Stand-up gösterisi seyretmek benim için daha önce deneyimlemediğim ve risk alarak gerçekleştirdiğim bir etkinlikti. Kaan Sekban, bir arkadaşım sayesinde tanıdığım, sonrasında görmek için can attığım, Kaan Sekban Saçmalar gösterisine gittiğimde üç saat boyunca durmaksızın güldüğüm ve sonunda pamuk gibi olduğum bir deneyim oldu benim için.

Sosyal medyada ilgiyle takip ettiğimiz Kaan Sekban Ankara’ya gelmiş durur muyuz! Biletleri satışa çıkar çıkmaz aldık ve o büyük günü beklemeye başladık. Daha önce stand-up gösterisi izlememiş olmamıza rağmen, sıfır tereddütle tüm kurtlarımızı dökeceğimiz güne hazırlandık. Uzun zamandır bu kadar çok gülmediğimizi fark ettiğimiz, hatta bu akşam çılgınlarca gülelim, stres atalım diyerek geldiğimiz Kaan Sekban’ın gösterisinde beklentilerimizin de üzerinde eğlendik. 

151. gösterisini Ankara MEB Şura Salonu’nda yapan ve biletleri tamamen tükenen, hatta fazladan koltuklar eklenerek ekstra sıralar oluşturulan gösteride Kaan Sekban, gösteri boyunca bitmek bilmeyen enerjisi ve şeytan tüyü ile insanları gözlerini dahi kırpmadan kendisine bağlamayı başardı diyebilirim.

Kaan Sekban, 10 sene boyunca kurumsal bir şirkette çalışmış, daha sonra hayallerini gerçekleştirmek için kurumsal hayatı bırakıp kendi yolunda yürümeyi seçmiş, içimizden biri. Anlattığı her şey o kadar tanıdık ki, o anlatırken siz de başınıza gelme olasılığı oldukça yüksek olan ve yaşandığı an muhtemelen kişiyi üzen olaylara o an gülerken buluyorsunuz kendinizi.

Doğru gözlemler yapan ve doğru noktalara temas eden Kaan Sekban’ı izlerken 10 yıllık arkadaşınızla sohbet ediyormuş izlenimine kapılabilirsiniz. Çok zeki ve ince yapılan esprilerle adeta kırıp geçiriyor. Kendisinin de söylediği gibi; sanırım onu bu kadar kendimize yakın hissetmemize sebep olan şey, aslında yaşarken üzüldüğümüz olaylara gülmemizi, kendi kendimizle dalga geçebilmemizi sağlıyor olması.

Belirtmek istediğim çok önemli bir nokta var ki o da şu: Kaan Sekban’ın, tüm gösteri boyunca kendi aile, iş ve sosyal hayatında yaşadığı gerçek hikayeleri asla küfür etmeden, duruşunu ortaya koyarak, kendine ait bir dünya görüşüyle anlatması. Bu da onu ayrıca özel ve doğal kılıyor.

Ankara MEB Şura Gösterisinden
Ankara MEB Şura Gösterisinden | Esma Esra Hamurcu

Çalışma hayatının içindeki herkesin muhakkak kendinden bir şeyler bulacağı Kaan Sekban’ı hala tanımayanınız varsa Instagram adresinden ve YouTube‘dan takip ederek performansı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

6 ülkede ve 30 şehirde yaptığı turnelerinin devamı gelecek olan bu muhteşem adam Kaan Sekban’ı bir an önce izlemenizi ve insanın içini ısıtan bu sıcacık hikayeye ortak olmanızı tavsiye ederim. Gülmek bağışıklığı arttırıyormuş; buyrun hepimize bu salgın döneminde kendimizi korumak için en doğal yöntem! 🙂

Kapak fotoğrafı: dasdas

İlginizi çekebilir: İrem Bali’den Tuz Biber Stand Up