Kendi İşim Günü pek yakın! Dünya çapında, her yıl Ekim ayının ikinci Salı günü kutlanan, bu yıl ise 8 Ekim’e denk gelen Kendi İşim Günü, Metro’nun kendi işini kurma yolunda adım atan tüm işletme sahiplerine destek olmayı amaçladığı özel bir gün. Bu konuda farkındalık yaratmayı hedefleyen Metro, bu amaç doğrultusunda 8 Ekim’e özel olarak oluşturulan kampanyaları kendiisimgunu.com.tr ve kendi iletişim kanallarından duyurarak işletme sahiplerinin daha fazla müşteriye ulaşmalarına destek oluyor. Bizlere ise bir yandan birbirinden renkli fırsatlardan faydalanırken, bir yandan da küçük işletme sahiplerine destek olmak kalıyor. Unutmayın; #osalıbusalı!

Kendi İşim Günü: Metro İle Küçük İşletmelere Yönelik Bir Destek  Platformu
Kendi İşim Günü: Metro’dan Küçük İşletmelere Destek Platformu

Kısaca Kendi İşim Günü’nün hikayesine bakmak istersek, 2016 yılına gitmemiz gerekir. Çünkü bu özel gün, ilk kez 20 ülkede, 20.000’e yakın işletmenin katılımıyla 2016 yılında düzenlendi. Bu işletmelerin oluşturduğu binlerce kampanya, her yıl üstüne ekleyerek, geçtiğimiz yıl sayıca 500.000’e ulaştı.

Kendi İşim Günü, her yıl Ekim ayının ikinci Salı günü kutlanıyor dedik, eminiz sebebini merak ediyorsunuzdur. Bu değerli günün Salı’ya atfedilmesinin ardında iki neden yatıyor; biri, yapılan anketlere göre Salı gününün haftanın en verimli günü olmasına rağmen, hala güçlü bir iş günü olmaması. Aynı zamanda, ülkelerin çoğunda Salı gününde ulusal ve resmi tatil bulunmuyor. Biz de, #osalıbusalı diyoruz ve 8 Ekim Salı günü, Metro’nun sahiplendiği bu özel günün felsefesini anlayarak küçük işletmecilere destek olmaya davet ediyoruz. Nasıl derseniz, buraya tıklayarak Kendi İşim Günü’ne özel kampanyaları incelemeniz ve ilginizi çekenlerden yararlanmanız yeterli. Restoranlardan birbirinden çeşitli seyahat ve konaklama seçeneklerine, her türlü ilgi alanına hitap etmesi için özenle hazırlanmış kampanyalar sayesinde zaten bildiğiniz işletmelerin fırsatlarından yararlanabilir veya tamamen yeni keşifler yapabilirsiniz!

Kendi İşim Günü: Metro İle Küçük İşletmelere Yönelik Bir Destek  Platformu
Kendi İşim Günü: Metro’dan Küçük İşletmelere Destek Platformu

Metro’nun bu özel günü sahiplenmesinin altında ise şüphesiz, dünyanın her yerinden milyonlarca işletme sahibiyle güçlü bağlar kuruyor olması yatıyor. Hizmet verdiği işletme sahiplerinin başarısına katkıda bulunmak, kendi işinin sahibi bireylerin tanınırlığını artırarak onları desteklemek adına, bu konsepte özel bir internet sitesi oluşturan Metro, böylece işletme sahiplerine kendilerine uygun kampanyalar yaratarak daha fazla bilinir olma şansı sunuyor, onların yanında oluyor.

Peki bu neden önemli? Bir düşünün, küçük işletmecilerin ekonomideki yeri, isimlerinin tersine, öyle büyük ki! O da bir yana, bu kişiler hayallerini gerçekleştirme yolunda ilerlemeyi seçmiş, ideallerini gerçekleştirmeye, bu süreçte karşılarına çıkabilecek zorluklar ve engeller nedeniyle tökezlemek pahasına, öncelik vermiş, çok özel insanlar. Bu yolda onları desteklememiz çok önemli!

Kampanyalar ve proje ile ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.