesi açılıyor ve müzik dolu bir mart daha başlıyor!

Jam Session
Jam Session: Müzik Dolu Bir Mart’a Sláinte!

Jam Session geçen yıl, yeni akım sanatçıların müziklerinin yarattığı harika bir enerjiyle başlamıştı. Bu yıl ayrıca müzikleriyle geniş kitlelere ulaşmış, sevilen sanatçılar da var programda. Akustik elektronik, akustik rock, EDM, etnik elektronik, Türkçe pop cover, caz pop cover, progresif rock gibi müzik türlerinden hangisini ya da hangilerini dinlemekten zevk alıyorsanız, Jam Session konserleri arasında size göre birkaç tanesini eminim mutlaka bulacaksınız!

Program, 28 Şubat Perşembe gecesi Kaan Tangöze’nin Bina’daki solo performansıyla başladı. Gece boyunca hep bir ağızdan söylendi şarkılar; kahkahaların eksilmediği ve müziğin ritmine kapılıp zamanın nasıl geçtiğinin anlaşılmadığı eşsiz bir deneyim yaşandı. Jam Session, 2-3 Mart tarihlerinde yine Bina’da Can Güngör ve Islandman konserleriyle devam edecek. Önümüzdeki haftalarda Avrupa yakasında Backyard, Buddha ve Salon, Anadolu yakasında ise Bina, Kayıkhane, Aksi, Arka Oda ve Karga gibi mekanlarda olacak. Sık sık uğradığımız bu mekanlarda geçirdiğimiz keyifli saatlere bir de iyi müzik ve The Irish Spirit eklenecek!

FuzuliBackyard
Jam Session: Müzik Dolu Bir Mart’a Sláinte!

Six Pack’in enerjik Türkçe ve yabancı pop coverlarıyla coşmak, Fatma Turgut ve Evrencan Gündüz’ün çok sevdiğiniz şarkılarını hep beraber söylemek için Moda sahilindeki Kayıkhane’ye uğramanızı ya da deneysel müziğe ve progresif rock’a doymak, Nekropsi’nin müziğinde ilham bulmak için şehrin en iyi konser mekanlarından Salon’daki yerinizi almanızı öneriyorum. Fuzuli, Nefes, Matmazel, Nusaibin, Noland gibi müzisyen ve gruplarla tanışmak için de programın tamamını mutlaka incelemelisiniz!

sebnem bozoklu
v

Jam Session’da yalnızca konser ve performansların olmadığını da unutmayın. 7 Mart Perşembe Bina’da Şebnem Bozoklu (“90’lar Televizyonu”) ve 14 Mart Perşembe Aksi’de Batesmotelpro söyleşileri, 28 Mart Perşembe ise Aksi’de Birkan Nasuhoğlu’nun akustik söyleşisi var. Tüm bu isimlere merak ettiklerinizi sormak, onları dinlemek, bilginize bilgi katmak ve neredeyse evinizde gibi hissedeceğiniz tatlı sohbetlerin bir parçası olmak için bu etkinlikleri de kaçırmayın. Jam Session’da müziğe, eğlenceye ve sohbete doyum olmuyor. Biz buradayız, peki siz neredesiniz?

Jam Session Programı

28 Şubat Perşembe: Kaan Tangöze @ Bina
1 Mart Cuma: Can Güngör @ Bina
2 Mart Cumartesi: Islandman @ Bina

6 Mart Çarşamba: Fuzuli @ Backyard
7 Mart Perşembe: Şebnem Bozoklu söyleşisi @ Bina
8 Mart Cuma: Nefes @ Buddha
9 Mart Cumartesi: Matmazel @ Buddha

13 Mart Çarşamba: Six Pack @ Kayıkhane
14 Mart Perşembe: Batesmotelpro söyleşisi @ Aksi

21 Mart Perşembe: Nusaibin @ Arka Oda
22 Mart Cuma: Noland @ Karga
22 Mart Cuma: Nekropsi @ Salon
23 Mart Cumartesi: Nekropsi @ Salon

27 Mart Çarşamba: Fuzuli @ Backyard
28 Mart Perşembe: Birkan Nasuhoğlu akustik söyleşisi @ Aksi
29 Mart Cuma: Fatma Turgut @ Kayıkhane
30 Mart Cumartesi: Evrencan Gündüz @ Kayıkhane