Yıllardır İstanbul, Ankara ve İzmir’deki farklı konser salonlarını kaliteli müzik ve ilham verici, yaratıcı ruh The Irish Spirit ile dolduran Jam Session konserleri, yılın en güzel zamanında, İstanbul’a yeni bir soluk getirmeye hazırlanıyor: Jam’s Session Festival. Unutulmaz bir yaz akşamı için, 10 Eylül’de gerçekleşecek ve MEUTE, Alex Amor, M.I.L.K., Yussef Dayez ve Noga Erez’in konuk olacağı festivali kaçırmayın!

Jam’s Session Festival

Açık hava etkinlikleriyle dolu bu yılın en güzel zamanında, Jam’s Session Festival, şehre yeni bir soluk getiren etkinlikler arasına ekleniyor. The Irish Spirit ana sponsorluğunda, 3dots tarafından Maximum Uniq Açıkhava’da gerçekleşecek ve MEUTE, Alex Amor, M.I.L.K., Yussef Dayez ve Noga Erez’in sahne alacağı festivalin biletleri şimdi satışta. Festival için biletlerinizi hemen satın alabilir, tüm gelişmeleri @theirishspirit sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.

MEUTE

jams sessions festival - meute
Jam’s Session Festival: MEUTE

MEUTE, akustik enstrümanlarını elektronik ritimlerle birleştirerek tekno müzikte devrim yaratan, Hamburg merkezli bir tekno bando takımı. Tanınmış dj’lerin tekno, house ve deep house işlerini bando enstrümanlarının yarattığı elektronik ritimlerle zenginleştiren ve bunu yaparken teknonun hipnotik yanını ve bandı müziğin görkemli yanını birleştiren grup, adeta yeni bir tür yaratıyor, diğer bir deyişle elektronik müziği dj kabininden dışarı taşıyorlar.

Alex Amor

jams sessions festival - alex amor
Jam’s Session Festival: Alex Amor

Şarkıcı, söz yazarı ve flüt sanatçısı Alex Amor ise renkli parçalarıyla festival sahnesine İskoçya’dan misafir oluyor. Glasgow’un banliyölerinden gelen Alex Amor, müzik onu Londra’ya götürmeden önce sanat okulunda tekstil tasarımı okumuş. Sanataçı, bu disiplinlerarası yönünü kullanarak ve Big Thief, Tame Impala ve The Staves’tan ilham alarak yazdığı şarkılarını ve etkileyici şarkı sözlerini, birer kişisel yansıma olduğu kadar dinleyicisiyle bir iletişim aracı olarak da görüyor.

M.I.L.K.

jams sessions festival - milk
Jam’s Session Festival: M.I.L.K.

Festivalin bir diğer konuğu ise, farklı müzik türlerini bir araya getirerek kendine özgü evrenini dinleyicileriyle paylaşan M.I.L.K. Gerçek adı Emil Wilk olan Danimarkalı sanatçı, müzik kariyerinin çoğunu “soğutulmuş tropikal” şarkılar yazarak geçirdiğini söylüyor. Şarkıları rahat sahil jam’leri ve kumsallarda çalan ve harekete geçirmeyi amaçlayan ritimler arasında gidip geliyor.

Yussef Dayes

Jam’s Session Festival: Yussef Dayes

Festivalde ayrıca çağdaş cazın en heyecan verici yeteneklerinden Yussef Dayes de sahne alıyor. Londra’nın güneydoğusunda hayata gelen Senegal asıllı caz davulcusu Dayes’in yüksek enerjili müziğinde, 1970’lerin funk ritmlerinden Senegal perküsyonlarına farklı esintiler bulmak mümkün.

Noga Erez

Jam’s Session Festival: Noga Erez

Apple Music platformunun reklam müziği olarak da kullandığı “Dance While You Shoot” şarkısı ile tanınan İsrailli şarkıcı, söz yazarı ve yapımcı Noga Erez, Off The Radar (2017) ve Kids (2021) isimli 2 albüme sahip. Müziğini “dünya ile ilgili beni rahatsız eden sorunları sindirme metodum” olarak tanımlayan Noga Erez’in şarkılarında Flying Lotus, Björk, Frank Ocean ve Kendrick Lamar gibi sanatçıların esintilerini görmek mümkün.

Bu beş isim 10 Eylül’de Jam’s Session Festival sahnesinde sizi bekliyor. Biletlere ve detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.