Kokteyl hakkında kendinizi geliştirmek istiyorsanız, size güzel bir haberimiz var! Birazdan anlatacağımız kitaplarda kokteyl ile ilgili tüm merak ettiklerinizi bulabilirsiniz. Davetlerinizde misafirlerin bir bir gelip içindekileri öğrenmeye çalışacağı kokteyl tariflerinden, kokteyl servisinin inceliklerine sayısız pratik bilgi için kendinize rahat bir köşe seçin ve okumaya başlayın.

Schweppes’in Lime&Mint, Ginger Ale, Indian Tonic Water, Bitter Lemon ve Mandarin’iyle tahmin ettiğinizden de başarılı lezzetlere ulaşacağınızı unutmayın! 😉

Cocktail Chameleon, Mark Addison

COCKTAIL-CHAMELON
Cocktail Chameleon, Mark Addison

Ödüllü tasarımcı ve yapımcı Mark Addison, Cocktail Chameleon adlı kitabında sizi kokteylin büyülü dünyasının bir parçası olmaya davet ediyor. 12 kokteyli, 12 özgün varyasyonla bir araya getirerek tam 144 imza kokteyli yaratan ve kitabında bu sürecin detaylarını paylaşan Addison, aynı zamanda moleküler miksoloji konusunda önemli bilgiler veriyor. Bir davet vermenin planlarını yapıyorsanız, herkesin içindeki ilhamla dolmayı bekleyen yaratıcı miksolojisti çıkarmayı hedefleyen Cocktail Chameleon’u yanınızdan ayırmayın!

Satın almak için tıklayın.

Celebrity Cocktails, Brian Van Flandern

CELEBRITY-COCKTAILS
Celebrity Cocktails, Brian Van Flandern

Brian Van Flandern’ın Celebrity Cocktails kitabını hala göz atmadınız mı? Beyazperdenin efsanelerini odağına alan kitap, geçmişten geleceğe sizi bir zaman yolculuğuna çıkarıyor adeta. Humphrey Bogart’tan Elizabeth Taylor’a, Charlie Chaplin’den Dean Martin’e dünyaca ünlü Hollywood yıldızlarıyla özdeşleşen kokteyl tariflerini bu kitapta bulabilirsiniz. Kokteyl dünyasına meraklıysanız; takip etmesi kolay anlatımı, etkileyici tüyoları ve muhteşem fotoğraflarıyla Celebrity Coctails’e kitaplığınızda mutlaka yer ayırmalısınız.

Satın almak için tıklayın.

Bartender’s Guide, Kathy Hamlin

Bartender’s Guide
Bartender’s Guide, Kathy Hamlin

Kokteyl servisi yapmanın sanat ve bilimle ilişkisini öğrenmek isteyenlere sesleniyoruz, Kathy Hamlin’in kitabı Bartender’s Guide bunun için biçilmiş kaftan! Kitap, aynı zamanda başarılı bir barmen olmak isteyenler için kapsamlı bir rehber niteliğinde. Klasiklerden gösterişli ve tropikal karışımlara 800’den fazla kokteyl tarifi bulabileceğiniz kitapta, miksoloji ile ilgili temel teknikler anlatılıyor. Bitmedi! Bartender’s Guide’da barda kullanılan araçların manipülasyonuyla izleyicileri eğlendirmenin tüyolarını da bulabilirsiniz.

Satın almak için tıklayın.

Vintage Cocktails, Brian Van Flandern 

VINTAGE-COCKTAILS
Vintage Cocktails, Brian Van Flandern 

Brian Van Flandern’in Vintage Cocktails adlı kitabı, kokteyl dünyasında unutulmaya yüz tutmuş bir konuya odaklanıyor: “flair bartending.” Bu konsept özel gösterilerde veya bazı filmlerde görmeye alışkın olduğumuz, basitçe barmenin shaker’ları havaya atıp tutarken bir yandan da el çırpması veya bu tip hayranlık uyandıran, akrobatik, ilgi çekici ve çok eğlenceli hareketler. Kitapta Hollywood cazibesini yansıtan köklü kokteyl tariflerini, Amerika’da alkollü içeceklerin üretiminin ve satışının yasak olduğu 1920-1933 yılları arasında yalnızca özel mekanlarda servis edilen gizli reçeteleri ve 60’dan fazla tarifin The Carcyle Hotel’in efsanevi Bemelmans adlı barında çekilmiş göz alıcı fotoğraflarını bulabilirsiniz.

Satın almak için tıklayın.

The Silver Book of Cocktails, Carla Bardi

The Silver Book of Cocktails
The Silver Book of Cocktails, Carla Bardi

Her biri farklı konseptlerde davetler için birer kurtarıcı niteliğinde olan 1000’den fazla kokteyl tarifine ne dersiniz? Aperitiflerden mocktail’lere, klasiklerden buz gibi olanlara sayısız kokteyl çeşidini bu kitapta bulabilirsiniz. Kokteyl ve bar kültürünün tarihiyle başlayan kitap, ilerleyen bölümlerinde kokteyl hazırlama ve servis etmeyle ilgili değerli pratik ipuçları sunuyor. Yaklaşık 320 etkileyici fotoğrafın da yer aldığı The Silver Book of Cocktails, kokteyl ile ilgili kendini geliştirmek isteyen herkesin elinin altında olması gereken kitaplardan!

Satın almak için tıklayın.

İlginizi çekebilir: “Kokteyl Konusunda Kendini Geliştirmek İsteyenlere Öneriler”