Seyahat ederken, ofisteyken, ders çalışırken, trafikteyken veya sadece kahve içerken… Müzik dinlemek istiyorum ama öyle her an radyoda denk gelip durduğum ya da herkesin dilindeki şarkıları değil farklı, her zaman dinlemediğim şarkıları istiyorum. Bazen kimi şarkıcılar veya gruplar aklımızdan çıkıyor, hit olan belli başlı isimler haricinde kalanları unutuyoruz. Benim için bu isimlerden biri de Jetta.

jetta

Geçen gün eski playlistlerimden birini karıştırırken Jetta’nın 2014 yılında tekrar uyarladığı Ten Years After isimli İngiliz rock grubunun efsane şarkısı I’d Love to Change the World ile karşılaştım. Zaten eskiden de bildiğim ama unuttuğum bir şarkıydı, onu tekrar bulmak beni çok mutlu etti. Genelde bir şarkıcının bir şarkısını çok sevdiysem merakla diğer şarkılarını da dinlerim. İşte Jetta’da beni bu anlamda tatmin eden minik bir keşfim oldu.

Kendisinin asıl adı Jetta John-Hartley, İngiliz şarkıcı ve söz yazarı. Aslına bakarsanız çok da fazla şarkısı yok yani az, öz ama yeterli. İlk çıkışını 2013 yılında Feels Like Coming Home şarkısıyla yapmış ve büyük beğeni toplamış. Benim favorim I’d Love to Change the World’den sonra Enemy In Me ve Hangin’ oldu.

İlginizi çekebilir: Ahsen Akıllılar’dan Lykke Li